Į pagalbą be tėvų likusiam gandriukui skubėjo Kėdainių ir Jonavos ugniagesiai

 Į pagalbą be tėvų likusiam gandriukui skubėjo Kėdainių ir Jonavos ugniagesiai

Neeilinė gelbėjimo operacija vyko Kėdainių miesto Justinavos soduose. Čia sodininkai, gyvūnų teisių gynėjai, Kėdainių ir Jonavos ugniagesiai vyko gelbėti be tėvų likusio gandriuko./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Neeilinė gelbėjimo operacija praėjusią savaitę vyko Kėdainių miesto Justinavos soduose. Čia sodininkai, gyvūnų teisių gynėjai, Kėdainių ir Jonavos ugniagesiai vyko gelbėti be tėvų likusio gandriuko. Tiesa, nors gelbėtojų ir padėjėjų buvo daugybė, tačiau jų pagalbos neprireikė – gandriukas pats nuskrido savais keliais.

Kreipėsi į „Pifą“

Sunerimę dėl lizdo nepaliekančio gandriuko, Justinavos sodininkai kreipėsi į gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“.

Bendrijos nariai nuogąstavo, kad paukštis neskraido, nors kitas jauniklis jau skraido ir yra savarankiškas.

Į įvykio vietą atskubėjo tarnybos savanorė Lina Bradauskaitė.

Stebėjo sodininkai

„Buvo žinoma, kad gandriukų tėvai žuvę. Stebėta, ar lizde likusį jauniklį kas maitina.

Deja, tris dienas gandriukas tiesiog pūpsojo lizde. Siekiant išvengti visiško jauniklio išsekimo ir žūties, į pagalbą pasikviesti šaunieji gaisrininkai.

Su gelbėtojais aptarta situacija ir visi galimi baigties scenarijai: nuo detalių, kaip reikėtų saugiai paimti paukštį, iki nelaimės atvejo, jei išsigandęs jauniklis iškristų iš lizdo“, – pasakojo L. Bradauskaitė.

Sunerimę dėl lizdo nepaliekančio gandriuko, Justinavos sodininkai kreipėsi į gyvūnų gerovės tarnybą „Pifas“.

Aut. past.

Kėdainiai ir Jonava

15 val. 22 min. į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Atvykus pajėgoms gandriukas buvo ant vandens bokšto 17 metrų aukštyje. Ištraukiamų kopėčių pagalba pasiekti gandriuko nepavyko.

15 val. 42 min. į įvykio vietą išsiųstos Jonavos automobilinės kopėčios, tačiau Kėdainių pasiekti jos nespėjo.

15 val. 48 min. gandriukas pats nuskrido, todėl Jonavos ugniagesiai buvo atšaukti kelyje.

Gandriukas nuskrido

„Gelbėtojų naiviai juokauta, kad galbūt paukštį pavyktų „įkalbinti“ skristi truputį jį pabaidžius. Visų džiaugsmui, nuostabai ir laimei gandriukas, išgirdęs į seną metalinį vandens bokštą, ant kurio ir buvo gandralizdis, remiamų kopėčių garsą, šurmulį ir bruzdesį, nusprendė pats pamėginti palikti lizdą ir nusklendė nuokalnės kryptimi.

Ugniagesių gelbėtojų veidus papuošė šypsenos ir visi su palengvėjimu atsiduso. Kažkam tai tik eilinis gandriukas, bet jei yra galimybė padėti, taip ir reikėtų pasielgti“, – atsiduso „Pifo“ savanorė.

Dėkojo už pagalbą

L. Bradauskaitė pati didelę savo laiko dalį skiria padėdama į nelaimę patekusiems gyvūnams. Jauna moteris ne vieną kartą visiškai be jokio atlygio gelbėjo ne tik naminius, bet ir laukinius gyvūnus.

„Didelis ačiū akyliems, pilietiškiems, neabejingiems Justinavos sodininkams ir šauniai Kėdainių ugniagesių gelbėtojų komandai, visada geranoriškai ištiesiančiai pagalbos ranką ir profesionaliai atliekančiai savo be proto sunkų darbą“, – dėkojo L. Bradauskaitė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video