Žvejams mėgėjams kai kurie draudimai nebegalios

 Žvejams mėgėjams kai kurie draudimai nebegalios

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Nuo šeštadienio žvejoti vėl bus leidžiama marguosius upėtakius, sykus, Kuršių marių ungurius, skelbia Aplinkos ministerija. Nuo sausio 1 dienos bus išduodamos ir žvejo mėgėjo kortelės, suteikiančios teisę žvejoti Merkyje, aukščiau Ožkelaičių tilto. Taip pat sausio 2-ąją įsigalioja draudimas masalui naudoti žuvelę. Šis draudimas netaikomas žvejybai Kuršių mariose, be to, nedraudžiama masalui naudoti žuvies gabalėlį.

Kaip nurodoma pranešime, nuo gruodžio 31 galima bus žvejoti ir Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nurodytose upėse ar jų ruožuose.

Įprastai šiose vietose gruodžio 31 dieną žvejoti dar yra draudžiama, tačiau šiemet ši data sutampa su savaitgaliu, o minėti draudimai negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė.

„Žvejosiantiems lašišas ir šlakius primename, kad sugavus šias žuvis, jas draudžiama paimti neturint žvejo mėgėjo kortelės. Žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai bus išduodamos nuo sausio 1 d. Jos suteikia teisę per vieną žvejybą sužvejoti ne daugiau kaip vieną lašišą arba šlakį, ne mažesnius kaip 65 cm dydžio“, – nurodoma pranešime.

Nuo sausio 1 dienos bus išduodamos ir žvejo mėgėjo kortelės, suteikiančios teisę žvejoti Merkyje, aukščiau Ožkelaičių tilto. Žvejo mėgėjo kortelė upėtakių ir kiršlių žvejybai suteikia teisę per vieną žvejybą sužvejoti ne daugiau kaip du marguosius upėtakius arba kiršlius, ne mažesnius kaip 30 cm ir ne didesnius kaip 40 centimetrų.

Sausio 2-ąją įsigalioja draudimas masalui naudoti žuvelę. Šis draudimas netaikomas žvejybai Kuršių mariose, be to, nedraudžiama masalui naudoti žuvies gabalėlį.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad iki sausio 31-osios draudžiama žvejoti vėgėles, taip pat galioja draudimas žvejoti Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto tamsiuoju paros metu.

1 Komentaras

  • jus isvis del tu viegeliu baomies jausma praraduot rusai lupa ant teisakiu o mes pre nemuno negalim ateiti verslinikai su tinklais tonom trauke o zvejys siedi namose atciu brangioji lietuviele jug tu toke teisi isiteinkit galvas gamtosauga jus neziurit i zvejus bet verslinie zvejyba gi kysiys geresnius duoda

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video