Hemorojaus operacija: ko tikėtis ir kaip pasiruošti

 Hemorojaus operacija: ko tikėtis ir kaip pasiruošti

Hemoroidiniai mazgai yra gana dažna problema, su kuria susiduria didžioji dalis žmonių. Laimei, ši bėda gali būti išspręsta hemorojaus operacija. Tačiau daugelis pacientų jaučia nerimą dėl to, kaip tiksliai vyksta chirurginė procedūra ir kaip tinkamai jai pasiruošti. Šiame straipsnyje aptarsime, kas vyksta prieš, per ir po hemorojaus operaciją, taip pat, kaip  gali pasiruošti operacijai, kokie yra jų reikalavimai ir ko jie turėtų laikytis po operacijos.

Sveikatos būklės patikra

Prieš operaciją svarbu patikrinti savo sveikatą ir apie tai informuoti savo gydytoją. Gydytojas gali rekomenduoti priešoperacinį tyrimą, tokį kaip kraujo tyrimus, rentgeno spindulius ar ultragarsą, kad nustatytų, ar yra kitų sveikatos problemų, kurios gali paveikti operacijos eigą. Šiuos tyrimus reikia praeiti tam tikrą laikotarpį, todėl svarbu iš anksto susisiekti su gydytoju dėl reikiamų rekomendacijų. Tyrimai nustatomi pagal ligos istoriją, tad kiekvieno atvejis gali skirtis.

Procedūros. Ką apie jas turėtume žinoti?

Anesteziologinė procedūra, kuria metu vartojami vaistai, kad pacientas  nepatirtų skausmo operacijos metu, taip pat yra svarbi operacijos dalis. Pacientui gali būti pasirinkta bendroji ar vietinė anestezija. Atliekant hemorojaus operaciją, dažniausiai yra pasirinkta vietinė anestezija.

Chirurginė procedūra apima pašalinimą hemoroidinių mazgų, atsiradusių kaip rezultatas venų išsiplėtimo dubens srityje, kuriuos sukelia ilgalaikis sėdėjimas ar vidurių užkietėjimas. Po operacijos gali pasireikšti skausmas, kraujavimas, patinimas ir diskomfortas. Tai yra įprastiniai pooperaciniai simptomai, tačiau svarbu nepamiršti, kad kiekvienas pacientas gali reaguoti skirtingai į operaciją. Kaip ir kiekvienas ligų atvejis skirtingas, taip kiekvienas žmogus skirtingai priima ir skausmą.

Kaip pasiruošti pooperacinei priežiūrai?

Viena svarbiausių pooperacinės priežiūros ypatybių yra tinkama higiena. Pacientams reikia kasdien valyti operacinę sritį ir reguliariai keisti tvarsčius. Be to, pacientams turėtų būti skiriamas specifinis skausmą malšinantis vaistas, taip pat skatinama aktyvi ir neintensyvi veikla, kad būtų užkirstas kelias vidurių užkietėjimui.

Operacijos trukmė priklauso pagal kiekvieno paciento būklę ir tikslią procedūrą, kurią reikia atlikti. Tačiau paprastai hemoroidektomija paprastai trunka nuo 45 minučių iki dviejų valandų. Po operacijos pacientai turėtų daug ilsėtis ir vengti sunkių daiktų kėlimo ar kitokios įtemptos veiklos.

Siekiant užtikrinti optimalų sveikimo procesą, svarbu laikytis gydytojo pateiktų priežiūros po gydymo nurodymų. Sveikas gyvenimo būdas ir dieta, taip pat reguliari mankšta padės išlaikyti gerą fizinę formą ir greičiau atsigauti po operacijos.

Atmintinė: kaip elgtis po operacijos?

Po operacijos svarbu atidžiai laikytis gydytojo nurodymų dėl tolesnės priežiūros. Daug ilsėkitės ir venkite įtemptos veiklos ar sunkių daiktų kėlimo. Įsitikinkite, kad operuota vieta yra švari, ir reguliariai keiskite tvarsčius. Valgykite sveiką maistą ir reguliariai mankštinkitės, kad atsigavimo procesas būtų optimalus. Būtinai vartokite visus paskirtus vaistus, kaip nurodė gydytojas. Susitarkite su gydytoju dėl tolesnių susitikimų ir laikykitės rekomendacijų. Jei pajutote neįprastų simptomų, pavyzdžiui, skausmą, paraudimą ar patinimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Galiausiai, svarbu išlikti pozityviems viso sveikimo proceso metu ir ne stresuoti. Taip hemorojaus operacija bus efektyvesnė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video