Dviejų seniūnijų gyventojai skundžiasi: keliai – kaip Marso kanjonai

 Dviejų seniūnijų gyventojai skundžiasi: keliai – kaip Marso kanjonai

Žmonės juokauja, kad keliai yra kaip Marso kanjonai. Į kaimus patekti galima tik džipu arba traktoriumi, kitaip neįmanoma./Tomo Mickevičiaus nuotr.

Kėdainių rajono Josvainių bei Pelėdnagių seniūnijų gyventojai jaučiasi atskirti nuo pasaulio – patekti į kaimus lengvuoju automobiliu jiems tikras iššūkis. Žmonės juokauja, kad keliai yra kaip Marso kanjonai. Į kaimus patekti galima tik džipu arba traktoriumi, kitaip neįmanoma. Dėl kelių būklės jie jau kreipėsi ne tik į Kėdainių rajono savivaldybę, bet ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją, mat būtent jai ir priklauso minėti keliai.

Patekti neįmanoma

Skaistgiriečiai savo namus pasiekia nuo kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškis sukdami į šoną, į rajoninės reikšmės žvyrkelį Nr. 2032 Jankūnai–Pernarava–Kampai II.

Pačius Skaistgirius kerta kelias Nr. 2021 Būdai–Skaistgiriai–Vincentava. Ir nė vienas iš šių kelių nėra asfaltuotas, todėl pasiekti kaimą įmanoma tik žvyrkeliu.

„Duobės ant duobių, išvažiuoti su lengvuoju automobiliu neįmanoma. Šiuo metu situacija yra tragiška.

Aš neįsivaizduoju, kaip žmonės į darbus nuvažiuoja, tai tiesiog mašinų laužymas, užmirštas kraštas. Gal galima bent jau pažvyruoti, pagreideriuoti?

Geriausiai būtų išasfaltuoti kelią ir pamiršti bėdas visam laikui“, – kalbėjo su situacija nebegalinti taikstytis Josvainių seniūnijos ūkininkė Rosita Račkauskaitė.

Tomo Mickevičiaus nuotr.

Rinko parašus

Skaistgirių kaimo gyventojai nelinkę tylėti ir kentėti.

Dar praėjusiais metais vietos seniūnaitis Irmantas Stanevičius surinko gyventojų parašus su prašymu kelią tvarkyti.

Šiuos parašus žmonės įteikė pačiam susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui, kai šis darbiniu vizitu lankėsi Kėdainių rajono savivaldybėje.

Savivaldybėje ministrui buvo išsakyti ir kiti skauduliai – papasakota apie kelio atkarpas, kurias verkiant reikia rekonstruoti.

Kėdainių rajono Josvainių bei Pelėdnagių seniūnijų gyventojai jaučiasi atskirti nuo pasaulio – patekti į seniūnijų kaimus lengvuoju automobiliu yra tikras iššūkis.

Aut. past.

Pavargo tylėti

Dėl savo kelio jau daugybę metų kovoja ir Pelėdnagių seniūnijos gyventojai.

Apie probleminį kelią Nr. 2012 Šėta–Beinaičiai–Nociūnai pasisakė Beinaičių kaimo seniūnaitis Tomas Mickevičius.

„Marso kanjonai – kelias Lukšiai–Beinaičiai. Tai tik kelios nuotraukos, vaizduojančios, kokiu keliu kiekvieną dieną turi važiuoti maršrutinis autobusas, veždamas vaikus į mokyklą, mamos, veždamos vaikus į darželį, Beinaičių ir Užkapių gyventojai, važiuojantys į darbą.

Kelio būklė yra tokia, kad yra sulaužyti kelio pagrindai.

Šiomis dienomis teko važiuoti Kauno, Jonavos rajono žvyruotais keliais ir tai yra puikus pavyzdys, kad žiemą kelias gali būti tokios būklės, kad net smagiau važiuoti, negu kai kuriais asfaltuotais rajono keliais.

Labai liūdna, kai valdžia užmerkia akis dėl kažko, aukodama kaimo žmones“, – rašė seniūnaitis.

Parašus žmonės įteikė pačiam susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui, kai šis darbiniu vizitu lankėsi Kėdainių rajono savivaldybėje. Ministrui buvo išsakyti ir kiti skauduliai – papasakota apie kelio atkarpas, kurias verkiant reikia rekonstruoti.

Aut. past.

Yra įtraukti

Kėdainių krašto gyventojai dėl kelių jau kreipėsi ne tik į Kėdainių rajono savivaldybę, bet ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją, mat būtent jai ir priklauso minėti keliai.

