Gyventojai nusivylę – rajono miestelyje veikia laidojimo paslaugų monopolis

 Gyventojai nusivylę – rajono miestelyje veikia laidojimo paslaugų monopolis

Dvi Josvainiuose esančios šarvojimo salės priklauso vienai įmonei, kurios kai kurie gyventojai rinktis principingai nenori.

Netekus artimojo kartu su sielvartu žmones užgriūva ir krūva reikalų – gedint dar reikia rūpintis artimojo laidotuvėmis. Kėdainiuose veikia ne viena laidojimo paslaugas teikianti firma, tačiau Josvainių gyventojai guodžiasi, kad pasirinkimo jie neturi – miestelyje dveji laidojimo namai priklauso vienai ir tai pačiai įmonei, o su ja reikalų turėti nenorintys žmonės priversti rinktis Kėdainius ar net visai kitą miestą. Tuo tarpu vietos seniūnas sako, kad situacijos pakeisti nelabai įmanoma.

Neturėjo iš ko rinktis

Į redakciją paskambinęs josvainietis Liudvikas pasakojo, kad šeimą užgriuvo nelaimė – Didžiojoje Britanijoje būdama mirė jo dukra.

Vyras sako, kad viena laidojimo įmonė padėjo pargabenti dukros kūną į Lietuvą.

„Norėjome, kad jie ir pašarvotų, ir visus laidojimo reikalus sutvarkytų. Josvainiuose yra dvi šarvojimo salės, bet abi priklauso „Gedulo namams“. O su Bernotais nieko bendro turėti nenorėjau, man buvo atsakyta: nori, kad kiti laidotų, tai eik iš čia.

Šarvojimo sales, kiek žinau, seniūnija išnuomojo jiems, bet tai kaip dabar abi salės vienai įmonei priklauso? O ką daryti tiems, kurie nenori per juos tvarkytis šių reikalų?

Josvainių seniūnas A. Sirvidas sako, kad situacijos pakeisti negalima – įmonė išsinuomojusi seniūnijos patalpas neprivalo į jas įleisti kitų laidojimo firmų./A. Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kodėl negalima pasirinkti? Josvainiečiai negali savo miestelyje šarvoti žmonių, tenka važiuoti į Kėdainius“, – pasakojo gedintis tėvas.

Jo teigimu, seniūnija ar savivaldybė galėtų pasirūpinti, kad šarvojimo salė būtų laisvai prieinama bet kuriai paslaugas teikiančiai įmonei, ir kad žmonės galėtų pasirinkti, su kieno pagalba palydėti artimąjį Anapilin.

Laimėtas konkursas suteikia visas teises

Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas sako situaciją žinąs – jam Liudvikas skambinęs ir jiedu kalbėjosi. Vis dėlto, sako seniūnas, situacijos pakeisti nėra kaip.

„Kiek žinau, laidojo V. Aksenavičienės firma, bet ji neturi šarvojimo salės Josvainiuose. Pas mus yra dveji laidojimo namai, abu yra A. Bernoto. Ką mes galime padaryti? Jis laimėjo konkursą, moka nuomą, turi įrengęs sales, raktus turi.

Rajono taryba priima sprendimą, kad patalpos nuomojamos viešojo aukciono būdu. Na, ir firmos turi teisę siūlyti savo kainą, o laimi tie, kurie pasiūlo didesnę kainą.

Jis teisėtai išsinuomojęs tas patalpas, kaip mes galime įleisti į tas šarvojimo sales kitą firmą? Na, taip juk nedaroma“, – kalbėjo seniūnas.

Jis pridūrė, kad konkurso būdu skelbtos nuomos terminas – penkeri metai, sutartis baigsis kitų metų rudenį.

A. Bernoto firma nuomoja vieną salę iš privataus asmens, kitas patalpas – iš savivaldybės. Ankstesnį seniūnijos patalpų nuomos konkursą buvo laimėjusi įmonė „Gedulo sala“, tad miestelyje veikė dveji laidojimo namai.

Rajono taryba priima sprendimą, kad patalpos nuomojamos viešojo aukciono būdu. Na, ir firmos turi teisę siūlyti savo kainą, o laimi tie, kurie pasiūlo didesnę kainą. Įmonė teisėtai išsinuomojusi tas patalpas, kaip mes galime įleisti į tas šarvojimo sales kitą firmą? Na, taip juk nedaroma“.

seniūnas A. Sirvidas

Problemų nebūtų, jei kiekviena firma turėtų savo patalpas

Seniūnas A. Sirvidas pridūrė, kad tokio pobūdžio problemų kyla nedažnai, vis dėlto pripažino, kad kartas nuo karto jis sulaukia josvainiškių skundų, kad jie neturi pasirinkimo, pas ką miestelyje laidoti savo artimąjį.

