Didina kompensaciją valymo įrenginiams

 Didina kompensaciją valymo įrenginiams

Savivaldybė skiria daugiau pinigų individualių nuotekų tinklų įsirengimo kompensavimui./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainiuose baigiami įgyvendinti didžiausios centrinės nuotekų sistemos tinklo tiesimo projektai, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių prie jų prisijungti visas 100 proc. gyventojų vis tiek negalės. Kai kada namų prijungimas neįmanomas techniškai, kai kada patys gyventojai pavėluoja išreikšti norą jungtis prie centrinės nuotekų sistemos ir nebetenka progos tą padaryti vėliau. Tokiu atveju lieka tik viena išeitis – įsirengti individualių nuotekų valymo įrenginius, o pastarieji yra gana brangūs.

Buvo mažesnė

Savivaldybė jau anksčiau buvo numačiusi finansinės naštos sumažinimą tiems, kurie patys įsirenginėja individualius nuotekų tinklus.

Kėdainių rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiojoje programoje buvo numatyta lėšų, skirtų būtent tokio tipo kompensacijoms. 

Vidutiniškai individualūs nuotekų valymo įrenginiai kainuoja apie 1,5 tūkst. eurų.

Įvertinus praėjusiais metais gautus prašymus ir pagal juos skirtą dalinį finansavimą, nuspręsta nuo 25 iki 30 procentų padidinti įrenginių įsigijimo išlaidų dalinį finansavimą.

Aut. past.

Skaičiuojama, kad pasinaudoti programos lėšomis ir su kompensacija įsirengti individualius nuotekų tinklus galėtų apie 15 tūkst. rajono gyventojų.

Galiojusi kompensavimo sistema numatė galimybę kompensuoti 25 procentus įrenginių įsigijimo išlaidų, tačiau ne daugiau kaip 500 eurų vieno buto gyvenamosios paskirties pastate ir ne daugiau kaip 300 eurų dviejų butų gyvenamosios paskirties pastate vienam butui.

Padidino 5 proc.

Šiemet taryba priėmė sprendimą padidinti kompensaciją – tikimasi, kad tai paskatins didesnį skaičių gyventojų investuoti į individualius nuotekų tinklus.

Įvertinus praėjusiais metais gautus prašymus ir pagal juos skirtą dalinį finansavimą, nuspręsta nuo 25 iki 30 procentų padidinti įrenginių įsigijimo išlaidų dalinį finansavimą.

Kartu padidinta didžiausia galima dalinio finansavimo suma vieno buto gyvenamosios paskirties pastate nuo 500 iki 700 eurų, o dviejų butų gyvenamosios paskirties pastate – nuo 300 iki 500 eurų vienam butui.

Taip pat numatyta pagal prašymą padengti 100 procentų įrenginių projekto parengimo išlaidų, tačiau ne daugiau kaip 400 eurų.

1 Komentaras

  • O soduose jai įsirengti galima kompensacija gaut

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video