Ko tikėtis iš naujo politinio sezono?

 Ko tikėtis iš naujo politinio sezono?

Netrukus prasidės naujasis politinis sezonas. Paskutinis prieš rinkimus. Ko galima iš jo tikėtis, pasiteiravome visų rajono Tarybos narių. Raštu pateikėme labai konkrečius ir tiesius, visiems bendrus klausimus, tačiau iš 27 politikų, tik 7 ryžosi į juos atsakyti.

Kodėl? Tie, kurie neatsakė, to nepaaiškino. Belieka tik spėlioti, kad galbūt kai kuriems politikams tiesiog nepatogu atsakinėti į tiesius klausimus. O gal net ir nepatogu ar nenaudinga tiesiai šviesiai įvardinti savo planus dėl būsimų rinkimų.

Rinkos aikštės“ klausimai kiekvienam rajono Tarybos nariui

1. Prasideda naujas ir jau paskutinis šios kadencijos rajono Tarybos politinis sezonas. Ko iš jo tikėtis? Kokios Jūsų prognozės – rajono Taryboje laukia audros, permainingos nuotaikos, o gal kaip tik atvirkščiai, gal manote, kad šis sezonas bus ramiausias šią kadenciją? Kodėl?

2. Kuo, Jūsų manymu, šis politinis sezonas bus ypatingas?

3. Kaip manote, kokį patį svarbiausią sprendimą rajono Taryba turėtų priimti iki kadencijos pabaigos?

4. Ar Jūs ruošiatės dalyvauti 2019 metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose? Kurioje komandoje?

5. Kodėl priėmėte tokį sprendimą?

6. Jei Jums pasisektų ir į rajono Tarybą būtumėte išrinkta(s) dar vienai kadencijai, kokį vieną patį svarbiausią uždavinį ar tikslą sau išsikeltumėte, kurį norėtumėte pasiekti per ateinančius ketverius metus? 

Saulius Grinkevičius, rajono meras

Saulius GRINKEVIČIUS, rajono meras

1. Man niekada nepatiko darbo politikoje skirstyti į sezonus, nes Taryba dirba ištisus metus – Tarybos nariai dažniau ar rečiau renkasi į Tarybos posėdžius.

Kalbant apie darbą, ateinantis politinis laikotarpis niekuo nesiskiria nuo kitų. Kaip vienintelį išskirtinumą įvardinčiau tai, kad artėjant savivaldos rinkimams Tarybos nariai ima daugiau politikuoti neretai į antrą planą nustumdami Kėdainių rajono gyventojų interesus ir problemas.

2. Kaip ir minėjau, vienintelis ypatumas tas, kad artėja savivaldos rinkimai, kurie visada įneša daugiau politikavimo, todėl mažiau dėmesio skiriama realių problemų sprendimui.

3. Niekada nebūna vieno svarbiausio sprendimo, nes visi sprendimai yra svarbūs vienai ar kitai žmonių grupei, rajono įstaigos ar įmonėms.

Visada yra svarbus strateginio plano koregavimas, kurio klausimas bus svarstomas rugsėjo mėnesio Tarybos posėdyje.

Po naujųjų metų visada aktualus yra 2019–2021 metų strateginio plano ir tų metų savivaldybės biudžeto tvirtinimas.

4. Taip. Garsiai paskelbiau, kad dalyvausiu mero rinkimuose. Merą, nepriklausomai kokiai politinei partijai, judėjimui ar koalicijai jis priklauso, tiesiogiai renka Kėdainių rajono gyventojai.

[quote author=“S. Grinkevičius“]Vienintelis ypatumas tas, kad artėja savivaldos rinkimai, kurie visada įneša daugiau politikavimo, todėl mažiau dėmesio skiriama realių problemų sprendimui.[/quote]

5. Kėdainiečiai mato, kiek daug yra pradėtų darbų, kuriuos ne visus spėsime atlikti iki šios kadencijos pabaigos. Kadangi norėtųsi užbaigti visus pradėtus projektus, todėl ir priėmiau sprendimą kandidatuoti antrajai kadencijai.

6. Negalima kalbėti apie kažkokį vieną darbą, nes Kėdainių rajone tikrai yra daug aktualių klausimų, kuriuos reikia spręsti. Vienas sprendimas negali to pakeisti.

Jeigu vieniems gyventojams aktualus gatvių asfaltavimas, tai kitiems – vandentiekio ir nuotekų infrastruktūros įrengimas. Taip pat yra problemų, susijusių su ikimokyklinėmis įstaigomis, kurias reikia renovuoti. Turime tik vieną atnaujintą įstaigą, kitoms būtinas remontas, todėl ruošiama programa toms problemoms spręsti.

