Į polikliniką patenka tik tie ligoniai, kuriems būtinai reikia

 Į polikliniką patenka tik tie ligoniai, kuriems būtinai reikia

Kėdainių PSPC/Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Viltė BARASEVIČIŪTĖ

Nors dėl COVID-19 ribojimų ir mažiau, tačiau į polikliniką vis tiek kada panorėjus patekti negalima. Šeimos gydytojai ir toliau pacientus konsultuoja telefonu, o jei prireikia tyrimų ar apžiūros, į gydymo įstaigą galima patekti tik šeimos gydytojui nusprendus, kad tai yra būtina.

,,Lietuvoje tebėra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl COVID-19 pandemijos, be to, kaip matome, susirgimų COVID-19 liga skaičius didėja, todėl privalome laikytis visų saugumo reikalavimų: atskirti pacientų srautus, užtikrinti saugaus atstumo tarp pacientų laikymąsi.

Neribojant pacientų skaičiaus įstaigoje, manau, negalėtume laikytis mums keliamų reikalavimų.

Kėdainių PSPC gydymo įstaigai trūksta 5 šeimos gydytojų ir 10 slaugytojų, todėl šeimos gydytojų darbo krūviai yra labai dideli.

Aut. past.

Tam, kad galėtume kontroliuoti pacientų srautus ir sumažinti jų atvykimo į gydymo įstaigą skaičių, šeimos gydytojas, aptaręs telefonu su pacientu jo būklę, įvertina, ar reikalingas paciento ištyrimas ir kokius tyrimus ar procedūras būtų galima atlikti vieno apsilankymo poliklinikoje metu, tuo pačiu atvykus ir kontaktinei šeimos gydytojo konsultacijai.

Tokia tvarka daugelis pacientų yra patenkinti, nes nereikia keletą kartų vykti į polikliniką.

Taip pat reikia pasakyti, kad dalis pacientų nesutinka atvykti kontaktinei konsultacijai ir renkasi nuotolines šeimos gydytojo konsultacijas“, – sako VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė.

Šiuo metu VšĮ Kėdainių PSPC yra prisirašę 41 405 pacientai.

Šiai gydymo įstaigai trūksta 5 šeimos gydytojų ir 10 slaugytojų, todėl šeimos gydytojų darbo krūviai yra labai dideli.

Pasak L. Juodeikienės, PSPC ieško trūkstamų gydytojų, tačiau tai yra didelė problema: „Nuolatos skelbiame informaciją dėl trūkstamų darbuotojų savo įstaigos tinklalapyje, socialiniuose tinkluose, SAM tinklapyje, žurnaluose medikams.

Kėdainių PSPC yra šeimos gydytojų rezidentūros bazė, todėl kviečiame gydytojus rezidentus atlikti mūsų įstaigoje rezidentūros praktiką, tikėdamiesi, kad jie sugrįš dirbti pas mus.

Su Sveikatos apsaugos ministerija ir Kėdainių savivaldybe bendradarbiaujame LR SAM projekte „Specialistų pritraukimas sveikatos netolygumams mažinti.“

7 Komentarai

  • Suprantu, gal jau ir seksas bus tik telefoninis, tačiau tada vaikų nebebus. Koks čia išgalvojomas, manau savivaldybė nesugeba surasti gydytojų, tidel taip ir vyksta. Slaugytojos Kedainių važiuoja dirbti į Kauną, nes gauna didesnius atlyginimus, niekas nenori dirbti už minimiumą, pažiūrėkit kokius atlyginimus gauna ponai vadovai.Žodžiu betvarkė Kedainuose, nėra normalaus mero, tas tik laksto po bendruomenes ir fotkinasi ir jo visas darbas.

  • Niekaip negaliu suprasti ,ko bijo gydytojai ,kurie dave hipokrato priesaika ,jei neseri tuo covid ,tai ko jie bijo zmogaus.Paaiskinkit man kaip nesuserga maximos kasininkes bendraudamos su visokiais zmonemis liesdamos per visa diena pinigus ,kame reikalas ,paaiskinkit zmonems .Todel zmones ir pikti ,kad tokia nesamone ,gydytojai negydo zmoniu ,pasidare kaip visaziniai per atstuma numato lyga .

  • Kol bus tokia kedainiuose valdžia taip ir bus,

  • Tegu valdžia nesėdi kaip kokie seniai kaimo pagėimuos,e o dirba. Dabar vien šventės ir žaidimai. Šlykštu žiūrėt. Dėl savęs gyvena už mūsų pinigus. Gatves asfaltuoja, kurios jau išasfaltuoti. Lauk melagį ir net posėdį nepradedantį merą.

  • Visus juos lauk. Ačiū Karolinai.Janušava už jus.

  • O čia teisybė, kad Tamulis jau socialdemokrtatas? Visi šneka,. Kas žinot kelinta jo partija čia: komunistų , darbo, naujoji, socialdemokratų, valstiečių, ūkio ar kaip ten dar ? N N aplenkė. Jei taip, tai nedaug liko. Konservatorių ir liberalų. Bet gali nesuspėt. Judėjimas jo neturi ateities tai juos jau paliko. Greičiau Karolina ateitų.arba Grinkevičius grįžtu.Nenorim tokio muziko.

  • Per posėdį toks plikis soceldemokratas pasakė, kad jis viskà puikiai suprato apie neteisėtą kelio nutėsimą Biliūno gatvėje, griūk negyvas, iš kur toks neišmanelis išlindo ir paragino užtai balsuoti. Tokiam reikia palikti tarybą, tegul eina dirbti zootechniku.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video