Amortizatorių priežiūros rekomendacijos

 Amortizatorių priežiūros rekomendacijos

Susidėvėjęs ar pažeistas automobilio amortizatorius smarkiai sumažins stabdymo veikimą ir efektyvumą, o tai lems priešlaikinį padangų nusidėvėjimą. Amortizatoriai taip pat neigiamai veikia sukibimą kelyje, stabilumo kontrolę ir labai apsunkina transporto priemonės valdymą posūkiuose. Norėdami patikrinti transporto priemonės amortizatorius, naudokite atmušimo testą: vieną transporto priemonės kampą paleiskite žemyn nukreiptą jėgą ir „atmuškite“ transporto priemonę. Atleiskite transporto priemonę „atšokimo“ apačioje ir leiskite transporto priemonei atsigauti į pradinę padėtį. Tai turėtų įvykti akimirksniui. Jei transporto priemonė ir toliau „šokinėja“, to kampo amortizatorius turi būti pakeistas. Atkreipkite dėmesį: Gyvybiškai svarbu, kad ir kairysis, ir dešinysis amortizatoriai būtų pakeisti vienu metu.

Išbandykite amortizatorius

Nuvežkite automobilį į tuščią stovėjimo aikštelę. Pažiūrėkite, kas nutinka, kai nuolat greitėjate ir stabdote. Jei jūsų transporto priemonė ir toliau svyruoja aukštyn ir žemyn net ir visiškai sustojus lėtu greičiu, gali būti laikas pakeisti tuos amortizatorius. Pažiūrėkite, ar jūsų automobilis atšoka.

Taip pat galite patikrinti automobilio atšokimą paspaudę buferį. Jei reikia kelių atšokimų, kad grįžtumėte į pradinę padėtį, jūsų amortizatoriai gali būti silpni. Ar jūsų transporto priemonė yra nuožulni? Pastatykite automobilį ant lygaus paviršiaus ir apžiūrėkite automobilį iš priekio ir galo. Jei pastebėsite, kad jūsų automobilis nėra lygus, tai gali reikšti, kad kažkas neveikia su pakaba ir amortizatoriais.

Ieškokite atsilaisvinusių varžtų

Patikrinkite, ar nėra atsilaisvinusių varžtų, kurie vairuojant gali skleisti barškėjimą. Atsilaisvinę varžtai taip pat gali reikšti, kad kažkas neveikia su amortizatoriais.

Kaip dažnai turėtumėte keisti savo automobilio amortizatorius?

Dauguma automobilių gamintojų rekomenduoja amortizatorius keisti bent kas 80 000 kilometrų. Tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo to, kiek vairuojate ir kur. Jūsų mechanikas turėtų juos patikrinti kiekvieno apsilankymo remonto dirbtuvėje metu. Ar galite patys pakeisti amortizatorius nenaudodami mechaniko?

Jei jums patinka „pasidaryk pats“ projektai ir turite įrankių bei patirties ir galite jų rasti už priimtiną kainą, galite apsvarstyti galimybę atlikti darbą patys. Daugumoje amortizatorių bus pateiktos išsamios jų montavimo instrukcijos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video