Gausus būrys dviratininkų aplankė „Lifosos“ apylinkes

 Gausus būrys dviratininkų aplankė „Lifosos“ apylinkes

Dalyvauti dviračių žygyje ir pasižvalgyti po vieną didžiausių šalies gamyklų norą išreiškė daugiau nei 300 smalsuolių. /Giedrės Minelgaitės-Dautorės archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių dviračių sporto klubas „VeloRatai“ ir viena didžiausių bei moderniausių Europoje trąšų gamybos bendrovių – AB „Lifosa“ – pakvietė mūsų bendruomenės narius į dviračių žygį po gamyklos apylinkes. Pirmą kartą įmonės atvirų durų dienų istorijoje dviračių žygio dalyviai kartu dalyvavo ir loterijoje, kurioje buvo galima laimėti elektrinį paspirtuką.

Loterijose nedalyvauja

Sėkmė nusišypsojo ir 600 eurų vertės elektrinį paspirtuką laimėjo kėdainietė Alma Gudaitienė.

Niekad loterijose nedalyvaujanti ir labai skeptiškai į jas žiūrinti moteris pabrėžė, jog nėra azartiška.

„Dėl to patikėti nusišypsojusia sėkme nebuvo paprasta, tačiau suvokus, kad tai tikrai nutiko, apėmė džiaugsmas. Juk šiandien paspirtukas tarsi iš dangaus ėmė ir nukrito“, – laimėtu prizu džiaugiasi kraštietė.

Loterijos nugalėtoja bendrovės „Lifosa“ kasmet rengiamose atvirų durų dienose lankosi antrą kartą. Pirmąkart ji sako čia viešėjusi prieš keletą metų.

Laimėtą prizą A. Gudaitienė tikina išbandysianti pati, tačiau mano, kad gal ir kitiems šeimos nariams bus įdomu išmėginti.

Sėkmė nusišypsojo kėdainietei Almai Gudaitienei – ji laimėjo 600 eurų vertės elektrinį paspirtuką. Prizą laimėtojai įteikė M. Žiupsnys (dešinėje) ir AB „Lifosa“ viešųjų ryšių specialistas Nauris Vilkevičius./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Daugiau nei 300 smalsuolių

Dalyvauti dviračių žygyje ir pasižvalgyti po vieną didžiausių šalies gamyklų norą išreiškė daugiau nei 300 smalsuolių.

Dalis žygio dalyvių susipažinti su „Lifosos“ gamykla atvyko pirmą kartą, kitiems ekskursantams šis vizitas nebuvo pirmasis.

Patekimas – ribojamas

Praėjusį savaitgalį vykusi atvirų durų diena – viena iš nedaugelio progų savo akimis išvysti gamyklos teritoriją bei pamatyti vieną unikaliausių šalies ir Kėdainių krašto vietų – gamyklos fosfogipso sąvartą, vadinamąsias Kėdainių alpes, akcentavo AB „Lifosa“ viešųjų ryšių specialistas Nauris Vilkevičius.

Paprastai patekimas tiek į gamyklos teritoriją, tiek į žymiuosius baltuosius fosfogipso kalnus – ribojamas.

Prisideda prie žaliojo kurso

Be to, šiais metais žygio dalyviai turėjo išskirtinę progą susipažinti ir su naujai įgyvendintu „Lifosos“ projektu.

„Būdama Lietuvos pramoninkų konfederacijos narė, „Lifosa“ visiškai palaiko Europos žaliąjį kursą, mažinant CO2 emisijas.

Prisidedant prie šio kurso „Lifosoje“ metų pradžioje pradėjo veikti 1 MW saulės jėgainė.

Jau dabar galime pasidžiaugti šio projekto sėkme: dabar papildomai įsigyjame 18 GWh elektros energijos per metus, o saulės jėgainės pagaminta elektros energija sudaro beveik 6 proc. šio kiekio.

Be saulės jėgainės, įrengėme ir naują modernią elektromobilių įkrovimo stotelę.

Dabar „Lifosoje“ jų turime dvi, viena iš jų skirta ir visuomenės reikmėms.

Pasirūpinome ir darbuotojais. Jų patogumui baigiama įrengti paspirtukų ir elektrinių dviračių įkrovimo vieta“, – informuoja N. Vilkevičius.

