Ant kojų sukeltos pagalbos tarnybos – laiptinėje pripurkšta ašarinių dujų

 Ant kojų sukeltos pagalbos tarnybos – laiptinėje pripurkšta ašarinių dujų

Į įvykio vietą pasiųstos visos specialiosios tarnybos – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienio vakarą visos Kėdainų specialiosios tarnybos buvo sukeltos ant kojų po gauto pranešimo apie neaiškios kilmės dujų kvapą viename iš Kėdainių miesto daugiabučių. Laimei, didelio pavojaus nebuvo – teko tik išvėdinti patalpas ir nuraminti gyventojus.

Pranešė centrui

Į Bendrąjį pagalbos centrą 20 val. 37 min. paskambinusi moteris pranešė, kad Kėdainių miesto Josvainių gatvės 44-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo laiptinėje jaučiamas aitrus dujų kvapas, sunku kvėpuoti, trūksta oro.

Specialiosios tarnybos pakartotinai susisiekė su pranešėja ir pasitikslino turimą informaciją – moteris negalėjo nurodyti kvapo šaltinio, tačiau teigė, kad jis juntamas gana stipriai ir namo gyventojai net negali sugrįžti į savo butus.

Pripurkšta dujų

Į įvykio vietą buvo pasiųstos visos specialiosios tarnybos – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Atvykusios tarnybos atliko žvalgybą, apklausė namo gyventojus. Laiptinėje buvo juntamas aitrus kvapas, buvo sunku kvėpuoti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Atvykusios tarnybos atliko žvalgybą, apklausė namo gyventojus. Laiptinėje buvo juntamas aitrus kvapas, buvo sunku kvėpuoti.

Netrukus nustatyta, kad laiptinėje buvo pripurkšta ašarinių dujų. Gyventojai teigė matę ir numestą dujų balionėlį.

Ugniagesiai atidarė langus, duris, išvėdino patalpas.

Medikų neprireikė

Kėdainų specialiosios tarnybos buvo sukeltos ant kojų po gauto pranešimo apie neaiškios kilmės dujų kvapą viename iš Kėdainių miesto daugiabučių.

Aut. past.

Medikų pagalbos namo gyventojams neprireikė.

Sveikatos specialistai informuoja, kas teoriškai maždaug pusvalandį po kontakto su ašarinėmis dujomis žmogui skauda akis, sutrinka regėjimas, jį kamuoja gilus kosulys, pradeda bėgti nosis.

Tačiau tokių dujų poveikis gali būti daug stipresnis, jeigu kontaktas truko ilgiau arba buvo intensyvus.

Ašarinių dujų poveikių apžvalga parodė, kad jos gali sukelti odos nudegimus ir pūslėjimą, dusimą, vėmimą ir kraujavimą.

Padariniai gali būti ypatingai žiaurūs, jeigu šių medžiagų patenka į akis: jos pradeda ašaroti, kraujuoti, ant ragenos gali susidaryti nudegimų, dujos gali negrįžtamai pažeisti akies nervus.

1 Komentaras

  • Ne pirmas kartas, kada randi besivoliojančius balionėlius, gauni duju, bet dar bandai pasiekti namus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video