Amžiaus statybos pajudės iš mirties taško?

 Amžiaus statybos pajudės iš mirties taško?

2015 metais prasidėjęs Dotnuvos tilto pėsčiųjų ir dviračių tako remontas jau senokai vadinamas amžiaus statybomis. Atrodytų, neilgos, mažiau nei vieno kilometro pėsčiųjų tako atkarpos, einančios valstybinės reikšmės kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva pakraščiu, statybos neturėjo rimtų priežasčių strigti. Šiam projektui nereikėjo skirti nei itin didelių investicijų, nei atlikti ypatingai sudėtingų darbų. Tačiau situacija, tokia, kad jau trečius metus iš eilės dotnuviečiai gyvena it ant parako statinės, kasdien baimindamiesi dėl savo vaikų ir artimųjų gyvybių, mat tiltu keliaujant pėsčiomis ar dviračiu, neišvengiamai atsiduriama intensyvaus eismo kelio važiuojamojoje dalyje.

Šviesa tunelio gale?

Vos kelis mėnesius turėję trukti ir kiek daugiau nei 170 tūkst. eurų turėję kainuoti Dotnuvos tilto pėsčiųjų tako įrengimo darbai buvo užstrigę ilgam.

Miestelio gyventojai visus šiuos metus maitinami vien pažadais tikėjosi, kad darbai tuoj tuoj vėl pajudės. Darbams sustojus, nusivylę miestelėnai griebėsi šiaudo – rinko parašus ir su prašymu kreipėsi į Valstybinę kelių direkciją, kuri ir atsakinga už šį projektą.

Dar pernai miestelėnams buvo žadama, kad tilto pėsčiųjų tako rekonstrukcija bus baigta vasarą. Deja, remonto darbai net nebuvo pajudėję.

Dotnuvos tilto pėsčiųjų ir dviračių tako remonto darbai iš mirties taško nepajuda jau treti metai. Seimo nario padėjėjui Arūnui Kacevičiui kreipusis į Valstybinę kelių direkciją dėl šio objekto, įstaigos atstovai pažadėjo darbus užbaigti dar šiemet. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Bijomasi nelaimės

Šių metų pradžioje Dotnuvos krašto gyventojai susitikime su Seimo nariu Dariumi Kaminsku ir jo padėjėju, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininku Arūnu Kacevičiumi išsakė savo nuogąstavimus dėl miestelio bendruomenei itin svarbaus, deja, mirties taške užstrigusio projekto.

Politikai nedelsdami kreipėsi į Valstybinę kelių direkciją, bandydami išsiaiškinti, kodėl reikšmingame valstybiniame kelyje vykdyti darbai sustojo.

„Dotnuvos tilto pėsčių ir dviračių tako remontas strigo dėl rangovų kaltės, kurie nesugebėjo atlikti prisiimtų darbų.

[quote author=“A. Kacevičius“]Šį kartą direkcijos atstovai mane patikino, kad šiemet tilto per Dotnuvėlės upę Dotnuvoje ir pėsčiųjų bei dviračių tako remonto darbai turėtų būti atnaujinti. [/quote]

Šį kartą direkcijos atstovai mane patikino, kad šiemet tilto per Dotnuvėlės upę Dotnuvoje ir pėsčiųjų bei dviračių tako remonto darbai turėtų būti atnaujinti. Jau yra rengiami dokumentai pakartotinam viešojo pirkimo konkursui. Tikimasi, kad iki gegužės mėnesio turėtų paaiškėti rangovas ir dar šiais metais tiltas turėtų būti sutvarkytas. Aišku, jei vėl neatsitiks kažkas panašaus kaip jau buvo – kai rangovai bankrutuoja, skundžia vienas kitą, vyksta teismai ir panašiai.

Dažnai tenka prasukti pro Dotnuvą ir tikrai akis bado pradėti ir neužbaigti tako remonto darbai, o taip pat ir gyventojai kaskart susitikus išsako susirūpinimą šiuo objektu. Žmonės jaudinasi, kad tik neįvyktų nelaimė. Žinia, kad dabar nesant pėsčiųjų takui, norint pereiti tiltą reikia išeiti į važiuojamąją dalį, kas yra tikrai labai pavojinga, mat ties tiltu važiuojamoji dalis gerokai susiaurėja, o šiuo valstybinės reikšmės keliu skrieja ne tik lengvieji automobiliai, bet ir didelių gabaritų transporto priemonės – vilkikai, autobusai, žemės ūkio technika. Labai tikiuosi, kad šį kartą Valstybinė kelių direkcija įvykdys savo pažadus“, – viliasi A. Kacevičius.

Skelbia naują konkursą

Seimo nario padėjėjui A. Kacevičiui adresuotame Valstybinės kelių direkcijos laiške rašoma, kad atsižvelgdama į tai, kad sutartis buvo nutraukta, Kelių direkcija šiuo metu pakartotinai skelbia viešojo pirkimo konkursą dėl rangovo nustatymo. Tikimasi, kad jei viešųjų pirkimų procedūros vyks sklandžiai, iki kovo mėnesio su nauju rangovu bus sudaryta pirkimo sutartis pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimo darbams užbaigti ir pažeistoms prietilčių konstrukcijoms sutvarkyti.

Pagal objekte būtinų atlikti darbų pobūdį ir apimtis naujai sudaromai sutarčiai bus nustatytas ne ilgesnis kaip 4 mėnesių terminas.

Kelių direkcija dar kartą nuoširdžiai atsiprašo Dotnuvos ir Akademijos miestelių gyventojų dėl susidariusių nepatogumų ir deda visas pastangas, kad žmonės galėtų kuo greičiau pradėti naudotis saugia ir tvarkinga kelio infrastruktūra.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video