Nemažai darbo turime įdėti stadiono rekonstrukcijos užbaigimui. Taip pat jau galvojame apie Kėdainių kultūros centro renovaciją.

Taigi darbų yra daug ir jeigu tapsiu meru ir dirbsiu antrą kadenciją, sėkmingai išspręsime šias problemas.

Darius Petrauskas, rajono Tarybos narysDarius PETRAUSKAS, rajono Tarybos narys

1. Aš dar save vadinu politikos naujoku ir galiu pasakyti, kad tie keleri metai rajono Taryboje prabėgo labai greitai. Per juos išmokau nemažai pamokų, įgavau patirties. Supratau, kad vienas politikoje, kad ir kokių kilnių tikslų turėtum, nieko nepadarysi. Ir turėdami palaikymą politikai gali dirbti savo krašto žmonių gerovei.

Manau, kad paskutinieji šios kadencijos Tarybos metai bus gana įdomūs.

Labai nenorėčiau, kad asmeninės kolegų Tarybos narių ambicijos užgožtų bendrus siekius ir tikslus.

Visiems linkiu atsigręžti į kraštiečiams duotus pažadus ir bent dalį jų išpildyti.

2. Šis sezonas bus kupinas veiksmo, aktyvus, juk dažnas dabartinis Tarybos narys norės pasirodyti kuo geriau ir bandys dar kartą pelnyti kraštiečių pasitikėjimą.

3. Mano manymu, vieno sprendimo neįmanoma išskirti. Aš visada kalbėjau ir kalbu, kad būtina leisti žmonėms sąžiningai dirbti ir oriai užsidirbti. Tad linkčiau į darbo LEZ‘o veiklos peržiūrą ir jo veiklos aktyvinimą.

4. Būsiu atviras ir prisipažinsiu, kad turiu norų dalyvauti kituose rinkimuose.

Kadangi politikos pamokas išmokau, tai norėdamas kažką konkrečiai padaryti, pirmą kartą savo politiko karjeroje įstojau į partiją, pasirinkau Lietuvos socialdemokratų darbo partiją. Esu vienas jos Kėdainių skyriaus steigėjų. Džiaugiuosi, kad šia politikos jėga tiki ir daugiau žmonių, neabejingų tam, kas vyksta mūsų gyvenime.

[quote author=“D. Petrauskas“]Gana pavydžiai žiūrėti į kitus atgimstančius šalies miestus, laikas pradėti išnaudoti Kėdainių turtą – istorinį paveldą turime įkinkyti, kad jis duotų naudą.[/quote]

5. Šią politinę jėgą pasirinkau todėl, kad ji viena iš nedaugelio neturinčių baudžiamųjų istorijų.

6. Tiesiog pasikartosiu, kad vieno uždavinio sau nekeliu – noriu, kad gyvenimas Kėdainių krašte taptų patrauklesnis ir kokybiškesnis.

Reikia tęsti pradėtus projektus, užbaigti daugelį metų besitęsiančius darbus ir imtis naujų veiklų. Juk anekdotiškai atrodo metų metus rekonstruojamas stadionas.

Tuščių pažadų aš nedalinu. Žinome, kad tik verslo skatinimas ir pagalba jam gali kurti naujas darbo vietas, o dirbantys žmonės jau yra mūsų turtas.

Be to, gana pavydžiai žiūrėti į kitus atgimstančius šalies miestus, laikas pradėti išnaudoti Kėdainių turtą – istorinį paveldą turime įkinkyti, kad jis duotų naudą.

Manau, kad turime potencialo, bet jis paliktas nuošalyje.

Ona Šulcienė, rajono Tarybos narėOna ŠULCIENĖ, rajono Tarybos narė

1. Iš naujo politinio sezono tikiuosi, kad Taryba dirbs konstruktyviai, bus priimami sprendimai, naudingi rajono gyventojams.

Manau, kad sensacijų ar interpeliacijų nebus, dauguma Tarybos narių bus aktyvūs.

2. Šis politinis sezonas, mano nuomone, ypatingas tuo, kad jaučiasi, jog ruošiamasi naujiems 2019 m. savivaldos rinkimams. Kai kurie Tarybos nariai tapo aktyvesni, labiau matomi.

