Advokatų garbės teismo sprendimą I.Vėgėlė vadina pergale prieš politinį persekiojimą

 Advokatų garbės teismo sprendimą I.Vėgėlė vadina pergale prieš politinį persekiojimą

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

BNS inf.

Ignas Vėgėlė Advokatų garbės teismo sprendimą nutraukti jam iškeltą drausmės bylą dėl viešų pasisakymų vadina pergale prieš politinį persekiojimą. „Teismas nutraukė bylą, nes nėra drausminės atsakomybės pagrindo. Šita byla yra mano laimėjimas prieš politinį persekiojimą, – BNS sakė teisininkas. – Tai yra akivaizdžiausia ir gėdingiausia politinio persekiojimo byla Advokatūros istorijoje.“

Drausmės bylą pernai rugsėjį jam iškėlė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Anot jos, advokatas viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

Antradienį teismas nutraukė drausmės bylą, nenustatęs, kad pasisakymais būtų pažeista profesinė etika.

Prezidento posto siekiantis advokatas taip pat teigė, kad „ministrės atsakomybės klausimas galėtų kilti, bet valstybėje ir mano gyvenime yra daug svarbesnių dalykų“.

„Teismas nutraukė bylą, nes nėra drausminės atsakomybės pagrindo. Šita byla yra mano laimėjimas prieš politinį persekiojimą. Tai yra akivaizdžiausia ir gėdingiausia politinio persekiojimo byla Advokatūros istorijoje.“

I. Vėgėlė

„Svarstysiu dar tą klausimą, nors prioritetai dabar yra kitokie“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

Teisininkas praėjusią savaitę pranešė dalyvausiantis 2024 metų prezidento rinkimuose.

Savo ruožtu E. Dobrowolska BNS teigė gerbianti Advokatų garbės teismo sprendimą, tačiau apgailestaujanti, kad „tokie etikos standartai bendruomenei yra tinkami“.

„Priimu šį sprendimą kaip savivaldos garbės teismo sprendimą, kuris nusistato sau etikos standartus, kurios mato priimtinus. (…) Akivaizdu, kad mes kalbame apie kandidatą į prezidentus, kuris politiką pradėjo anksčiau vykdyti“, – sakė ministrė.

Ji nekomentavo, ar sprendimą skųs.

Viešame komentare pernai liepos viduryje I. Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk, ir išloši labdaringus pinigus…“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I. Vėgėlė.

Advokatų garbės teismo sprendimas nėra galutinis – tiek pats I. Vėgėlė, tiek A. Tapinas bei Teisingumo ministerija per 14 dienų gavę sprendimą, galės jį dar per 30 dienų apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Aut. past.

Dėl šio komentaro skundą teisingumo ministrei parašė „Laisvės TV“ įkūrėjas, visuomenininkas Andrius Tapinas. Nors I. Vėgėlės komentare jis nėra minimas, būtent A. Tapinas organizavo lėšų rinkimo akciją pirkti kovinį droną „Bayraktar“ Ukrainos kariuomenei ir vėliau vyko į JAV žaisti pokerio.

Advokatų garbės teismo sprendimas nėra galutinis – tiek pats I. Vėgėlė, tiek A. Tapinas bei Teisingumo ministerija per 14 dienų gavę sprendimą, galės jį dar per 30 dienų apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Pagal įstatymą, drausmės bylą advokatui gali iškelti arba Advokatūra, kaip savivaldos institucija, arba teisingumo ministras, sulaukęs skundo. Garbės teismo posėdžiai yra uždari.

9 Komentarai

 • Kaip tas vaflis su Kedainiais susijes? Kandidatas nuo darba parcijos?

  • O kas tu busi vafli? Komentatorius is krumu palaikantis iseinancius leansbiergus? Kur ju reiktingai zemiau karves sudo..

 • Įdomi ta bairaktaro istorija.Garsusus ,,visuomenininkas“ surinko milijonus,o turkai tą ginklą padovanojo…Na paskui rinkikas aiškino,kad pinigai to dovanoto drono ginkluotei buvo skirti.Išeina ,kad turkai jam atidavė tik bairaktaro tuščią šiušelą,kur jis ir sudėjo tą gautą labdarą.O štatuose iš savų pokerį pliekė,nes nuo mašinos ir statomos vilos kai kas susitaupė .

 • To BBD007
  Tai Kėdainiai ne Lietuva? Gera pergalė Igno Vėgėlės.

 • Anas juk aptūrėjo vasara veselę su nauja išrinktąją, pirko teslą ir butuką ant jūros kranto Nido. Vaflinskas gal paliūdyti, kad ne iš tų paramų anas pirko viskon.

 • „Anas“ yra protingas. Valinsinfas visad už tap tap apiną

 • Anoniminiai komentatoriai patys drasiausi 😉 užsiiminėja anonizmu ir komentuoja birkas tampydami

 • Tak čyo kydaynyečyai!!! Ayškynu vysyems sava sykėjyams y parcyjas naryams. Kadangy nypaėyty zdyelka z Kapšys, syėdi tiuryagaj jysay, tay šytas Vygylė dabar yr maną kandydatas y pryzydyantus. Tayp, kad palaykykytya jy, bo nyabus lyadų švyjantės y Vykandoj makėsyu ny daugyau ny mynymūmą vysyems. Vo tak vot.

 • Petriuką kai perskioja,tai jam nė žodžio pasakyt neleidžia,o čia per TV,laikraščius ir net rajoninius sienlaikraščius pastoviai jį matom.Nieko nesakau prieš,bet ar tai nebus eillinis Trojos arklys,slaptai konservantų apipiltas avižomis?O mus tuo,, ne partinis “vėl išdurs kaip mergą su trečiu vaiku.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video