Esminiai skirtumai tarp dantų implantų ir dantų protezų

 Esminiai skirtumai tarp dantų implantų ir dantų protezų

Kai pacientai netenka vieno, kelių ar dar daugiau dantų, nukenčia ne tik jų išvaizda, bet ir gyvenimo kokybė. Dantų netekimas gali sukelti kalbėjimo sutrikimus, kramtymo problemas ir, žinoma, įvairius kompleksus, dėl kurių žmogus vengia šypsotis ir kalbėti viešumoje. Šiuolaikinė odontologija siūlo net kelis, iš tikrųjų efektyvius dantų atkūrimo metodus. Trūkstamų dantų problema įprastai sprendžiama  dantų implantavimu arba dantų protezavimu. Dažnai pacientai nežino, kuris variantas yra geresnis. Kai kurie pacientai, neįsigilinę į skirtingų dantų atkūrimo metodų efektyvumą, pasirenka pigiausią dantų atkūrimo metodą, tačiau toks sprendimas ne visada pasiteisina. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines savybes, kuriomis pasižymi dantų protezai ir implantai, bei, pabandysime suprantamai paaiškinti esminius jų skirtumus.

Kaip atrodo dantų atkūrimas išimamais protezais?

Išimami protezai – viena pigiausių dantų protezų rūšių, kurią, dėl palankios kainos, neretai renkasi vyresnės kartos pacientai. Tokie protezai yra sudaryti iš išimamos konstrukcijos. Šie protezai burnos ertmėje tvirtinasi specialiais metaliniais kabliukais. Tokius protezus pacientas gali savarankiškai išimti ir vėl įsidėti. Nors toks dantų atkūrimo metodas pasižymi pakankamai palankia kaina, tačiau reikėtų žinoti, kad išimami dantų protezai nėra labai stabilūs. Kramtymo metu jie gali judėti ir siūbuoti, o kartais – ir iškristi. Šie protezai nei funkciniu, nei estetiniu aspektu tikrai nesuteikia pačio geriausio dantų atkūrimo rezultato. Todėl tokio tipo protezai įprastai rekomenduojami tik tiems pacientams, kuriems dėl kitų sveikatos problemų negalima atlikti dantų atkūrimo efektyvesniais būdais.

Kaip atrodo dantų atkūrimas fiksuotais protezais?

Fiksuoti protezai yra žymiai tvirtesnė bei stabilesnė išimamų protezų alternatyva. Kai dantys atkuriami fiksuotais protezais, yra naudojama speciali protezinė konstrukcija, kurią reikia tvirtinti prie kitų dantų. Šis dantų atkūrimo būdas šiek tiek kenkia sveikų dantų būklei, nes juos reikia nušlifuoti. Visgi, fiksuoti protezai puikiai atkuria natūralaus danties savybes bei sugrąžina nepriekaištingas kramtymo funkcijas. Kitaip nei išimama protezų rūšis, fiksuoti protezai nėra išimami. Todėl su jais pacientas įprastai jaučiasi pakankamai komfortabiliai, drąsiai bei stabiliai.

Kaip atrodo dantų atkūrimas implantais?

Dantų implantavimas – visiškai kitokia dantų atkūrimo technologija pagrįsta procedūra. Dantų implantas padeda atkurti ne tik trūkstamą dantį, bet ir jo šaknį. Dantų implantavimo metu į žandikaulį sriegiamas specialus varžtas, kuris atlieka dirbtinės šaknies funkciją. Ant jo dedamas dirbtinis dantis, kurio funkcinės ir estetinės savybės visiškai prilygsta natūraliems dantims. Kitaip nei dantų protezai, implantai nesukelia jokios žalos sveikiems dantims. Taip pat jie užtikrina patį kokybiškiausią dantų atkūrimo rezultatą. Implantais galima atkurti ne vieną, o net kelis dantis ar net visą dantų eilę. Visgi, lyginant su dantų protezavimu, dantų implantavimas yra žymiai brangesnis.

Kiekvienas dantų atkūrimo būdas turi savitų privalumų bei trūkumų. Visgi, nusprendus atkurti prarastus dantis, svarbu pasirinkti ne tik poreikius pateisinantį dantų atkūrimo būdą, bet ir iš tikrųjų gerą, dantų atkūrimo srityje daug metų besispecializuojančią odontologijos kliniką. Jeigu finansinės galimybės yra ribotos – rinkitės fiksuotus ir išimamus dantų protezus. Jei siekiate pačio kokybiškiausio dantų atkūrimo rezultato, tuomet racionaliausias sprendimas – dantų implantai. Vilniuje įsikūrusioje „32 Balti“ klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys dantų protezavimo ir dantų implantavimo specialistai, kurie gali efektyviai atkurti prarastus dantis bet kuriuo paciento pasirinktu būdu. Apsilankę internetiniame puslapyje  https://vilnius.32balti.lt/lt/paslaugos/dantu-implantacija sužinosite daug naudingos, specialistų nuomone paremtos informacijos, kuri padės suprasti, kuo ypatingi dantų implantai. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video