Automobiliai slydo nuo kelio, klimpo kaimo keliukuose

 Automobiliai slydo nuo kelio, klimpo kaimo keliukuose

Vakar taip pat būta nutikimo – kaimo keliuką taip užpustė, kad automobilį iš sniego gniaužtų teko vaduoti traktoriumi./Dianos Sirijotavičiūtės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Iškritęs sniegas, spustelėjęs šaltukas tapo dideliu išbandymu vairuotojams. Deja, pastarosios dienos ne visiems vairuotojams buvo sėkmingos – Kėdainių rajone dėl slidaus kelio įvyko du eismo įvykiai, kurių metu automobiliai nuslydo nuo kelio. Taip pat būta nutikimo, kad kaimo keliuką taip užpustė, kad automobilį iš sniego gniaužtų teko vaduoti traktoriumi.

Nuslydo magistralėje

Vakar vakare, po 17 valandos, Bendrasis pagalbos centras sulaukė degalinės EMSI operatorės pranešimo, kad magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijos Juodgirio kaime, netoli degalinės į griovį nuvažiavęs automobilis, ar viduje yra žmonių, pranešėja nežinojo, negalėjo pasakyti.

Į įvykio vietą buvo pasiųstos visos specialiosios tarnybos – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Dėl slidaus kelio

Pajėgų atvykimas iki įvykio vietos užtruko dėl slidaus kelio, mat buvo važiuojama saugiu greičiu.

Į įvykio vietą atskubėjus gelbėtojams rastas į griovį nuslydęs automobilis.

Viduje sužeistų ar prispaustų žmonių nebuvo, degalai taip pat neišsiliejo, automobilis apgadintas.  Buksyravimo lynu „Toyota Avensis“ ugniagesiai ištraukė iš griovio.

Deja, pastarosios dienos ne visiems vairuotojams buvo sėkmingos – Kėdainių rajone dėl slidaus kelio įvyko du eismo įvykiai, kurių metu automobiliai nuslydo nuo kelio.

Aut. past.

Į griovį

Dar vienas eismo įvykis dėl slidaus kelio užfiksuotas po 19 val. Pravažiuojantys vairuotojai pranešė, kad Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Šilainėlių kaime, kelyje A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai, griovyje ant šono apvirtęs automobilis.

Į įvykio vietą išskubėjo visos specialiosios tarnybos. Joms atvykus „Toyota Hilux“ buvo nuvažiavęs nuo kelio, žmonių viduje nebuvo. Ugniagesiai atjungė transporto priemonės akumuliatorių.

Prireikė traktoriaus

Vakar taip pat būta nutikimo, kad kaimo keliuką taip užpustė, kad automobilį iš sniego gniaužtų teko vaduoti traktoriumi.

Incidentas įvyko Kėdainių rajono Ruoščių kaime. Šiame kaime gyvenanti Diana Sirijotavičiūtė tądien vežė į ligoninę vaikus, kai automobilis tiesiog įklimpo kaimo keliuke.

Moteris piktinosi, kad keliukas šiemet dar nebuvo nuvalytas. Ji kreipėsi į seniūniją, informavo apie problemą.

Jos automobilį iš kaimo keliuko sugebėjo išvilkti tik į pagalbą atskubėjęs traktorininkas su galinga technika.

Sprendė problemą

Moteris baiminosi, kad jei prireiktų skubios medikų pagalbos, šie gali jos kaimo ir nepasiekti.

Apie problemą sužinojo ir Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius, jis neslėpė, kad sniego valytojų darbas nebuvo atliktas. Seniūnas perspėjo įmonę, kuri prižiūri miesto seniūnijos kaimų keliukus, kad šie dirbtų atidžiau. 

Ragina neskubėti

Tuo metu kelininkai ragina vairuotojus šiomis dienomis būti itin budrius ir neskubėti. Jie primena, kad skirtingo priežiūros lygio keliams taikomi skirtingi reikalavimai, todėl vairuotojai turėtų išlaikyti ypatingą budrumą važiuodami atokesniais keliais.

Pirmo priežiūros lygio magistraliniuose keliuose, A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir  „Via Baltica“, kelininkai dirba 24 val. per parą, priežiūra čia vyksta nenutrūkstamai.

2 lygio priežiūros keliuose dirba nuo 4 iki 22 val., 3 lygio – nuo 4 iki 19 val., 4 ir 5 priežiūros lygio keliai prižiūrimi nuo 9 iki 18 val.

Nuo priežiūros lygių priklauso ir kiti reikalavimai. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video