Darbai, gimstantys neįgaliųjų rankose

 Darbai, gimstantys neįgaliųjų rankose

Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, vykdydama nevyriausybinių organizacijų veiklos projektą „Mokysimės, dirbsime ir stiprėsime“ surengė neįgaliųjų abilimpiadą.

Svarbiausia – atrasti save

Abilimpiada – tai negalią turinčių žmonių profesinių įgūdžių, lygių galimybių olimpiada, kurios metu asmenys varžosi įvairiose profesinės veiklos srityse.

Kėdainių bendruomenės socialiniame centre surengtoje abilimpiadoje dalyvavo 30 neįgaliųjų iš skirtingas negalias turinčius asmenis vienijančių organizacijų: Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos,  VšĮ Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centro Kėdainių rajono filialo, Kauno teritorinės valdybos Kėdainių kurčiųjų pirminės organizacijos, Kėdainių sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Viltis“ ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos.

Pasak Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkės Almos Margevičienės, tokių renginių  tikslas yra stiprinti neįgaliųjų bendruomenę, užtikrinti jų aktyvų įsitraukimą į prasmingą veiklą, atrasti save ir jaustis pilnaverčiu žmogumi. Jos teigimu, negalią turinčių žmonių susibūrimai bendrai veiklai, sudaro pastariesiems galimybę susitikti, pabendrauti ir pasisemti teigiamų emocijų, stiprybės.

Neįgalieji varžėsi penkiose rungtyse

Kiekvienos neįgaliųjų organizacijos abilimpiados komandą sudarė šeši asmenys, kurie dalyvavo penkiose rungtyse: stiklinio indo dekoravime, mezgime virbalais, dekupaže, eilėraščio kūrime ir tapyboje ant šilko. Su taisyklėmis, kuriomis vadovavosi tiek dalyviai, tiek vertinimo komisija, supažindino kiekvienos rungties koordinatoriai.

Dekoratoriams reikėjo vasaros spalvomis dekoruoti taures. „Yra labai daug įvairių spalvų, jomis reikės padengti visą stiklinių taurių paviršių. Čia kiekvienas galės pagal savo galimybes ir fantaziją išdekoruoti – kas lapeliais, kas gėlytėmis, kas kaip sugeba“, – paaiškino koordinatorė Regina Buklienė.

Dekupažo specialistė Milda Verkauskienė sakė, kad čia svarbiausia yra teisingai techniškai atlikti darbus. „Dekupažo kūrėjai pirmiausia turi atlikti viską pagal taisykles – dažus ir lakus panaudoti pagal eiliškumą. Po to svarbi yra kompozicija – kaip išdėstyti servetėlių motyvai. Servetėles reikia stengtis lygiai priklijuoti, kad kuo mažiau būtų raukšlių, atskirti papildomus sluoksnius.“

Pasidomėjus, kuo įdomus šis užsiėmimas, pašnekovė pastebi, kad tai priklauso nuo žmogaus.

„Vienas pabandė, sako – aš daugiau to nedarysiu, neįdomu. O kitam tai yra toks užkratas, kad paskelbia sau diagnozę – aš nepagydomai susirgau dekupažu“, – dalinosi šio meno peripetijomis Milda Verkauskienė.

Elena Stagniūnienė koordinavo mezgėjų grupės veiklą. „Mums labai nesudėtingą darbelį reikės padaryti – numegzti galvajuostę ir ją papuošti nerta gėlyte. Dalyvavau anksčiau panašiame konkurse ir teko tai daryti, todėl norėjau išbandyti ir čia. Jeigu moterims gerai seksis, tai kitų konkursų metu imsimės sudėtingesnių darbų“, – entuziastingai buvo nusiteikusi moteris.

Literatams teko užduotis sukurti dvidešimties eilučių eilėraštį ir pavadinimą, panaudojant pateiktus žodžius. Rajono neįgaliųjų draugijai atstovaujančios Beta Kačenauskienė ir Vitalija Praskorienė buvo kūrybingai nusiteikusios, tad eilės liejosi iš pačios širdies.

„Išgirdus pateiktus žodžius, nesunku buvo kurti – prisiminėme vaikystę, šiltą ir gerą mamos veidą.Taip ir pavadinau eilėraštį – „Mamai“, – įspūdžiais dalinosi Beta Kačenauskienė.

Apdovanoti visi dalyviai

Neįgaliųjų abilimpiados nugalėtojams išaiškinti buvo pakviesta kompetentinga komisija. Dailės mokyklos  mokytoja, dailininkė-dekoratorė Aušra Žemaitienė ir gydytojas, poetas, Krašto garbės pilietis Vitolis Laumakys. Ši komisija, vadovaujama pirmininkės Kėdainių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės, paskelbė nugalėtojus. Geriausia dekoratore tapo Nijolė Sungailienė, dekupažo rungtyje nepralenkiamas buvo Alijus Čistovas. Megzti geriausiai sekėsi Onai Barbakovai, o kurti eilėraštį Rasai Stankevičienei. Spalvingiausią mandalą sukūrė Ieva Gaučaitė. 

Apdovanoti buvo visi – tiek nugalėtojai, tiek likę konkursantai, nes visi atsakingai ruošėsi ir rodė savo meistriškumą. Jiems buvo išdalinti medaliai, padėkos raštai, paskatinimo dovanėlės.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video