Gyventojai, būkite budrūs: saugokitės priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių sukčių!

 Gyventojai, būkite budrūs: saugokitės priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių sukčių!

Asociatyvi nuotr. /Julius Kalinskas, BNS.lt

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyrius 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos gavo informaciją, kad pastaruoju metu pasitaiko atvejų, kai nepažįstami asmenys, apsimetę valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais, lanko gyventojų būstus ir apgaulės būdu išvilioja ar tiesiog pavagia gyventojų santaupas. 

Departamentas, reaguodamas į šią situaciją, parengė gyventojams atmintinę apie šiuo metu vykdomas akcijas ir kaip įsitikinti, jog jus aplankė priešgaisrinės tarnybos darbuotojas.

2023 m. šalyje bus vykdomos 3 prevencinės akcijos:

  • „Padėk artimui“
  • „Saugūs namai“
  • „Būk budrus, išvenk gaisro“

Atkreipiame dėmesį, kad prevencinė akcija „Padėk artimui“ yra vykdoma visus metus, o jos metu šalies gyventojus (vienišus, senyvo amžiaus, neįgalius, auginančius nepilnamečius vaikus asmenis, asmenis, turinčius specialiųjų poreikių, ir asmenis, gyvenančius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose) lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai kartu su savivaldybės darbuotojais. 

Prevencinė akcija „Saugūs namai“ yra vykdoma I-II ketvirtį, o prevencinė akcija „Buk budrus, išvenk gaisro“ – III-IV ketvirtį. Šių akcijų metu šalies gyventojus lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai. 

Gyventojų dėmesiui! Visų vykdomų prevencinių akcijų tikslas yra skatinti gyventojus įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius bei skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias, o ne tikrinti gyventojų būstų gaisrinę saugą ar autonominius dūmų detektorius.

Pateikiame keletą patarimų, kaip šalies gyventojams įsitikinti, jog juos lanko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, o ne sukčius:

  • priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, lankydamas šalies gyventojus, privalo dėvėti uniformą su specialiais skiriamaisiais ženklais,
  • gyventojams paprašius priešgaisrinės tarnybos darbuotojas privalo prisistatyti ir pateikti vidaus tarnybos pareigūno pažymėjimą,
  • prevencinių akcijų metu priešgaisrinės tarnybos pareigūnai niekada nesiūlo mokamų paslaugų ir neprašo už nieką susimokėti,
  • kilus įtarimui visada galite paskambinti į priešgaisrinės tarnybos teritorinį padalinį ir pasiklausti apie vykdomą akciją bei paklausti, ar atvykęs pareigūnas yra šios tarnybos darbuotojas. 

2 Komentarai

  • Tokiu atveju gyventojai turi kviesti policiją jei melagį įleido ir neatpažino tikrosios aprangos kokia turi būt pas ugniagesį.

  • Kad dabar vaikšti pilitiksi – būsimueri merai pi butus, ksip juos arskirti, kad ne vagys,

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video