Ant statomos „Pon.Bike“ dviračių gamyklos stogo – pabaigtuvių vainikas

 Ant statomos „Pon.Bike“ dviračių gamyklos stogo – pabaigtuvių vainikas

Nepraėjus nė pusmečiui nuo statybų starto ant naujojo statinio stogo jau puikuojasi pabaigtuvių vainikas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Paskutinės praėjusių metų lapkričio dienos kėdainiečiams nepašykštėjo gerų žinių – džiugiausia ta, kad didžiausia pasaulyje dviračių gamintoja „Pon.Bike“, priklausanti Nyderlandų holdingui „Pon Holdings“, pradėjo milžiniškos, net 40 tūkst. kv. metrų ploto, gamyklos statybas Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Ir nepraėjus nė pusmečiui ant naujojo statinio stogo jau puikuojasi pabaigtuvių vainikas. Užkelti vainiką – garbės reikalas, mat tai reiškia, kad pagrindiniai statybos darbai yra baigti.

Gausybė technikos

Nyderlandų bendrovė pernai pasirašė sutartį su tvarios miestų plėtros ir statybų bendrove „YIT Lietuva“. Objekte nuo praėjusių metų darbuojasi daugybė subrangovų – įvairaus profilio statybos įmonių. Čia kasdien pluša ir daug technikos. Dirba įvairių Lietuvos miestų įmonės, tarp kurių yra ir kėdainiečių.

Šiuo metu jau pastatytos ir įrengtos pagrindinės pastato laikančiosios konstrukcijos, beveik visose pastato dalyse pastatytos sienos, uždengtas stogas, dalyje pastato įrengta perdanga.    

Iškeltas vainikas

Nepraėjus nė pusmečiui nuo statybų starto ant naujojo statinio stogo jau puikuojasi pabaigtuvių vainikas.

Statybininkų teigimu, iškeltas vainikas ant statomo pastato stogo reiškia, kad pagrindiniai statybos darbai baigti. Anot jų, vainikas įprastai iškeliamas tuomet, kai pastatomos gegnės – statybinės konstrukcijos, laikančios stogą.

Paprastai rangovai ir vystytojai tai laiko garbės reikalu – pranešti, kad statyba baigiama. Po to statytojas, vystytojas ar rangovas palinki statiniui stiprybės, kad jis ilgai gyvuotų.

Tradicijos laikomasi ir kitose šalyse, ne tik Lietuvoje, kur itin iškilmingai atžymimi nauji statiniai.

Statybininkų teigimu, iškeltas vainikas ant statomo pastato stogo reiškia, kad pagrindiniai statybos darbai yra baigti.

Aut. past.

Duomenys neskelbiami

„Pon.Bike“ ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sutarties vertė šalių sutarimu neskelbiama.

Bendrovė informuoja, kad Kėdainiuose statoma aštunta ir pati moderniausia bendrovės gamykla, atitinkanti aukščiausius tvarumo ir švarios gamybos standartus.

Kitos bendrovės gamyklos veikia Nyderlanduose, Vokietijoje, taip pat JAV ir Brazilijoje. Planuojama, kad gamykla Kėdainių LEZ duris atvers ir pradės veikti 2024-ųjų viduryje.

Trijų aukštų pastate veiks dviračių surinkimo ir dažymo cechai, sandėlis ir administracinės patalpos. Veikiant visu pajėgumu gamykloje bus pagaminama iki 450 tūkst. dviračių per metus.

Planuojama, kad per artimiausius dvejus metus „Pon.Bike“ Lietuvoje sukurs apie 300 darbo vietų, didžioji dauguma darbuotojų dirbs naujoje gamykloje. Vėliau šį skaičių ketinama padvigubinti iki 600 darbuotojų.

5 Komentarai

  • kad taip Dievui į ausį šie žodžiai…

    • But arielkos nenupirke, but kiaules galva iskele vietoj to vainiko

  • Tai ką mašinas keis dviračiai????????????????????

    • Važinėsi su dviračiu į darbą.

    • Ar bus galimybe pirkti dviratį iš gamyklos?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video