Angirių pakrantėje – keturių kaimų susitikimas

 Angirių pakrantėje – keturių kaimų susitikimas

Šeštadienį ant Angirių užtvankos kranto rinkosi esami ir buvę Angirių, Ruseinių, Grašvos ir Varnupės kaimų gyventojai, mat čia vyko kasmetinė tradicinė kraštiečių šventė, kuri kasmet suburia dešimtis kraštiečių. Šiais metais šventė prasidėjo neįprastai – Josvainių kultūros centre buvo atidaryta kraštiečio Romualdo Zacharevičiaus fotografijų paroda, kurioje menininkas įamžino kaimo žmonių gyvenimo akimirkas. 

Kiša koją

Angirių kaimo bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė dėkojo kraštiečiui Romualdui Zacharevičiui už surengtą fotografi jų parodą, kurioje menininkas įamžino kaimo žmonių gyvenimo akimirkas. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr. „Šiemet tie visi karantinai ir draudimai kiša koją ir mums, žmonių šiemet susirinko kiek mažiau nei įprastai. Tačiau šventė išties puiki. Pagerbėme mirusius, atidarėme parodą, kurioje nuotraukose įamžintas mūsų kraštiečių gyvenimas.

Dabar visi tradiciškai susirinkome čia, prie užtvankos, kur kalbėsimės, šoksime ir dainuosime. Tikrai gerai praleisime laiką“, – optimizmo nestokojo Angirių kaimo bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė.

Tryliktą kartą

Kraštiečių šventė Angiriuose organizuojama jau tryliktąjį kartą. Ši tradicija buvo pradėta paprastų kaimo žmonių. Buvo tokia mintis – susiburti visiems artimiems, pažįstamiems. Jau ketvirtus metus šią šventę organizuoja susibūrusi bendruomenė.

„Darbų, džiaugsmų ir vargų turime tikrai labai daug. Šiuo metu bendruomenė vykdo net tris projektus. Mes sparčiai augame. Štai šiemet turėtų būti pabaigtos bendruomenės namų statybos, pagaliau turėsime savo salę, savo vietą susiburti. Būtų labai smagu, kad į Angirius sugrįžtų kuo daugiau žmonių. Labai smagu, kai mus aplanko išvykę vaikai, anūkai“, – sakė Angirių kaimo bendruomenės pirmininkė. 

Linksmybių netrūko

Apie tai, kad tokių susitikimų reikia ir mažiems, ir didesniems, bylojo suaugusiųjų kalbos ir nuo šeštadienio popietės iki pat vėlyvo pavakario netilęs vaikų klegesys. 

Susirinkusieji klausėsi saviveiklininkų koncerto, pavienių atlikėjų atliekamų dainų ir posmų. Mažieji galėjo šėlti ant jiems specialiai atvežto batuto.

Kaimo vyresnieji dalijosi prisiminimais, netrūko ir vaišių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video