Įmones kviečia kurti nuotolinio minų atpažinimo įrangą

 Įmones kviečia kurti nuotolinio minų atpažinimo įrangą

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

NATO paskelbus 14-ąjį tarptautinį inovacijų iššūkį, Lietuvos įmonės kviečiamos kurti technologijas, galinčias nuotoliu atpažinti minomis ar kitomis sprogstamosiomis medžiagomis užterštas vietas ir jas neutralizuoti, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Iššūkyje norinčios dalyvauti įmonės turi sukurti sistemą, galinčią nuotoliniu būdu nuskaityti ir identifikuoti sprogiosiomis medžiagomis užterštas vietas, taip pat rasti sprendimą, kuris apdorotų žvalgybos metu surinktus duomenis ir pateiktų juos patogiu būdu, bei sukurti technologijas, kurios galėtų nuotoliniu būdu neutralizuoti sprogstamuosius įtaisus.

Pirmenybė turi būti teikiama saugos funkcijoms, kad būtų išvengta atsitiktinės detonacijos ar žalos aplinkai, taip pat jos turi būti suderintos su esamomis karinėmis ir humanitarinėmis sistemomis. 

„Tai unikali galimybė Lietuvos įmonėms ir startuoliams prisidėti prie naujų technologijų kūrimo bei įsitraukimo į tarptautines gynybos pramonės tiekimo grandines. Nors Lietuvos gynybos pramonės sektorius yra jaunas, vien per penkerius metus sektoriaus darbuotojų skaičius išaugo 14 proc., o apyvarta – net 46 proc.“, – teigė ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pirmenybė turi būti teikiama saugos funkcijoms, kad būtų išvengta atsitiktinės detonacijos ar žalos aplinkai, taip pat jos turi būti suderintos su esamomis karinėmis ir humanitarinėmis sistemomis. 

Pasak jos, Lietuvos įmonių sukurtos technologijos jau dabar naudojamos kare Ukrainoje, tai rodo, kad šalies verslai turi potencialo augti, jiems itin svarbus vis didesnis tarptautinis pripažinimas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, jog konflikto zonose ir jų paveiktuose regionuose sprogstamosiomis medžiagomis užterštos teritorijos kelia didelę grėsmę tiek karinėms pajėgoms, tiek civiliams gyventojams.

„Inovatyvūs nuotoliniai žvalgybos ir sprogstamosiomis medžiagomis užterštų zonų neutralizavimo sprendimai gali užtikrinti saugų civilių bei karinių vienetų judėjimą, palengvinti atkūrimo darbus, tačiau jų sukūrimas kelia nemažai iššūkių“, – sakė A. Anušauskas. 

NATO inovacijų iššūkiui Lietuvos ir kitų šalių įmonės iki balandžio 16 dienos gali teikti pasiūlymus, finalininkai bus paskelbti gegužės 17 dieną, o iššūkio finalo renginys birželio 12 dieną įvyks Lietuvoje. 

„Renginio metu savo projektus pristatysiančius finalininkus vertins gynybos sektoriaus ekspertai, į Lietuvą atvyks NATO ir kitų šalių gynybos srities atstovai“, – pranešime teigė Inovacijų agentūros „ManuFuture Lab“ skyriaus vadovė Sigutė Stankevičiūtė. 

Geriausių pasiūlymų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais, vienas iš dešimties pasiūlymų gali būti toliau plėtojamas ir pritaikomas NATO.

Šio iššūkio finalą kartu su NATO organizuoja Ekonomikos ir inovacijų bei Krašto apsaugos ministerijos ir Inovacijų agentūra. 

2 Komentarai

  • Jus b…et ne naujienas kurkit,o leiskit normaliai dirbti Lifosai.

  • laikraščiuose kuo tiksliau nurodydami tų gamyklų koordinates,kad priešas nežabaliodamas iškart jas subombarduotų nedarydamas žalos niekuo dėtiems gyventojams.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video