3. Iki kadencijos pabaigos svarbiausias sprendimas, manau, bus biudžeto tvirtinimas 2019 m.

4. 2019 m. vyksiančiuose savivaldos rinkimuose ketinu dalyvauti kaip ir anksčiau, su Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionimis demokratais.

5. Tokį sprendimą priėmiau, nes reikia dirbti sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos srityje, kur yra nemažai problemų, neišspręstų klausimų.

6. Svarbiausias tikslas, kad neliktų „valdiškų“ vaikų namų, kad vaikai augtų šeimose ir pajustų tikrą vaikišką laimę.

Kėdainių rajono sveikatos apsaugos sistema turėtų būti savalaikė, kad mažėtų pas gydytojus eilės ir gyventojai gautų kvalifikuotas sveikatos priežiūros paslaugas.

Juozas Baniota, rajono Tarybos narysJuozas BANIOTA, rajono Tarybos narys

1. Kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, bus daug nesusikalbėjimo, partinių interesų kėlimo aukščiau rajono interesų, bus ieškoma būdų komitetų ir Tarybos posėdžiuose reklamuoti savas partijas ar judėjimus.

Žodžiu, konstruktyvaus darbo bus mažiau nei iš tikro to reiktų.

2. Remiantis praeitų rinkimų rezultatais, šiuose rinkimuose žymiai didesnį vaidmenį turės rinkimų judėjimai. Manau, kad po rinkimų jie turės apie ½ rajono Tarybos narių.

3. Sprendimų neskirstau į svarbius ir antraeilius – jei jie priskirti Tarybos kompetencijai, į visus reikia žiūrėti atsakingai.

4. Šiuo metu kandidatuoti į Tarybą neplanuoju.

5. Norėčiau, kad į Tarybą būtų išrinkta jaunesnių, perspektyviai mąstančių, turinčių supratimą apie valdymą ir ekonomiką, narių.

6. Kadangi neplanuoju dalyvauti rinkimuose, tai ir asmeninių uždavinių sau nekeliu, tik norėčiau palinkėti „išrinktiesiems“ būti aukščiau asmeninių ir partinių interesų, mažiau politikuoti, o daugiau gilintis į rajono problemas ir siekti jas konstruktyviai spręsti.

Irena Staliorienė, rajono Tarybos narėIrena STALIORIENĖ, rajono Tarybos narė

1. Manau, kad politinis sezonas bus aktyvus. Kaip visada, dalis Tarybos narių bus dirbantys atsakingai, o dalis – tik pritariantys paruoštiems sprendimų projektams.

2. Kadencija eina į pabaigą, vyks pasiruošimas naujiems savivaldos rinkimams. Manau, kad valdžioje bus dar daugiau politikavimo ir mažiau darbo.

3. Kaip ir kasmet – patvirtinti rajono biudžetą. Būtų gerai, jei atsirastų Tarybos darbe daugiau supratingumo ir atsakomybės skirstant biudžeto, t. y. mokesčių mokėtojų pinigėlius.

4. Taip, ruošiuosi dalyvauti rinkimuose. Esu visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narė. Su šios komandos nariais ir dalyvausiu savivaldos rinkimuose.

5. Šis judėjimas mato kiekvieną žmogų, neskirsto į jaunus ar senus, partinius ar nepartinius, o siekia, kad Kėdainių kraštas sėkmingai klestėtų ir augtų. Kėdainiai – mano gimtinė ir aš jiems bei jų ateičiai esu neabejinga.

6. Mažinti biurokratinį bendravimą. Šią kadenciją esu Sveikatos ir socialinės apsaugos komitete. Dažnai tenka susidurti su žmogumi, kuris vaikšto, kaip sakoma, „nuo Ainošiaus prie Kaipošiaus“ ir nesulaukia valdžios koridoriuose pagalbos. Jo net iš žmogiškos pusės nenori išklausyti.

Nijolė Naujokienė, buvusi merė, rajono Tarybos narėNijolė NAUJOKIENĖ, buvusi merė, rajono Tarybos narė

1. Tikiuosi rezultatyvaus ir atsakingo darbo. Prognozės – gana nedėkingas dalykas. Manau, kad bus kaip visada: daug gražių ataskaitų, bet stoka atsakingų ir finansiškai pagrįstų sprendimų, kurie darytų įtaką rajono geroms perspektyvoms.

2. O kuo šis politikos sezonas gali būti ypatingas? Ypatingumą matau įdomiose ir plačiose diskusijose svarbiais gyventojams klausimais, tačiau nemanau, kad taip bus. To stoką jaučiau visus ketverius metus, tai todėl ir negali kažkokių pokyčių tikėtis ir per likusius kelis mėnesius.