„Jei Kėdainiuose yra trys ar keturios firmos ir visos turėtų savo šarvojimo sales mieste ir miesteliuose, viskas būtų paprasčiau. Tada žmogus eina, kur jam labiau patinka. Juk visi žinome, kokia ten tarp tų firmų konkurencija. Tai jei kiekvienas turėtų savo, būtų paprasčiausia.

O dabar, logiškai mąstant, jei žmogus nenori bendrauti su viena laidojimo įmone, ieško kitur tada. Važiuoja į Kėdainius, kitur, kur jam reikia.

Na, man asmeniškai atrodo, kad koks jau skirtumas, kas gi ten laidoja“, – svarstė seniūnas.

Josvainių seniūnas pridūrė, kad vienintelis kitas variantas būtų toks, jei šarvojimo salė priklausytų seniūnijai ir, esant reikalui, bet kuri laidojimo įmonė galėtų trumpam ją išsinuomoti. Tačiau vargu, ar tai teisiškai įmanoma.

Tokio pobūdžio problemų kyla nedažnai, vis dėlto seniūnas pripažino, kad kartas nuo karto jis sulaukia josvainiškių skundų, kad jie neturi pasirinkimo, pas ką miestelyje laidoti savo artimąjį.

Aut. past.

Savivaldybė negali nieko padaryti

Savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė teigė, kad nuomojamos patalpos yra administracinės paskirties, tad tie, kurie nori ten vykdyti kitokią veiklą, pirmiausia turi pakeisti patalpų paskirtį.

Tačiau šarvojimas ir laidojimas nėra savivaldybės funkcija, tad savivaldybė pakeisti patalpų paskirties neturi teisinio pagrindo, tad variantas, kad seniūnija pati nuomotų šarvojimo salę laidojimo įmonėms, panašu, nėra įmanomas.

Tiesa, panašu, kad „Gedulo namų“ salės, kurią jie išsinuomojo iš seniūnijos, josvainiečiai išties nesirenka.

„Mums žinoma, kad patalpose jokia veikla nevyksta, nors Josvainių seniūnija per tuos 4 metus nepateikė jokios informacijos. Galimai veiklos nefiksavo, taip pat nesuderino mano pageidavimo dalyvauti inventorizacijoje, todėl kyla klausimas, ar jie iš viso faktiškai inventorizacijas atliko“, – sakė A. Naujalienė.

16 Komentarai

 • Parikrikite nuomos konkursą

 • Ta raudonas pastatas sarvavimo sale,ar nereikėjo laikyti seniunyjai…yra tikrai vargsu zmoniu,kur privalo seniūnas leisti ten pasisarvuoti,nors uz kažkokia simboliška suma…kituose kaimuose seniunyjos leidžia ir laiko kažkokius pastatus nenaudojamus,ir leidžia zmonem pasidarbuoti…o cia ranka ranka plauna..ir deja tam pastate nei karto nemačiau kad vykdytu veikla pagal paskirti,tik stovi kol jis vabse subires…ka reiskia godumas.ž

 • Šarvokit pirkioj kaip seniau

 • „…laidojimo namai…abu yra Bernoto, ką mes galime padaryti?“ Seniūne, o nuomos sutartyje negalima buvo surašyti nuomos sąlygų, t.y. esantg tam tikrais atvejais (išdėstyti), privalu suteikti šarvojimo paslaugas kitai firmai? Galima buvo. Ypač žinant Bernoto elgesio specifiką – ar tik ne jo įmonė prieš maždaug 7 metus palaidojo žmogaus palaikus apie 40 cm gylyje? Atsiprašau, jeigu klystu. O jug „Kapo duobės, kurioje laidojami žmogaus palaikai, gylis turi būti ne mažesnis kaip 2 metrai“ (LR žmonių palaikų laidojimo įstatymas). Regis, dėl to buvo byla, regis, Ieškovas ją pralaimėjo. Dar kartą atsiprašau bernoto, jeigu klystu.

  Seniūne, jeigu nėra tinkamos sutarties, tai turėtų būti tinkamos tokiems atvejams patalpos, o jūsų negalėjimas niekam nerūpi.

