Daugiausia baudų vairuotojai susirenka pagrindinėse Kėdainių gatvėse

 Daugiausia baudų vairuotojai susirenka pagrindinėse Kėdainių gatvėse

Asociatyvi nuotr.

Dovydas PASLAUSKAS

Nuo gegužės iki liepos vidurio įvairių kelių eismo taisyklių pažeidimų Kėdainių rajone buvo užfiksuota per 637. Pasak Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vado Ramūno Kemzūros, daugiausia pažeidimų fiksuojama pačiame Kėdainių mieste, pagrindinėse  gatvėse.

Vis dar kalba telefonu

„Dažniausi pažeidimai – kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ir kai kurie kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Dauguma nesilaiko draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis, išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas.

Taip pat fiksuojami tokie pažeidimai kaip transporto priemonės vairavimas neturint teisės vairuoti, vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonės perdavimas tokiam asmeniui vairuoti ir pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių padaryti KET pažeidimai.

Daugiausia pažeidimų fiksuojama Kėdainiuose, pagrindinėse miesto gatvėse. 

Kėdainių rajone pagrindinė eismo taisyklių pažeidimo priežastis – transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai“, – apie rajone dažniausiai pasitaikiusius kelių eismo taisyklių pažeidimus informavo R. Kemzūra.

Neblaiviems vairuotojams – rimtos pasekmės

Per minėtą laikotarpį buvo išaiškinta 19 neblaivių vairuotojų. Už kelių eismo pažeidimus neblaiviems vairuotojams gresia rimtos pasekmės. 

„Pagal LR baudžiamojo kodekso 281 str., tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę, traktorių ar savaeigę mašiną arba mokė praktinio vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, arba vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Kėdainių rajone pagrindinė eismo taisyklių priežastis – transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai

R. Kemzūra

Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti. Nustačius mažiau nei 1,51 promilių girtumą, atsakoma administracine tvarka ir skiriamos piniginės baudos“, – apie pasekmes už vairavimą išgėrus pasakojo R. Kemzūra.

KET nusižengimus vykdė ir pėstieji, ir dviratininkai

Pasak R. Kemzūros, nusižengimus vykdė ne tik įvairių transporto priemonių vairuotojai, bet ir pėstieji bei dviratininkai.

„Kelių eismo taisyklių nusižengimai, kuriuos vykdė pėstieji bei kiti eismo dalyviai, buvo įvairūs: tai pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama; kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas; Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas bei kiti nusižengimai“, – informavo R. Kemzūra.

Dviračių vairuotojai taip pat nusižengė kelių eismo taisyklėms. Dėl kai kurių iš šių pažeidimų buvo sutrikdyta kitų asmenų sveikata, apgadintas turtas.

„Kelių eismo taisyklėse dviračių vairuotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas; dviračius vairuojančių asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, dėl kurio buvo nežymiai sutrikdyta kitų asmenų sveikata, sugadinti (apgadinti) kroviniai, transporto priemonės, kelių ir kiti įrenginiai arba kitas turtas, kai šio pažeidimo padarymo metu jie buvo neblaivūs; dviračių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) asmenys ar vengimas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo“, – informavo R. Kemzūra.

Ragina nepamiršti pagrindinių Kelių eismo taisyklių

R. Kemzūros teigimu, visiems kelių eismo dalyviams svarbu nepamiršti pagrindinių kelių eismo taisyklių ir jų laikytis.

„Nepamiršti pagrindinių Kelių eismo taisyklių – neviršyti leistino greičio, įvertinti eismo situaciją, laikytis saugaus atstumo su kitomis transporto priemonėmis, jokiu būdu nesėsti prie vairo išgėrus ir nerizikuoti savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.

Vasarą aktualu nepamiršti, kad eisme dalyvauja daugiau įvairesnių transporto priemonių – dviračių, motociklų, todėl reikia būti dar labiau atidesniems kelyje. Ir svarbu nepamiršti, kad vairuojant naudotis mobiliuoju telefonu draudžiama – tai vienas dažnesnių KET pažeidimų“, – teigė R. Kemzūra.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video