Ar visada verta namus šildytis dujomis?

 Ar visada verta namus šildytis dujomis?

Kai lauke apgailėtinas oras, niekas neprilygsta šiltiems ir jaukiems namams. Tačiau jaukūs namai kainuoja, ypač dėl to, kad didžioji dauguma žmonių sąskaitų už energiją tenka šildymui ir karštam vandeniui.

Šildymas taip pat yra viena iš sričių, kurioje galite labiausiai sutaupyti savo namų komfortui kurti. Taigi, svarbu užtikrinti, kad jūsų šildymo sistema būtų ne tik pigi eksploatuojant, bet ir taupanti energiją.

Bet ar tai reiškia, kad turėtumėte naudoti dujas ar elektrą? Kuris šildymo būdas yra pigesnis? Pabandysime paaiškinti, kuo skiriasi šildymas dujomis ir elektra. Pasverkite elektrinio ir dujinio šildymo privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte nuspręsti, kuris jūsų namams tinkamiausias.

Elektrinis ir dujinis šildymas: koks skirtumas?

Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau verta paaiškinti pagrindinius skirtumus tarp dujų, suskystintų naftos dujų (SND), naftos ir elektros naudojimo namų šildymui.

Dujiniai katilai (ir SND arba alyvos sistemos) paprastai naudoja katilą kuro deginimui ir vandens šildymui. Tada šis vanduo cirkuliuoja per radiatorius arba vamzdžiais po grindimis, kad būtų galima šildyti namus. Kai grindys arba radiatoriai įšyla, jie šildo orą jūsų kambariuose per vadinamąją konvekciją.

Elektrinių šildymo sistemų įvairovė yra didesnė. Nors šiuolaikinėse dujų sistemose naudojamas centrinis katilas (iš čia ir frazė „centrinis šildymas“), elektros sistemos tradiciškai priklauso nuo atskirų šildymo prietaisų kiekviename kambaryje. Tai gali būti paprastas įjungiamas ventiliatorius ar kitas šildytuvas. Arba sudėtingesnis akumuliacinių šildytuvų tinklas, veikiantis pigia elektra ne piko metu.

Elektrinio šildymo privalumai ir trūkumai

Yra didelis asortimentas gaminių: nuo akumuliacinių šildytuvų iki oro šilumos siurblių ar mažų elektrinių šildytuvų. Jie neišskiria anglies dioksido, turi mažas priežiūros išlaidas. Šiuolaikinės elektros sistemos turi išmaniuosius šildymo valdiklius. Padeda efektyviai valdyti šildymą. Jei pastatėte papildomą kambarį arba pertvarkėte palėpę, elektrinės oro kondicionavimo sistemos gali efektyviai šildyti vieną kambarį.

Tačiau kaip ir visi šildymo būdai, šis taip pat turi ir trūkumų. Elektros vieneto kainos yra brangesnės nei dujų. Šį šildymo būdą gali būti brangu įrengti, pavyzdžiui, oro šilumos siurblius. Senesni akumuliatoriniai šildytuvai, pagaminti iki 2018 m. sausio mėn., nėra tokie veiksmingi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video