Automobilio turbinos gedimo priežastys

 Automobilio turbinos gedimo priežastys

Kodėl sugenda  automobilio turbinos? Turbokompresorius yra oro siurblys, kuris variklio degimo procesui tiekia orą didesniu slėgiu ir tankiu nei aplinkos oras. Turbokompresoriaus ore yra didesnė deguonies koncentracija, leidžianti žymiai pagerinti degimą, padidinti galią, švaresnius išmetimus, pagerinti variklio sukimo momentą ir sumažinti siurbimo nuostolius variklyje, o tai užtikrina geresnį veikimą. Kaip neatskiriama variklio alyvos, degalų, oro ir aušinimo sistemų dalis, bet kokie šių sistemų gedimai gali sukelti netinkamą turbo veikimą ir galimą žalą.

Trys turbinos gedimo priežastys

Mažiau nei 1 % turbinų sugenda dėl gamybos defektų. Daugumą gedimų sukelia trys „turbinos gedimai“ – naftos trūkumas, naftos užterštumas ir pašalinių daiktų apgadinimas. Daugiau nei 90% turbokompresoriaus gedimų sukelia alyva, susijusi su alyvos trūkumu arba alyvos užteršimu. Užsikimšę arba nesandarūs vamzdžiai arba jungiamosios detalės neužpildymas dažniausiai sukelia alyvos trūkumą.

Yra daug rūšių užteršimo, kurį variklio alyva gali pernešti į turbo guolių sistemą ir sukelti žalą. Dažniausios yra smulkios dalelės; paprastai anglis iš degimo proceso ir, jei šių dalelių koncentracija tampa per didelė, ji veikia kaip labai efektyvus abrazyvas, palaipsniui ardydamas ir poliruodamas guolio ir veleno einamuosius paviršius, padidindamas tarpus ir uždarydamas alyvos padavimo angas, kol alyva nebegali valdyti veleno.

Paprastai tai lydi staigus triukšmo lygio padidėjimas ir alyvos nutekėjimas pro turbinos galo sandariklį, dėl kurio gali degti alyva, o transporto priemonėse be kietųjų dalelių filtro – pastebimi išmetamųjų dujų dūmai. Kitos priežastys, pvz., prasti vairavimo įpročiai, gali sukelti turbinos gedimą, todėl taip pat turėtumėte atsižvelgti į šias priežastis: Ilgai dirbant tuščiąja eiga, su turbina gali susidaryti vakuumas.

Stiprus įsibėgėjimas nuo šalčio nesuteiks alyvai laiko cirkuliuoti, todėl turbinos ir variklio guoliai nualins alyvą. Išjungus karštą variklį, turbinoje gali kauptis anglis, o tai gali sukelti guolio gedimą.

Ypač komercinėse transporto priemonėse, tokiose kaip greitkeliuose važinėjantys sunkvežimiai, variklio apsukų viršijimas virš saugios ribos gali sukelti turbinos sukimosi greitį ir padidinti variklio greitį (taip pat gali nutikti ir natūraliai įsiurbiamuose varikliuose) bei nukentėti nuo alyvos bado.

Turbokompresoriaus trikdžių šalinimas

Jei manote, kad jūsų transporto priemonėje gali kilti su turbokompresoriumi susijusių problemų, sustokite prieš keisdami, nes turbinos pažeidimas dažnai gali būti pagrindinės problemos simptomas, o ne pati priežastis.

Galios trūkumas, triukšmingas veikimas arba per didelis dūmų ar alyvos suvartojimas gali atsirasti dėl sugedusios degalų įpurškimo sistemos, užsikimšusių arba užsikimšusių oro filtrų, pažeistos išmetimo sistemos arba tepimo problemos. Turbiną automobiliui internetu galite įsigyti be vargo ir pašalinti savo gedimus.

1 Komentaras

  • ačiū, naudingas straipsnis. aš visais klausimais kreipiuosi į repcar.lt, kai kažkas atsitinka. ir pataria, ir paremontuoja

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video