„Kelių direkcija informuoja, kad kelių ruožai, kurie šiuo metu nepateko į įgyvendinamą žvyrkelių kapitalinio remonto (asfaltavimo) programą, galės būti naujais apsvarstyti ir vertinami 2023–2024 metais, atsižvelgiant į kelių sričiai skirtą Kelių priežiūros ir plėtros programą (KPPP) finansavimą bei kitas technines galimybes ir praneša, kad sudarant naująją žvyrkelių kapitalinio remonto (asfaltavimo) programą didžiausias dėmesys bus skiriamas valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga ruožams, kertantiems kaimus, gyvenvietes ir miestelius“, – teigiama Lietuvos automobilių kelių direkcijos savivaldybei pateiktame atsakyme.

17 Komentarai

 • Nebeperskit ir nedarykit baloj burbulu! Visi zvirkeliai dabar, kad neimanoma pravaziuoti, vien duobes, ne vien jus tokie vargsai!

  • Musu meras bus kur delfi ir po visais straipsniais nesamones raso Rimantas- narimantas autobusniku kontrolierius 😂

 • Apie kokius kaimus snekat. Jeigu Kedainiu mieste, Algirdo gatvei,neimanoma nei su svaria masina gryzti,nei su svariais batais,maisus ant batu turi detis ir bryst per kose namo, jau nesneku kad ta kose namo nesasi. Ka cia kalbet apie keliis kaime kai mieste ir tiltai ir keliai sugriuve. Tik visi merais labai nori but. Belekuri is gatves pasodinkit,tai pat tvarkysis,kaip kad jus bet kuris. Kuris meto popietgalius i pasto dezutes apart sprestu problemas,jeigu toks geras meras isrinks ir taip. Nepazadais,o darbais pradekit gyvent.

  • Nebent meru tapti Saulius Grinkevičius. Prie jo keliams pinigų užteko ir kelininkai dirbo nelaukdami skambučių. Dabar toks vaizdas, kad kol 100 skambučių nepriregistruoja iki rajono pakraščių net nevažiuoja.

 • Matosi, kad iš Pagirių. Jo, jo Grinkevičius pakilimo taką iki Pagirių padarys, pasigilinkit kam kokie keliai priklauso, paskui rašykit durnus komentarus.

 • Pinigų nėra.Laikykitės jūs ten,nes mums dabar radarinimosi metas.

 • apie marsiečius blūdijo.Šit keliai jau kaip Marse,tiltai kaip karo zonoje,o maisto kainos kaip juvelyrinėse parduotuvėse…

 • Tamulis žadėjo visir aksfalta visi tikejom o gavom pybi i sikna ir tiek

 • Balsuokit ir vėl už Tamulį ir gausit koncervatorius dvasios ubagai

  • Teisingai, balsuokite už Aukštikalnį – gausite Naujokienę ir praeityje apsivogusį Gailiūną

 • Nevogtų keliams užtektų,sarašas viršuj kokių nerinkt nes dabar valdo

 • Kad rašysit straipsnius kelias tikrai nepagerės, reikia imtis veiksmu tikrai ne staipsnius rašant, kasmet keles yra baisus, o valdžia tiltais pasirupint negali tai ir apie kele nebus kalbu…

 • Važiuojant per duobėtą kelią sulūžo važiuoklė,kas atsakys ?

 • ir rojus dar nestejo iki to krasto.

 • Balsuosiu tik už Aukštikalnį. Negi už Sejonienę, kad gaučiau Sejoną ar už Šlamienę, kad gaučiau šlamą, O da geriau už Diliūną , kad gaučiau jo moterytę Vaidą ir teistą talmoantą. Darbiečių porą teistų kaip ir pas socdemus. Viens už kitą geresni, tai ir juodina tokie tokius.

 • RA trina komentarus-ateiti balsuoti REIKIA, gal būt už tuos, kurie dirba, neišduodami šeimos vertybių, o geriausia pasižiūrėti kaip balsavo jų atstovaujamos partijos atstovai seime svarbiais klausimais ir bus aišku. Ką bepasirinktumėte -rinkitės, tik nenumokit ranka į rinkimus, nesėdėkit ant sofų ir nebūkit abejingi, kartais lemia ir vienas balsas.

 • Sakai, kad pravažiuoti galima tik su džipu? Tai aš nissan x-trail’u nepravažiuosių? Straipsnio autorius nesupranta kas yra visureigis. Vokiečiai my*a į kelnes nuo juoko, kai atvažiavęs perekupas ieško nupirkti audi Q7 džipą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video