Ypatinga būtų, jei per Tarybos posėdžius kaip dalis valdančiosios daugumos atstovų ne pasyviai rankas „kilnotų“, o visi atsakingai svarstytume ataskaitas, programas, projektus ir kitus klausimus.

Ypatingai atrodytų, jei už nuomonės išsakymą ar kitokios nuomonės turėjimą nei valdančiųjų, tavęs priešu neįvardintų ir nedemonstruotų savo valdžios reikšmingumo.

Dar ypatingai atrodytų, mano nuomone, jei meras „leistų“ sau visada laikytis Tarybos posėdžio reglamento ir po Tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų nevykdytų, kaip neretai pasitaiko,   „auklėjimo penkminučių“ ir t.t. Bet tai tik detalės.

Nežinau, ar galiu šį politikos sezoną laikyti ypatingu vien todėl, kad prasideda rinkimų laikotarpis. Esame maža bendruomenė. Aš Kėdainių krašte gyvenu ir dirbu visą savo gyvenimą, todėl pažįstu žmones ir žinau jų lūkesčius. Reikia atsakingiau naudoti biudžeto pinigus, kad gyventojai stipriau pajustų ekonomikos augimo įtaką per savo pajamas bei gyvenimo kokybės augimą.

3. Manau, kad strateginio plano svarstymas ir biudžeto patvirtinimas visada yra rudens – žiemos Tarybos posėdžių svarbiausias svarstymas ir sprendimas. Jame telpa visi aktualūs bendruomenei klausimai.

Viliuosi, kad aptarsime LEZ’o perspektyvas, nes šiandien, panašu, kad nevykdomi sutartiniai įsipareigojimai nei įkurtomis darbo vietomis, nei pritrauktomis naujomis investicijomis.

4. Dar nesu galutiniai apsisprendusi, ar pati asmeniškai dalyvausiu rinkimuose, bet labai atsakingai tai svarstau. Jau visus metus aktyviai dirbu visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ veikloje. Man labai džiugu dirbti su sąžiningais ir padoriais bendraminčiais. Jei ir nuspręsčiau dalyvauti rinkimuose, tai eičiau tik su jais.

[quote author=“N. Naujokienė“]Ypatinga būtų, jei per Tarybos posėdžius kaip dalis valdančiosios daugumos atstovų ne pasyviai rankas „kilnotų“, o visi atsakingai svarstytume ataskaitas, programas, projektus ir kitus klausimus.[/quote]

Man patinka šio visuomeninio judėjimo tikslai ir pati komanda, kuri atsakingai darbuojasi.

Nesu nusistačiusi nei prieš vieną žmogų. Gerbiu kiekvieno pasirinkimus, jei jais nežeminami ir nemenkinami kiti asmenys, jų darbai ir siekiai.

Iš esmės aš noriu, kad ateitų nauji jauni žmonės kartu su patyrusiais politikais ir dirbtų krašto sėkmei ir gerovei.

Noriu, kad baigtųsi visos taip vadinamos „raganų“ medžioklės, kai pagrindiniai vietinių politikierių aptarimo objektai tampa – kas ir su kuo; anas mano priešas, nes ne su mumis ir negieda valdžiai ditirambų ir t.t. Siekiu, kad diskusijos būtų atviros ir pagarbios kiekvieno žmogaus adresu.

5. Kai priimsiu galutinį sprendimą, tai ir atsakysiu į šį klausimą. Šiuo metu svarstau.

6. Suburti stiprių ir žmogiškai jautrių lyderių komandą, kuri turėtų gerus administracinius gebėjimus ir mokėtų atsakingai valdyti savivaldybės biudžetą, kad nereiktų grąžinti valstybei neįsisavintų pinigų bei netektų atšaukinėti priimtų sprendimų.

Rimgaudas Rimošaitis, rajono Tarybos narysRimgaudas RIMOŠAITIS, rajono Tarybos narys

1. Manau, bus daugiau politikavimo.

2. Manau, pasirodys tikroji valdančioji dauguma.

3. Manau, turėtume pakoreguoti strategiją ir patvirtinti kitų metų biudžetą.

4. Dar neapsisprendžiau, bet, manau, kad taip.

5. Dar neapsisprendžiau.

6. Norėčiau, kad nebūtų nė vieno parodomojo projekto.

Labai svarbu gerinti geriamojo vandens ir nuotekų tinklus, ypač kaimų teritorijose.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video