Siekia efektyvumo, našumo ir tvarumo

Žygio dalyviai turėjo išskirtinę progą pamatyti „Lifosoje“ įgyvendintus projektus, vienas iš jų – įrengtos naujos modernios elektromobilių įkrovimo stotelės./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Visais savo sprendimais ir investicijomis siekiame didinti gamybos efektyvumą, našumą ir tvarumą.

Apsirūpindami elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių prisidedame prie teigiamo poveikio aplinkai kūrimo bei Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo.

Tai nepaprastai svarbu ir mums, ir mūsų klientams bei partneriams visame pasaulyje“, – pažymi AB „Lifosa“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius.

Susidomėjimas auga

N. Vilkevičius pastebi, jog kasmet susidomėjimas „Lifosa“ vis auga, pageidavimą pasižvalgyti po vieną didžiausių šalies gamyklų kaskart išreiškia vis daugiau žmonių.

Štai 2019 metais „Lifosą“ aplankė daugiau nei 2 000 smalsuolių.

Žygio dalyviai turėjo išskirtinę progą pamatyti „Lifosoje“ įgyvendintus projektus, vienas iš jų – įrengtos naujos modernios elektromobilių įkrovimo stotelės./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Ieškojo alternatyvos

„Deja, pastarųjų dvejų metų pandeminė situacija šalyje bei susibūrimų ribojimai privertė atsisakyti ne tik kėdainiečių pamėgtų atvirų durų dienų, bet ir edukacinių ekskursijų „Lifosoje“.

Ši vasara, atnešusi šiokį tokį palengvėjimą, paskatino paieškoti alternatyvos renginio formatui, prie kurio kėdainiečiai jau buvo įpratę“, –  pabrėžia N. Vilkevičius.

„Šįkart – sėdame ant dviračių!“

„Kasmet atvirų durų dienose organizuodavome kone 600 bendruomenės narių atvykimą autobusais. 

Šįkart – sėdame ant dviračių! Tokia mintis kilo po pokalbio su bendrovės „Lifosa“ pirkimų vadybininku Mindaugu Žiupsniu – Kėdainių miesto ir rajono dviračių sporto klubo „Veloratai“ vadovu ir dideliu dviračių sporto entuziastu, turinčiu puikių įgūdžių, organizuojant panašius žygius.

Jo vadovaujamas klubas ne tik aktyviai dalyvauja sportinėje veikloje, bet ir organizuoja dviračių varžybas bei pažintinius, turistinius žygius Kėdainių krašto bendruomenei.

Žygių metu klubas siekia supažindinti žygeivius su Kėdainių krašto įdomybėmis, jaunąją kartą mokyti saugaus keliavimo, pratinti visuomenę naudotis ekologiška ir aplinką tausojančia transporto priemone.

Tad, šią idėją įgyvendinti tikrai nebuvo sunku. Europos žaliojo kurso palaikymas, tvarūs bendrovės investiciniai sprendimai ir privertė į mums jau tapusius įprastus dalykus pažvelgti kitaip“, – apie šiemet kiek kitokiu formatu įgyvendintą idėją pasakoja viešųjų ryšių specialistas.

Metų pradžioje „Lifosoje pradėjo veikti saulės jėgainė./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Įgyvendinti pavyko

M. Žiupsnys džiaugiasi drauge su AB „Lifosa“ įgyvendinta idėja.

Jo nuomone, visus besidominčius ne tik įmonės veikla, bet ir propaguojančius sveiką gyvenimo būdą pavyko suburti dviračių žygiui.

„Lifosos“ bendruomenė viliasi, kad organizuoto žygio dalyviams įspūdžių užteks ilgam.

N. Vilkevičius pabrėžia, jog atviras durų dienos „Lifosoje“ skirtos būtent Kėdainių bendruomenei, todėl džiugina, jog tarp šiųmečių dviračių žygio dalyvių daugiau nei 2/3 kėdainiečių.

„Visais savo sprendimais ir investicijomis siekiame didinti gamybos efektyvumą, našumą ir tvarumą. Apsirūpindami elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių prisidedame prie teigiamo poveikio aplinkai kūrimo bei Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo. Tai nepaprastai svarbu ir mums, ir mūsų klientams bei partneriams visame pasaulyje“.

R. Proscevičius

Vaizdas fantastiškas

Žygyje dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras, aktyvus dviračių sporto klubo „Veloratai“ narys Paulius Aukštikalnis dėkoja organizatoriams už pasiūlytą galimybę įdomiai praleisti laisvalaikį ir pasportuoti.

