Bendravimas ir linksmi žaidimai subūrė lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenę

 Bendravimas ir linksmi žaidimai subūrė lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenę

Organizatorių nuotr.

Gegužės 19 d. Kėdainių arenoje vyko baigiamasis lopšelio-darželio „Puriena“ vykdyto projekto „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ renginys „Įstaigos sporto šventė“. Šiuo gražiu renginiu baigėme trejus metus vykdytas projekto veiklas.

Kai nusprendėme rašyti projekto paraišką, turėjome aiškiai nusimatę kryptis: tėvų ir mokytojų glaudesnis bendradarbiavimas, vaikų fizinio aktyvumo stiprinimas, sportinio inventoriaus atnaujinimas, mokytojų sveikos gyvensenos kompetencijų gilinimas, lyderystės skatinimas.

Kodėl pasirinkome šias kryptis? 

Viena iš svarbiausių sveikatos ugdymo darbo krypčių – tėvų švietimas, šeimos atsakomybė už vaiko sveikatą. Dauguma tėvų sutinka ir pritaria lopšelio-darželio taikomoms sveikatingumo veikloms, bet patys ne visada randa laiko dalyvauti. Todėl ieškojome būdų glaudesniam tėvų ir mokytojų bendradarbiavimui, vaikų ir tėvų bendravimui.

Norėjome, kad vaikai pajustų judėjimo ir linksmų žaidimų žavesį. Tad geresnio pavyzdžio už sportuojančius tėvelius ir būti negali. Dėl to pasirinkome sportines pramogas, kaip vieną iš bendradarbiavimo su šeima formų.

Organizatorių nuotr.

Bendradarbiavimo nauda

Šiandien galima pasidžiaugti, kad per trejus metus įvyko nemažai sportinių renginių kartu su šeimomis. Renginių metu tėvai būna aktyvūs dalyviai, o tai padeda geriau pažinti vieniems kitus, susigyventi, suteikia naujų įspūdžių, džiugių akimirkų.

Mokytojos, organizuodamos renginius, stengiasi išvengti pasikartojimų, monotoniškumo, parenka kuo įdomesnes, neįprastas užduotis. Tad galime pasidžiaugti tėvų ir mokytojų partneryste. Didžiausia tokios bendradarbiavimo formos nauda ta, kad skatinamas vaikų ir tėvų fizinis aktyvumas, įtraukiamos pasyvesnės šeimos.

Atnaujino sportinį inventorių

Taip pat džiaugiamės, kad turėjome galimybę atnaujinti darželio sportinį inventorių: nupirktos balansinės lentos, reakcijos kamuoliukai, rinkiniai mažiesiems „4 in1“ ir dar daug įvairių sportinių reikmenų.

Labai smagu, kad iš projekto lėšų pavyko lauke įrengti  stacionarią futbolo ir krepšinio aikštelę su bėgimo taku ir šuoliaduobe. Šioje aikštelėje vaikai žaidžia futbolą, krepšinį, badmintoną, joje vyksta ir įvairūs sportiniai renginiai. 
Visas atnaujintas inventorius leidžia mokytojoms išradingiau pravesti fizinio aktyvumo užsiėmimus, įdomiau organizuoti žaidimus.

Dalyvavo seminaruose

Visi gerai žinome, kad norint užtikrinti visapusišką ir šiuolaikišką vaikų ugdymą mokytojai turi nuolat atnaujinti savo kompetencijas. Tam iš projekto lėšų buvo numatyta net keletas seminarų pedagogams apie vaikų fizinę ir emocinę sveikatą.

Seminarų metu pedagogai išgirdo ne tik teorinių, bet įgijo ir praktinių žinių apie fizinio aktyvumo optimizavimo galimybes kasdieninėje veikloje. Jų metu buvo demonstruojamos ir reflektuojamos įvairios filmuotos judėjimo aktyvinimo veiklos, akcentuojama fizinio ugdymo integracijos svarba į kitas ugdymo sritis.

Mūsų tikslas – užauginti žvalų, ištvermingą, laimingą ir sveiką vaiką. Tam tikslui pasiekti ir yra kuriama vaikui palanki aplinka, tėveliai įtraukiami į veiklas.

Projektas „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ Nr. SRF-SIĮ-2020-1-0051 bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Aldona Mikolajūnienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

1 Komentaras

  • SVEIKINTINA

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video