Žmonių gerumu jau naudojasi ir sukčiai: neapsigaukite

 Žmonių gerumu jau naudojasi ir sukčiai: neapsigaukite

Į redakciją kreipėsi ir nuotrauką atsiuntė Kėdainių rajono Šėtos miestelio gyventoja – iš šio miestelio gyventojų sukčiai jau vilioja pinigus.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Žmonių gerumui nėra ribų. Taip pat nėra ribų ir žmonių gobšumui. Šiomis dienomis „Rinkos aikštės“ redakciją pasiekė kėdainiečių pranešimai, kad jau ir mūsų geros valios kraštiečius kėsinasi apgauti sukčiai. Nedorėliai neva renka paramą nuo karo kenčiančiai Ukrainai, tačiau žmonių paaukoti pinigai pasiekia ne ukrainiečius, o aferistų kišenes.

Ne ta sąskaita

„Būkite geri, pasidalinkite informacija, kad jau ir Kėdainių grupėse platinamas realybės neatitinkantis skelbimas, kuriuo renkama neva piniginė parama Ukrainai.

Iš tiesų skelbimas atrodo labai tikras, viskas tikra, tačiau jame nurodo netikrą sąskaitą, tiksliau,  sukčių banko sąskaitą. Jie taip galimai pelnosi iš patiklių žmonių“, – į redakciją kreipėsi ir nuotrauką atsiuntė Kėdainių rajono Šėtos miestelio gyventoja.

Kraštiečiai pastebi, kad sukčiai siaučia ne tik internete, ne tik socialiniuose tinkluose. Jų popieriniai skelbimai jau kabinami ir kaimo skelbimų lentose.

Aut. past.

Ir elektroniniai, ir popieriniai

Kraštiečiai pastebi, kad sukčiai siaučia ne tik internete, ne tik socialiniuose tinkluose. Jų popieriniai skelbimai jau kabinami ir kaimo skelbimų lentose. Tai labai papiktino žmones, mat šiuo sunkiu visiems metu pelnytis iš kitų nelaimės yra tiesiog nežmoniška.

„Kaip galima naudotis žmonių gerumu ir sau krautis kišenes. Tai kažkas nežmoniška. Jau net skelbimų lentose senukus apgaudinėja. Kažkokia katastrofa, nužmogėję visai. Baisu“, – konstatavo Akademijos miestelio gyventoja.

Įspėja ir policija

Dėl sukčių siautėjimo įspėja ir policijos pareigūnai. Jie primena, kad būtumėte atidūs skirdami paramą.  

„Sukčiai apsimeta paramas renkančių organizacijų atstovais bei ragina paremti Ukrainą, nurodydami ne organizacijoms priklausančias banko sąskaitas ir taip apgaulės būdu išvilioja pinigus.

Skirdami paramą visada pasitikrinkite, ar nurodoma banko sąskaita tikrai priklauso paramos gavėjui, tai visada galite pasitikrinti jų oficialiuose puslapiuose.

Sukčiai sąžinės neturi ir naudojasi net tokiomis situacijomis“, – informuoja Lietuvos policija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video