Šventinis savaitgalis Krakėse

 Šventinis savaitgalis Krakėse

Šeštadienį visi keliai vedė į Krakes. Vieną dieną Krakėse buvo švenčiamos net kelios šventės. Tądien buvo minimas Krakių M. Katkaus gimnazijos 80-asis jubiliejus bei miestelio 599-asis gimtadienis. Taip pat iškilmingai buvo atidarytas ir renovuotas Krakių kultūros centras. Miestelyje buvo paminėta ir tradicinė Moliūgų šventė. Mokykloje vyko klasiokų susitikimai, o miestelio centre šurmuliavo kermošius bei vyko įvairūs užsiėmimai ir koncertai.

Labiausiai visus sudomino stipriausių krakiškių rinkimai, mat čia vyrams teko pademonstruoti fizinę jėgą laikant didžiulius moliūgus. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Dvi dešimtys klasiokų

Krakių M. Katkaus gimnazijos 80-ąjį jubiliejų pažymėti su trenksmu sutrukdė koronavirusas. Gimnazijoje nebuvo rengiamas koncertas, o ir klasiokų susirinko tik kelios dešimtys. Vyresnio amžiaus žmonės pabijojo viruso, į šventę atvyko tik drąsiausieji.

„Gaila, bet savo klasiokų nesutikau. Iš viso mokinių susirinko kiek daugiau nei dvi dešimtys. Smagu buvo pamatyti ir sutikti tuos, su kuriais čia mokėmės prieš daugybę metų.

Aš pats esu vietinis, užaugęs, gyvenęs ir visą gyvenimą dirbęs Krakėms. Tikimės, kad tokių susitikimų dar bus ir galėsime susitikti su savo klasiokais“, – sakė buvęs ilgametis Krakių seniūnas Jonas Dalbokas.   

Gimnazijai yra kuo pasidžiaugti

Krakių M. Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magyla pažymėjo, kad gimnazijai tikrai yra kuo pasidžiaugti. Beje, jubiliejaus proga visiems susirinkusiems buvo padalintas mokyklos jubiliejui skirtas leidinys „Katkiukas“, kuriame įamžintos svarbiausios datos, moksleivių pasiekimai ir mintys.

„Prieš aštuoniasdešimt metų buvo išleistas tuometinės Vyriausybės sprendimas įsteigti Krakėse progimnaziją, kuri ilgainiui virto vidurine mokykla, o po to ir gimnazija.

Šiandieną apžvelgdamas aštuoniasdešimties metų praeitį matau, kad iš tikrųjų ši gimnazija išlaikė savo ypatumą, buvo visą laiką stipri tiek savo mokinukų pasiekimais, tiek savo grožiu.

Manau, kad ne veltui čia kiekvienais metais vyksta gausybė buvusių mokinių susitikimų“, – kalbėjo A. Magyla.

Sutrukdė virusas

A. Magyla pažymėjo, kad šventė šiandien įvyko, tačiau ji įvyko buvusių mokinių širdyse, mat realiai susitikti sutrukdė įvesti griežti apribojimai.

„Mes tikrai labai ruošėmės paminėti savo aštuoniasdešimtmetį, tačiau apribojimai koregavo mūsų planus. Ir iš šio klasiokų susitikimo įvyko daugiau susitikimas širdyse, prisiminimuose.

Jubiliejaus proga noriu pasveikinti esamus mokytojus ir mokinius, noriu pasveikinti visus buvusius mokytojus ir buvusius mokinius. Nepamiršdami savo tradicijų paruošėme mokinių ir mokytojų sveikinimą. Šiandien šventėje šokį jums visiems skirs mūsų mokiniai, o gražią dainą – mūsų mokytojai“,  – kalbėjo Krakių M. Katkaus gimnazijos direktorius.

Visi susirinkusieji buvo vaišinami Krakių šeimininkų kepamais moliūgų blynais. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Miestelio jubiliejus

Aikštėje prie Krakių kultūros centro vyko pagrindiniai šventiniai renginiai. Čia buvo minimas 599-asis miestelio gimtadienis.

