Balsuoti eikite tik su asmens dokumentu – vardinių pakvietimų jau nedalina

 Balsuoti eikite tik su asmens dokumentu – vardinių pakvietimų jau nedalina

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią rinkimuose išreiškė 299 kėdainiečiai./ Asociatyvi nuotr.

Vasario 28 dieną, kovo 1 ir kovo 2 dienomis vyksta išankstinis balsavimas tiesioginiuose mero ir rajono savivaldybės tarybos narių rinkimuose. Pirmąją dieną balsavo 299 kėdainiečiai. Tą daryti jie galėjo ne tik Kėdainiuose, bet ir bet kuriame Lietuvos mieste. O laukiantiesiems tikrosios rinkimų datos – kovo 5 – Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nori priminti, kad balsuoti reikia eiti šiemet negavus jokio asmeninio vardinio pakvietimo lapelio. Užtenka nusinešti tik asmens dokumentą.

Vardinių kvietimų nebedalina

Prieš rinkimus dalis gyventojų, nesulaukę jokio kvietimo balsuoti, sunerimo – nejau mano balso niekam nereikia? Jei pakvietimo nėra, gal ir balsuoti negalėsiu? 

Vis dėlto VRK ramina – vardinių kvietimų balsuoti atsisakyta, o ir paprastų pranešimų apie artėjantį balsavimą užteko ne visiems. 

„Vardinių kvietimų tikrai jau nebėra.

Pranešimai būna, tačiau galbūt ne visiems jų užteko, nes VRK jų paskyrė mažiau, nei yra rinkėjų. Kiek gavome pranešimų, tiek išdalinome, tačiau net ir jo negavus, niekas nesikeičia.

Rinkėjas gali ir turi eiti balsuoti su savo asmens dokumentu. Pranešimo apie artėjantį balsavimą jam nereikia turėti“, – sakė Kėdainių rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gaiva Petrauskienė.

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.  

Balsavimo vietos nesikeičia

Išankstinis balsavimas vyksta tik Kėdainių rajono savivaldybės administracijos patalpose.

Tuo tarpu kovo 5-ąją balsuoti bus galima savo rinkiminėse apylinkėse.

„Rinkimų dieną rinkėjai balsuoti eina pagal savo apylinkes. Visur tos apylinkės nuo senų senovės yra tokios, kokios yra, niekas jų nekeitė. 

Reikia ten eiti ir balsuoti. 

Na, jei kažkas tikrai nežino, drąsiai skambinkite savo seniūnijai. Rinkimai artėja, visi tikrai žino ir informacijos turi, atsakys į visus iškylančius klausimus“, – sakė G. Petrauskienė.

Balsavimas vyks ir namuose, ir specialiuose punktuose

Kaip ir kiekvienais rinkimais, taip ir dabar balsuoti yra galima ir specialiuosiuose balsavimo punktuose, ir namuose.

Specialiaisiais balsavimo punktais laikomos gydymo, įkalinimo įstaigos, globos namai. Kovo 1–kovo 3 dienomis vyksta balsavimas šiose vietose.

Balsavimo namuose teisę turi visi 70 metų sulaukę asmenys. Balsavimas namuose vyks kovo 3–kovo 4 dienomis.

Rinkimų komisijos nariai turi pažymėjimus: narių pažymėjimai žalios spalvos, stebėtojų pažymėjimai rausvos spalvos. Pažymėjimas parodomas, jei to paprašo rinkėjas.

Gyventojas pats gali nuspręsti, ar stebėtojus įleisti, ar ne. Du komisijos nariai balsavime dalyvauti privalo, tačiau stebėtojai gali luktelėti ir už durų, jei gyventojas nenori jų įsileisti.

3 Komentarai

  • Ir ačiū dievui popierių taupo gyvenam 21 amžiuje ir elektroninis balsavimas turėtų vykti, bet vrk bijo ruskių programišių, jei nesugeba policijos departamentas apsaugoti puslapių. Lankstinukų irgi nereikėtų leisti, nes tai yra šiukšlės, užtenka tos storos knygutės. Jau ir kitos institucijos atsisako popieriaus,

  • […] Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir panašiai.   […]

  • O už kurį balsuoti?? Kuris labiausiai nori tapti meru?????

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video