  • Na jei nežinote tai gal vertėtų patylėti, nes už šmeižtą ir į teismą galima paduoti, nepadės nei pasislėpimas po „Anonimu“. 😏

   • Tai gal pirmiau paciai Bernotienei vertetu atsiverti? Daktariniu istaku nereiketu gedytis.
    Keista kaip kedainieciai nesugeba susitvarkyti su viarslininku, kuris 2022 metais (kaip ir ankstesniais) prirenka 154 389 € pajamu, uzdirba 905 € pelno, moka vidutini 912,40 € bruto atlyginima – o pats gyvena kaip Frenkas Lukas is filmo „American Gangster“.
    VMI ir FNTT inspektoriu nepavyks apzaisi taip, kaip seniunus…

 • Ponios Aksenavicienes firma ir mieste savo sarvojimo salės neturi.O siaip koks skirtumas kokia firma laidos, visvien i ta pačia zemele uzkas. Kas liečia kainas, tai visose laidojimo firmose jos vienodos. Ziurint kokia prabanga norima pademonstruoti atėjusiems i serveris, tiek ir teks mokėti. O, kad laidojimo paslaugas teikiančios firmos vienos ant kitu pila pamazgas, tai yra tik konkurencija. Kiekviena nori kuo daugiau palaidoti zmoniu, nes tai ju duona. Tik labai idomu is kur jos viska sužino. Is savo patirties galiu patvirtinti, kad teko susidurti su tokia situacija,kada jau buvome pasirinke kurios laidojimo firmos paslaugomis naudosime, o prisistate nekviestos dar trys. Ir tokio ikrumo dar nebuvo teke matyti. Vos ne muštynės tarpusavyje už lavona, o paprasius išeiti is kiemo i kuri jie nebuvo kviesti, papyle begale tokiu zodeliu…

 • Toki seniuna „geruli“ turime kad tragedija- jis nepakeiciamas 35 metus. Miesto pagrindine gatve apgailetina- jokiu saligatviu!!!!! duobes…. O kas jam – svarbu kad jo nama pastate kastonu gatveje pastate seniunijos darbuotojai…..

 • Esame susidūrę su Bernoto firma Josvainių salėje.Kiek teko lydėti artimus ir ne tik,tai tokio velionio pažeminimo ir artimųjų įžeidimo -protu nesuvokiamo atsisveikinimo prieš kremavimą koridoriuje,niekam nelinkiu.Manau,kad turėtų būti bendruomenės salė,kad žmonės galėtų pasirinkti,kaip palydėti savo artimąjį.

  • Ir aš manau, kad turėtų bendruomenė apsirūpinti patalpomis ir tai visai bendruomenei pagelbėtų ar vestuvės, ar laidotuvės. Tereikia susirinkti ir paprašyti bendruomenės pirmininko, kad savivaldybėje atstovautų, nes kitaip po metų vėl tas patalpas išnuomos kitiems.

 • KODĖL BERNOTERIAI DAR NE KALĖJIME?!?! Kur žiūri visos kontroliuojančios tarnybos, ar nebus kartai burnos kyšiais užkištos?

 • tos firmos kokiu tai būdu gauna informaciją apie mirusįjį ir tada jau jo artimųjų nepaleidžia.Jei mirė ligoninėje,aišku,kad personalas praneša,o jei namie-tikriausiai vėlgi kažkas iš atvykusiųjų tarnybų.Neminėsiu to kruko,kuris ,,padėjo“sunkią valandą,bet kad iš morgo pavogtų velionį-to nesitikėjome.Ai,aš dar pas gydytoją kabinete,o ten už durų juodas varnas jau stovi…Godumas ir tik godumas ,o ne krikščioniška moralė valdo mūsų frank krukus.

 • O ko go rolandas pasislėpes rašo. Ar jie žmogų užmuše kad i kalejima sodint. rašykit su nuotrauko o nesislėpkit

 • Kiekviename kaime ar miestelyje yra nenaudojamų pastatų,kuriuos seniūnija galėtų suremontuoti ir įrengti ten salę visuomenei,kur ir susirinkt būtų galima ,ir palydėt bendruomenės narį.Galėtų ir simbolinę kainą nustatyt,nes reikia juk ir paremontuot,baldus ir reikalingus įrengimus įsigyt,elektra juk naudojama ir kt.O tuos krukus galima tik laidojimo metu pasikviesti,duobę iškast .Bet jiems matyt tai nepelninga būtų ko gero,nes naudojant jų salę pinigėliai kiti…

 • Pimpalą jam į šikną. Storą. Owersizą ;-*

  • Aciprašau kokio dydžio???

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video