„Būtent prieš tiek metų Vytautas Didysis paminėjo Krakes savo raštuose, dovanodamas jas žemaičių vyskupams. Skaičius solidus, tačiau kitąmet bus didelis jubiliejus, šiandien tik įžanga į šią šventę.

Mūsų šventę parėmė Žemės ūkio ministerija, Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių vartotojų kooperatyvas, vietos verslininkai ir krakiškiai. Žmonės myli šią šventę ir kas kuo gali, tuo prisideda. Vieni – gerais darbais, kiti – pinigine parama“, – kalbėjo Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka.

Nestovi vietoje

Krakių miestelis pastaruosius metus keičiasi tiesiog akyse. Šiais metais Krakėse įvyko daug gražių pokyčių.

„Krakės nestovi vietoje, kasmet nutinka kažkas naujo. Džiugu, kad miestelis pradeda savo atgimimą. Krakėse atgimsta gėlynai ir mes kuo toliau tuo gražiau gyvename. Šiais metais duris atvėrė ir Bendruomenės svetainė.

Šiemet mus pasiekė dar viena gera naujiena – kitąmet mes švęsime 600 metų jubiliejų ir tuomet miestelis taps mažąja Lietuvos kultūros sostine. Jūsų laukia daug puikių renginių“, – pasakojo R. Dubinka.

Jau renovuotas

Direktorius pasidžiaugė, kad pagaliau renovuotas Krakių kultūros centras. Šiame centre vyksta visi pagrindiniai miestelio renginiai.

„Labai džiaugiamės, kad pagaliau renovuotas Krakių kultūros centras. Šios renovacijos mes laukėme labai daug metų. Pagaliau centras yra renovuotas. Aš tikrai netikėjau, kad mes rugsėjy jau galėsime įeiti į renovuotą kultūros centrą. Dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie kultūros centro renovacijos.

Labiausiai norėčiau padėkoti statybininkams, kurie į šį pastatą įdėjo savo prakaitą ir širdį. Taip pat dėkoju savivaldybei ir administracijos direktoriui bei merui“, – kalbėjo vadovas.

[quote author=“Aut. past.“]Krakių miestelis pastaruosius metus keičiasi tiesiog akyse. Čia įvyko daug gražių pokyčių.[/quote]

Negailėjo pagyrų

Krakių miestelio šventiniuose renginiuose apsilankęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis negailėjo pagyrų nei Krakėms, nei krakiškiams.

„Šaunu, puiku, nuostabu – tokie žodžiai pirmiausia ateina į galvą įvažiavus į Krakių miestelį. Čia dažnai lankausi ir matau, kokie pasikeitimai čia vyksta. Matau, kad miestelis labai intensyviai ruošiasi kitiems metams. Ir atnaujinami gėlynai, ir atidaryta svetainė, ir renovuojamos skulptūros, ir  atnaujintas kultūros centras, ir asfaltuojamos gatvės.

Krakių miestelis kitais metais tiesiog žydės. Linkiu miesteliui neblėstančios energijos, o savivaldybė tikrai padės. Visų mūsų tikslas – kad Krakės atgytų ir gyvuotų“, – sakė meras.

Linksmybių netrūko

Tądien Krakėse linksmybių netrūko. Visi susirinkusieji buvo vaišinami Krakių šeimininkų kepamais moliūgų blynais. Vyko įvairios rungtys, susijusios su moliūgais.

Labiausiai visus sudomino stipriausių krakiškių rinkimai, mat čia vyrams teko pademonstruoti fizinę jėgą laikant didžiulius moliūgus. Taip pat buvo renkamas ir didžiausias Krakių apylinkėse išaugintas moliūgas.

Buvo išrinkti trys laimėtojai: Kundrotų šeimyna išaugino 38 kilogramų moliūgą, 39 kilogramus svėrė Gaučų šeimos išaugintas moliūgas. Pirmąją vietą pelnė net 66 kilogramus svėręs Šėduvų  šeimos išaugintas moliūgas.

Po visų rungčių, moliūginių pietų ir atrakcijų visi susirinkusieji vakarą leido klausydamiesi ansamblio „Jonis“ ir solistės Irenos Starošaitės atliekamų dainų. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content