Ar visos grandinės pjūklui tinka?

 Ar visos grandinės pjūklui tinka?

Ar galima naudoti ne firmines grandines? Turima omenyje, kad galima naudoti grandines, kurios yra pagamintos kitos bendrovės, o ne tos, kuri gamino patį pjūklą. Atsakymas paprastas: GALIMA. Su sąlyga, jei naudojama visa grandinė, o ne jos atskiri nareliai. Grandinės pjūklui yra gana universalios, tačiau reikia visada atsižvelgti į tris svarbiausius momentus.

  1. Grandinės storis. Grandinė yra dedama ant pjovimo juostos į specialų griovelį. Apatiniai nareliai kuo puikiausiai telpa į griovelį, tačiau jei grandinė yra storesnė, nei griovelis, jos paprasčiausiai neuždėsite. Jei grandinė yra per plona – ji nebus stabili ir nuolatos kris. Dėl to būtina nusipirkti tokią grandinę, kurios storis būtų tinkamas ne tiek pjūklui, o kiek pjovimo juostai. Storis matuojamas milimetrais. Tai dažniausiai 1,1 ar 1,3 milimetro.
  2. Grandinės žingsnis. Grandinės žingsnis yra atstumas nuo vieno narelio apačios iki kito. Tarp jų yra tuščia erdvė, kurią pagauna besisukantis dantratis prie benzininio pjūklo variklio, o taip pat pjovimo juostos priekyje. Atstumas tarp dantračio dantų atitinka žingsnius, todėl dantratis visada pataiko tarp narelių, o ne tiesiai ant jų, dėl ko grandinė būtų nestabili, praslystų, kaistų dar labiau ir net nutrūktų. Grandinių žingsniai matuojami coliais. Populiariausi žingsniai yra ¼‘‘, .325‘‘, 3/8‘‘, .404‘‘.
  3. Narelių skaičius. Grandinės ilgis yra matuojamas ne centimetrais, o narelių skaičiumi. Jie visada būna vienodo dydžio. Nedidelės grandinės turi 33 narelius, ilgos – 90 ar net daugiau nei 100 narelių. Tokios yra skirtos ilgoms pjovimo juostoms (storiems medžiams pjauti).

Taigi, trys svarbiausi išmatavimai – narelių skaičius, grandinės storis ir grandinės žingsnis geriausiai apibūdina perkamas grandines. Užsirašykite šiuos duomenis kur nors garaže matomoje vietoje, kad kai ateis laikas pirkti naują grandinę, žinotumėte, kokios ieškoti internete.

Grandinės pjūklui skiriasi savo kokybe

Garsiųjų gamintojų grandinės (Stihl, Husqvarna, Bosch, Makita, ir t.t.) yra brangesnės ne tik dėl prekės ženklo žinomumo, bet ir dėl kokybės. Šie gamintojai naudoja itin kokybišką ir tvirtą metalo lydinį, todėl jų grandinės pjūklui taip greitai nesusidėvi ir yra ilgaamžiškos. Tai labai svarbu, nes grandinė galandama po kelių smarkių pjovimų. Kuo dažniau teks galąsti, tuo greičiau pjovimo nareliai nusidėvės ir sutrumpės. Po kurio laiko jie nebebus tokie efektyvūs, tad nori nenori teks su tokiomis grandinėmis atsisveikinti.

Atskirai parduodamos ne tik visos grandinės, bet ir pavieniai nareliai. Deja, skirtingi gamintojai turi skirtingas jungiamųjų narelių formas, tad būtina į tai atsižvelgti. Kai kurie nareliai turi ir specialias apsaugas, užtikrinančias kad grandinė taip paprastai nenukristų net ir atsilaisvinusi. Tai aktualu profesionaliems miškininkystės pjūklams, kuriais dirbama daug ir ilgai.

Grandinės pjūklui internetu dažnai yra pigesnės, todėl perkant didesnius kiekiu iš karto, tikrai apsimoka.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video