Imsis gerinti jaunimo psichikos sveikatą

 Imsis gerinti jaunimo psichikos sveikatą

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Siekdama gerinti jaunimo psichikos sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo kitų metų imsis raštingumo ugdymo šioje srityje.

„Programa skirta tiek žinioms, tiek gebėjimams, tiek nuostatoms apie psichikos sveikatą, rūpinimąsi ja ir supratimą, kada reikia pagalbos kreiptis ir koks yra pagalbos tinklas“, –sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė.

Anot jos, ši programa bus pradėta nuo kitų metų, tam numatyta 280 tūkst. eurų europinių lėšų.

„Raštingumo programa numatyta skirtingoms amžiaus grupėms, bet pradėsime nuo jaunų žmonių. Jaunimo psichikos sveikatos raštingumui kaip žmogiškasis išteklius yra tiek pats jaunimas, tiek mokytojai, kurie dirba mokykloje ir pradės įgyvendinti Gyvenimo įgūdžių programą“, – sakė SAM atstovė.

Gyvenimo įgūdžių pamokos nuo ateinančių mokslo metų bus rengiamos visiems mokiniams iki dešimtos klasės. Pradinukams jos bus integruotos su kitais dalykais, o vyresniems mokiniams – kaip atskiras dalykas kartą per savaitę, o vėliau – per dvi.

Šis dalykas apims socialinį ir emocinį ugdymą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, patyčių ir smurto, savižudybių prevenciją, lytiškumo, sveikatos ugdymą, pirmąją pagalbą, žmogaus saugą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Raudienė teigė, kad šią programą įgyvendins socialiniai pedagogai, kiti mokytojai, turintys patirties su prevencinėmis programomis.

„Taip pat numatyta rengti 10 kreditų kvalifikacijos programą, kurią parengs universitetai. (…) Pripažįstame, kad yra temų, kurias geriau galėtų mokyti specialistai – sveikatos, radiacinės saugos, policijos atstovai – tai mes esame numatę bendradarbiavimą, kad galėtume pakviesti juos į mokyklas“, – sakė ji.

Nepaisant naujų priemonių, ministerijos atstovė pripažino, kad šiuo metu susiduriama su problema, jog ne visos mokyklos turi ir pakankamai psichologų.

„Aš negalėčiau tiksliai pasakyti skaičiaus, bet jų trūksta, tai tikrai problema“, – kalbėjo I. Raudienė.

5 Komentarai

  • Psichiatrijos skyrių mat naikina, kad valstybei mažiau kainuotų, bet va kaip pataškyti europinių lėšų- visada galima surasti 🙂

    • Kada sekantis šeimų maršo mintingas?

  • Geriau vaikų ir jaunimo linijai paaukotų tuos pinigus. Ponai užsimanė į durnyną uždaryt jaunus žmones.

    • Kada seksntis lgbt marsas???

      • tau geriau žinot, pedike. moki gal ką nors kitą pasakyt, argumentuot ir pan? ar tik šūdais taškytis, pats šūdas būdamas?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video