Gyventojams nerimą kelia daugiabučio laiptinėje šmirinėjanti paauglių grupė

 Gyventojams nerimą kelia daugiabučio laiptinėje šmirinėjanti paauglių grupė

J. Basanavičiaus g. 144-ojo namo gyventojai skundžiasi, kad jų namo laiptinėse renkasi paauglių grupė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vyresni ir pagyvenę žmonės nori gyventi ramiai ir saugiai. Žinoma, to nori ir jaunesni. Deja, bet ramiai gyventi ne visada išeina. Vieno Kėdainių miesto daugiabučio namo gyventojai pergyvena dėl jų daugiabučio namo laiptinėse šmirinėjančios nepilnamečių grupuotės. Namo gyventojų ir jaunimo konfliktas jau pasiekė ir specialias institucijas.

Kreipėsi žmonės

Į „Rinkos aikštės“ redakciją paskambinusi kėdainietė pasiguodė, kad jų namą jau kuris laikas terorizuoja paauglių grupė.

J. Basanavičiaus g. 144-ojo namo gyventojai skundžiasi, kad jų namo laiptinėse renkasi apie 10 paauglių. Apie 16 val., kai žmonės grįžta iš darbų namo, jie jau būna susėdę tai vienos, tai kitos laiptinės 1-ame aukšte ant radiatorių, rūko, keikiasi, o gal ir narkotikus vartoja. 

Negana to, jie dažnai lipa per visus aukštus, išvarto gėlių vazonus, o tiems, kas pabando juos sudrausminti, pafilmuoti, apspardo buto duris, į langus paleidžia sniego gniūžtę, pagrasina. 

Jiems būnant laiptinėje, nuolat eikvojama elektra (yra įrengti judesio davikliai), už kurią moka visi gyventojai.

Kenčia ir parkas, ir stotelė

Pasak vietinių, paaugliai sulaužė ir netoli namo esantį autobusų laukimo paviljoną, Vytauto parke esančius įrenginius.

Gyventojai įtaria, kad jaunimas yra iš specializuotų įstaigų ar vaikų globos šeimynų. 

Neapsikentę namo gyventojai kreipėsi į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių ir į policiją.

Aut. past.

Bijo susidorojimo

„Rinkos aikštė“ nuvyko pasikalbėti su namo gyventojais. Šie patvirtino, kad problemų su paaugliais yra daug. Žmonės prašė, neminėti jų vardų ir pavardžių, nes jie bijo susidorojimo.

„Mes bijome, kad neateitų ir durų nepadegtų. Jau nebežinome ko griebtis. Mūsų lauko durys nors ir su kodu, bet tokios paprastos, lengva įeiti į vidų.

Žinokite, nieko nebus, teks įsistatyti duris su telefonspyne, kad į laiptines galėtų papulti tik šio namo gyventojai. Nebežinome, kaip su ta paauglių grupuote kovoti. Jaunesni gyventojai juos išvaro, apsižodžiuoja, bet vyresni žmonės jų bijo, bijo keršto“, – dėstė gyventojai.

Ieškojo pagalbos

Neapsikentę namo gyventojai kreipėsi į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių ir į policiją.

„Turime informaciją apie paauglių grupę, kuri būriuojasi J. Basanavičiaus g. 144-ojo namo laiptinėje. Tokį pranešimą telefonu mūsų skyrius gavo praeitą savaitę. Tą pačią dieną mes nuvykome į tą namą, susitikome su gyventojais.

Gyventojai paaiškino, kad  pirmojoje laiptinėje susirenka 5–7 jaunuolių grupelė, kuri ten leidžia laiką. Žmonės nepatenkinti svetimais ir nuogąstauja, kad jie, gulinėdami ant laiptinės radiatorių, jų nesugadintų.  

Tačiau gyventojai nesakė, kad jie išdykautų, rūkytų, neminėjo, kad jie būtų agresyvūs. Pirmojo aukšto gyventojai išvis nebuvo girdėję ar matę tų jaunuolių.  

Mes nežinome, kas tie jaunuoliai, ar jie turi šeimas, ar yra iš vaikų šeimynos. Per tą laiką mes jau 4 kartus buvome užsukę į tą namą, tačiau tų jaunuolių nematėme.

Gyventojams davėme savo tarnybinių telefonų numerius, kad jie mums praneštų, kai juos pamatys.

Manau, kad visų pirma reikėtų nustatyti, iš kur tie vaikai, po to kreiptis į jų tėvus, pedagogus ar globėjus, kad juos sudrausmintų.  

Mes toliau stebime situacija, laukiame gyventojų pranešimų, kad galėtume tiesiogiai reaguoti ir pabendrauti su jais“, – į gyventojų skundą sureagavo ir juos nuramino Saulius Rosteika, Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas.

„Rinkos aikštė“ taip pat sulaukė ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Danutės Mykolaitienės patikinimo, kad bus išsiaiškinta, kas tie vaikai, bus imtasi priemonių, kad gyventojai jaustųsi saugiai ir daugiau nesusipratimų nekiltų.

6 Komentarai

  • Farai čia nepadės-istatimas neleidžia.Nejaugi name negivena normalių vyrų?Pora kartų šiknas išspardytu,pasibaigtų Žąsyčių šustrybės.

  • Patarėjas tik ir gali būti. Jaučiu pačiam išspardytų užpakalį ir daugiau nepatarinėtum

    • Arba pačiam dar pienas ant lūpų(dalyvauji tose schodkėse),arba toks tu ir vyras.

  • Jaunimui ne lengva pasirinkti,trintis laiptinei ar sporto salei,imti pavyzdžio is ,,Kuvaldos,, ar E.Stanionio,Remygos(RIP),ar ,,Vandamo,,(D.Skliaudys) kam ko reikia,pavyzdžiu yra..tik darbas ir atsidavimas,lengvai nieko negaunam,o prie laiptinių visi kieti nori but..ringas viska yrodo.būkit kieti,iškovokit olimpiada,sportuokit ir nepasiduokit…

  • Per kepala ir nebesirinks

  • Paprasciausiai susimeta laptine ant telefonspynes ir kameros ir problema isspresta. O siaip galima pora kartu iskviest policija, pranesus jai, kad pacanai narkotikus vartoja, tai daugiau nebeliks noro sedeti jiems laiptinese.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video