Ar apsimoka savarankiškai keisti automobilio padangas?

 Ar apsimoka savarankiškai keisti automobilio padangas?

Padangų keitimo ir montavimo procesus visada rekomenduojama patikėti tikriems profesionalams. Visgi, kai kurie vairuotojai, dėl ekonominių sumetimų ar kitų priežasčių nusprendžia savo transporto priemone pasirūpinti patys ir bando padangas pasikeisti savarankiškai. Ar savarankiškas padangų montavimas yra įmanomas? Tikrai taip. Visgi, reikėtų iš karto nusiteikti, kad padangų keitimo procesas nėra toks lengvas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Taigi, ką reikėtų žinoti apie padangų keitimą namuose? Ir, ar toks sprendimas tikrai pasiteisina finansiniu aspektu?

Savarankiškas padangų keitimas – ne viskas taip paprasta, kaip atrodo

Visų pirma, reikėtų žinoti, kad keičiant savo automobilio padangas būtina puikiai išmanyti padangų keitimo technologiją. Be to, skirtingos padangų rūšys gali pareikalauti kardinaliai skirtingos montavimo technikos. Taikant netinkamus, netaisyklingus padangų montavimo būdus galima pažeisti padangas arba blogiausiu atveju – sukelti jų sprogimą. Be to, svarbu suprasti, kad padangų montavimas yra ne tik rankų darbo, bet ir specialių įrankių bei įrangos reikalaujantis procesas. Padangų montavimo darbams skirta įranga reikalauja tikrai nemenkų investicijų, o be jos – sėkmingas padangų montavimas yra praktiškai neįmanomas. Taigi, jeigu savarankiškai padangos montuojamos norint sutaupyti, to padaryti tikrai nepavyks, nes brangiai kainuojanti įranga tikrai greitai neatsipirks.

Kokios įrangos reikia padangų montavimo darbams?

Greičiausiai tik neribotas finansines galimybes turintis žmogus nepagailės finansinių resursų ir savo garaže įsirengs profesionalias padangų montavimo dirbtuves, turinčias tokią techniką, kokią turi padangų montavimo paslaugas teikiantys autoservisai. Daugelis žmonių ieško kuo pigesnės įrangos, kuri leistų atlikti padangų montavimo darbus pačiu primityviausiu būdu. Specialių įrankių reikia padangų nuėmimo ir uždėjimo procesams. Be to, keičiant padangas, jas būtina ne tik tinkamai sumontuoti, bet ir subalansuoti.

Blogai subalansuoti ratai gali pakenkti vairavimo kokybei bei sukelti netolygų padangų susidėvėjimą. Iš esmės, atliekant rodos visiškai nesudėtingus padangų montavimo darbus reikia tikrai labai daug priemonių, kurios įprastai pasitarnauja tik padangų keitimo tikslams. Autoservisuose atliekant padangų montavimą yra naudojamos specialios montavimo staklės, balansavimo staklės, oro kompresorius, keltuvas, balansavimo svareliai ir kitos priemonės, kurios tikrai reikalauja nemažų investicijų. Ar verta tokias priemones įsigyti? Klausimas, į kurį reikėtų atsakyti individualiai.

Ar verta eksperimentuoti ir padangas keistis patiems?

Žmonėms, kuriems patinka laisvalaikio metu užsiimti įvairiais automechanikos darbais, galima pasvarstyti apie savarankišką padangų keitimą. Visgi, tokiu atveju reikėtų apsišarvuoti kantrybe, nusiteikti nesėkmėms ir didelėms finansinėms išlaidoms, susijusioms su reikiamos įrangos įsigijimu.

Padangų montavimas tikrai nėra pati brangiausia paslauga, tad finansiniu atžvilgiu, savarankiški padangų keitimo užmojai nėra racionaliausias sprendimas. Jeigu finansinės galimybės yra labai ribotos, galima sutaupyti ir paprastesniais būdais. Sakykim, patiems sandėliuojant žieminių ar vasarinių padangų komplektą ar pan. Netinkamai įgyvendintas padangų montavimo procesas gali sukelti daug problemų, o kartais, net pareikalauti naujų padangų įsigijimo. Todėl rizikuoti – tikrai neverta.

Patikėjus padangų montavimą tikriems profesionalams, išvengsite visų rizikų ir tikrai nepatirsite didelių finansinių išlaidų. Tinkamai pakeistos padangos ne tik užtikrins ilgesnę padangų eksploatavimo trukmę, bet ir garantuos komfortabilią, o svarbiausia – saugią kelionę nuo taško A į tašką B. Ieškote specialistų kuriems ramia širdimi galėtumėte patikėti ratų montavimą? Kemi Service, UAB  – ilgametę patirtį turintis autoservisas, kuris visada garantuoja padangų keitimą be jokių rūpesčių. Šiame servise dirba tikri padangų montavimo profesionalai, kurie padangų keitimo procesą įgyvendina ne tik atsakingai, bet ir laikantis visų taisyklių. Be to – lojaliems klientams visada taikomos patrauklios nuolaidos!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video