„Kėdainiuose jau kelinti metai yra organizuojamos aktyvios pažintinės ekskursijos po piliakalnius, aplinkines istorines vietas. Daugelis renginių, susijusių su aktyvia veikla, tikrai ir įdomūs, ir sveikatai naudingi.

Džiugu, jog šį kartą daugiau nei 300 dalyvių buvo suteikta proga pasinaudoti galimybe dviračiais pakilti į žymiąsias Kėdainių alpes ir sugriauti daugelį mitų.

Atsivėręs vaizdas tikrai fantastiškas: nenusakomas jausmas apėmė ne tik užkilus į kalno viršūnę, bet ir žvalgantis po AB „Lifosa“ parko pasikeitusią teritoriją.

Čia įdiegtas didžiulis plotas saulės kolektorių bei atnaujintos dviračių ir elektrinių paspirtukų laikymo vietos“, – dviračių žygio įspūdžiais dalijasi P. Aukštikalnis.

Pirmos ekskursijos – 2008 metais

Mintis kėdainiečius ir Kėdainių miesto svečius supažindinti ne tik su įmonės istorija, bet ir su visomis naujovėmis kilo dar 2008 metais.

Dėl to, tais pačiais metais gamykloje buvo įrengtas įmonės muziejus ir pradėtos organizuoti kasmetinės atvirų durų dienos.

AB „Lifosa“ – atvira ir atsakinga Kėdainių krašto bendruomenės bei šalies visuomenės narė, nuosekliai prisidedanti prie regiono kultūros, sporto, švietimo, gyventojų gerovės puoselėjimo.

Aut. past.

Populiarumo nepraranda

Pagrindinis gamykloje organizuojamų edukacinių ekskursijų tikslas, anot N. Vilkevičiaus, – pritraukti chemijos mokslus besirenkančius mokinius, studentus, mokytojus, dėstytojus bei verslo grupes, kurie išties domisi trąšų, elektros ir šilumos gamyba, technologijomis bei naujovėmis.

„Daugiausia sulaukiame mokymo įstaigų ekskursantų.

Mums, kaip gamybinei įmonei, labai svarbu pritraukti kuo daugiau jaunosios kartos atstovų, kurie domisi techninės krypties mokslais.

Verslo grupės taip pat noriai lankosi su tik joms aktualiais klausimais. Pastebime, kad pastarosios vis dažniau į savo gretas įtraukia ir užsienio svečių.

Per šitiek metų mus aplankė daugybė žmonių: nuo aukščiausio šalies vadovo iki bendruomenės nario.

Turiu pastebėti, kad ir kaip bebūtų gaila, bet įmonės veikla, naujovėmis domisi vis mažiau žmonių, o štai fosfogipso kalnai populiarumo nepraranda.

Susidomėjimas jais toks didelis, kad žmonės prašosi ir filmuotis, ir fotografuotis, ir renginius rengti šiuose kalnuose. Netgi pamirštama, kad „Lifosa“ – gamybinė įmonė, gaminanti trąšas, kur labai aukšti saugos reikalavimai.

Dažnai pajuokaujame, kad gal vertėtų keisti verslo pobūdį ir nerti į ekskursijų verslą“, – šmaikštauja N. Vilkevičius.

„Aktyviai dalyvaudami rajono visuomeniniame gyvenime prisidedame prie regioninės plėtros programų, įvairių bendruomenės, savivaldybės ir jos įstaigų įgyvendinamų projektų.

N. Vilkevičius

Aktyviai dalyvauja

Darni bendruomenė – vienas svarbiausių „Lifosos“ veiklos prioritetų.

„AB „Lifosa“ – atvira ir atsakinga Kėdainių krašto bendruomenės bei šalies visuomenės narė, nuosekliai prisidedanti prie regiono kultūros, sporto, švietimo, gyventojų gerovės puoselėjimo.

Aktyviai dalyvaudami rajono visuomeniniame gyvenime prisidedame prie regioninės plėtros programų, įvairių bendruomenės, savivaldybės ir jos įstaigų įgyvendinamų projektų“, – sako N. Vilkevičius.

Daugiau nei 14 000 žmonių

Kalbėdami apie Kėdainių bendruomenę, dažnai sakome, kad „Lifosa“ yra bendruomenė bendruomenėje.

2020 metų duomenimis, AB „Lifosa“ per visą jos gyvavimo istoriją dirbo, o dalis tebedirba, daugiau nei 14 000 žmonių. Tai sudaro daugiau nei 40 procentų Kėdainiuose kada buvusio didžiausio gyventojų skaičiaus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video