FNTT: „Lifosai“ laikinasis administratorius būtinas

 FNTT: „Lifosai“ laikinasis administratorius būtinas

AB „Lifosa“/ T. Bauro lrytas.lt nuotr.

BNS inf.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovai pabrėžia, kad sankcionuotai Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ laikinasis administratorius yra būtinas. Įmonei sankcijos taikomos dėl jos sąsajų su Kremliui artimu magnatu Andrejumi Melničenka, kuris įtrauktas į Europos Sąjungos sankcionuotų Rusijos oligarchų sąrašą.   

„Lifosai“ būtinas administratorius todėl, kad tai atitinka tarptautinių sankcijų įstatyme numatytus kriterijus, kada reikalingas laikinas administratorius. Tais pačiais kriterijais vadovaujantis mes kreipėmės į Finansų ministeriją – jie visi atitinka numatytus įstatyme“, – ketvirtadienį sakė FNTT direktoriaus pavaduotojas Audrius Valeika. 

Jo teigimu, „Lifosa“ disponuoja didele apimtimi „gyvų“ lėšų, todėl kiekvienu atveju būtina stebėti, ar įmonės vadovai nebando jų nukreipti iš Lietuvos bei Europos Sąjungos. 

„Iš principo tai yra didelė kompanija, kurią reikia valdyti ir kuriai yra būtina užtikrinti, kad įmonė nepažeistų sankcijų režimų“, – teigė A. Valeika. 

FNTT šiuo metu neturi duomenų, kad „Lifosa“ bandytų pažeisti tarptautines sankcijas. 

FNTT šiuo metu neturi duomenų, kad „Lifosa“ bandytų pažeisti tarptautines sankcijas. 

„Jeigu turėtume duomenų, tai būtų iš tikrųjų arba administracinis pažeidimas, arba baudžiamoji byla. Šiuo atveju tai yra prevencija, užtikrinimas sankcijų laikymosi“, – sakė FNTT atstovas. 

Pasak FNTT vadovų, šiuo metu nesvarstoma galimybė skirti laikinąjį administratorių kitoms sankcionuotoms įmonėms. 

Šiuo metu vyksta naujo AB „Lifosa“ administratoriaus atranka. Skelbta, kad įmonės administravimo modelis iš esmės nesikeis, jos vadovybė ir toliau priims sprendimus, tačiau daliai jų ir toliau reikės rašytinio laikinojo administratoriaus pritarimo.

Ministerijos sutartis su dabartine administratore bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

„Lifosa“ su Finansų ministerija iki šiol bylinėjasi dėl laikinosios administratorės skyrimo bendrovei teisėtumo, o su FNTT – dėl įmonės įtraukimo į sankcionuojamų įmonių sąrašą.

2 Komentarai

  • […] gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) patvirtinimą, balandį nusprendė, kad „Lifosai“ ir toliau reikalingas administravimas. FNTT direktoriaus pavaduotojas Audrius Valeika praėjusį penktadienį sakė, jog bendrovė […]

  • Aiškiau negali būti – Lifosai reikalingas „stogas“ su FNTT palaiminimu.
    Gera niša valstybiniam reketui.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video