13-ąjį kartą sirutiškiečiai palydėjo gandrus skrydžiui į Afriką

 13-ąjį kartą sirutiškiečiai palydėjo gandrus skrydžiui į Afriką

Šiųmetę šventę organizavo vietos gyventojai Kęstutis Volkus ir Albertas Ramanauskas, šventės vedėja – Danguolė Barauskienė. Susirinkusiesiems koncertavo Sirutiškio folkloro ansamblis „Radasta“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Į Kėdainių rajono Sirutiškio kaimą sugrįžo gandrų palydėtuvių šventė. Sirutiškiečiai bei svečiai iš visos Lietuvos 13-ąjį kartą susirinko išlydėti gandrų bei pagerbti tolerantiškiausių kaimynų, pasveikinti kaime gimusių mažylių, pabendrauti, pasiklausyti koncerto.

Ekologiniame botaniniame skvere

Šventės dalyviai į Sirutiškio ekologinį-botaninį skverą susirinko ne tik išlydėti gandrų į Afriką, bet ir drauge pasibūti, pasilinksminti, pasivaišinti. 

Gandrų palydėtuvės šiame kaime kaskart būna puikios, su protėvių tradicijomis ir gardžiu šiupiniu, paslaptingais burtais ir muzikos aidais.

Šiemet gardus vaišių stalas pasipildė ir ukrainietiškais barščiais.

Šventę organizavo vietos gyventojai Kęstutis Volkus ir Albertas Ramanauskas, kultūros darbuotojai Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė ir Henrikas Docius bei Sirutiškio bendruomenė.

Šiupinio virimo pabaigos rituale dalyvavo visi garbūs svečiai: vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius bei Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sugiedojo himnus

Pirmiausia kaimo žmonės sugiedojo Lietuvos  ir Ukrainos himnus bei tradicinį Gandrų išlydėtuvių himną.

Susirinkusiesiems koncertavo Sirutiškio folkloro ansamblis „Radasta“, Radviliškio rajono folkloro ansamblis „Tyrulė“, vokalinis-instrumentinis ansamblis „Senamiestis“ iš Kėdainių, Miegėnų kapelija, Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „Giedra“, populiariosios muzikos duetai.
Būrys svečių

Susirinkusiuosius pagerbė ir gausus būrys svečių: Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, Seimo narys Tomas Bičiūnas, Seimo nariui Viktorui Fiodorovui atstovavo partietis Dangiras Kačinskas, Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė, Šv. Jurgio parapijos klebonas Artūras Stanevičiaus ir kiti garbūs svečiai.

Gandrų palydėtuvės šiame kaime kaskart būna puikios, su protėvių tradicijomis ir gardžiu šiupiniu, paslaptingais burtais ir muzikos aidais.

Aut. past.

Viena mažylė

Gandrų palydų šventės metu pasveikinti ir tėvai, kuriems gandrai nuo praėjusių metų rugpjūčio 24 dienos iki šių metų rugpjūčio 24-osios atnešė kūdikį.

Per tą laiką bendruomenėje atsirado vienas kūdikis – mažoji Elija Ivanauskaitė.

Pernai per tą patį laiką naujagimių nebuvo. O per trylika šventės metų gandrai galėjo atnešti apie dvi dešimtis vaikų.

Pagerbė tolerantiškiausius

Sirutiškiečiai tradiciškai savo šventėse pagerbia ir tolerantiškiausius kaimo gyventojus. Šiemet apdovanojimai įteikti Janinai Jačunskienei ir Viktorijai Šeliakienei.

Sirutiškiečius savo apsilankymu pagerbęs Šv. Jurgio bažnyčios kunigas klebonas A. Stanevičius pakvietė visus bendrai maldai.

Kraštiečiai negailėjo gražių žodžių visiems, kurie prisėjo kurdami gražią gandrinių tradiciją mažame Sirutiškio kaime.

Susirinkusieji laiką leido turiningai, su dainomis, eilėmis ir šokiais.

1 Komentaras

  • Labai ačiū Pauliui Aukštikalniui. Labai šaunus, geras ,nuoširdžiai bendraujantis žmogus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video