Didėja rajono biurokratų gretos

 Didėja rajono biurokratų gretos

Valdančiųjų pažadai mažinti biurokratinį aparatą jau spėjo pasimiršti ir jiems patiems, ir, ko gero, visiems aplinkiniams. Biurokratų armija auga praktiškai su kiekvienu Tarybos posėdžiu. Šį kartą įvesta nauja koordinatoriaus pareigybė – tikimasi, kad bent jau koordinatoriai sugebės sukontroliuoti ir užtikrinti tinkamą tarpinstitucinį bendradarbiavimą.  

Po visą Lietuvą supurčiusių tragedijų, kai žuvo vaikai, buvo imtasi staigių pokyčių. Vienas jų – LR Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimas, kuris nurodo, kad savivaldybėse turi būti įsteigta tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė.

Numatoma, kad koordinatorius bus atsakingas už teikiamą švietimo pagalbą, socialines ir sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir jų atstovams pagal įstatymą savivaldybėje, nustatys šios pagalbos ir paslaugų poreikį.

Taip pat vykdys teikiamų paslaugų stebėseną, informuos bendruomenę apie vaikų ir jų atstovų pagal įstatymą galimybes gauti švietimo pagalbos, socialines, sveikatos priežiūros paslaugas savivaldybėje.

Be to, koordinatorius sistemins ir analizuos informaciją apie vaiko teisių pažeidimus, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, smurtą, nusikalstamumą, kitus socialinės rizikos veiksnius ir jų priežastis savivaldybės teritorijoje, vertins vaiko minimalios priežiūros priemones vykdančių asmenų ir jų teikiamų paslaugų įvairovę, prieinamumą bei poreikį savivaldybėje bei vykdys kitas funkcijas.

Šias pareigybes privaloma įvesti nuo šių metų rugsėjo 1 dienos. Iki 2018 metų dėl šios pareigybės įsteigimo bus panaudota apie 3 280 eurų biudžeto lėšų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video