Žiaurią egzekuciją išgyvenusį paauglį išgelbėjo nepažįstamasis

 Žiaurią egzekuciją išgyvenusį paauglį išgelbėjo nepažįstamasis

Savaitės pradžioje Jums jau pranešėme, kad Kėdainiuose, Didžiosios Rinkos aikštėje buvo žiauriai sumuštas paauglys. Šiandien Jums pateikiame šio paauglio ir jo mamos pasakojimą apie žiaurią egzekuciją.

„Nebežinau, kaip vaikui reikės gyventi toliau, vieno sūnaus netekau, nenoriu prarasti ir kito“, – su ašaromis akyse pasakojo kraupų įvykį išgyvenusio paauglio mama, ligoninėje susitikusi su „Rinkos aikštės“ korespondentais.

Trumpino kelią

Pasak nukentėjusio paauglio mamos, jos vaikas ėjo per miesto centrą, kai jį čia pasigavo vienas jaunuolis, o tada ir prasidėjo…

„Jis ėjo namo, buvo apie 19–20 val. Būtų ėjęs per tiltą, esantį Didžiosios Rinkos aikštėje, tada Šėtos gatve. Tačiau jį užpuolė didžiulė, maždaug dešimties jaunuolių grupė. Jie stovėjo Rinkos aikštėje su dviem automobiliais. 15-metį daužė ir mušė tik vienas iš tuzino žmonių. Kiti egzekuciją tik stebėjo ir juokėsi. Be to, iš krūvos asmenų pasigirdo siūlymų „muštis vienas ant vieno“.

Labai juokinga?

„Visiems buvo labai juokinga. Čia buvo grynai tyčiojamasi. Jūs įsivaizduokit, jei pro šalį pravažiuodavo kokia nors mašina, tai tas vyras paimdavo mano sūnaus ranką nuo grindinio ir pakeldavo, taip rodydamas, kad viskas gerai. Juk tuo metu pro šalį ėjo ne vienas žmogus, važiavo ne vienas automobilis. Iš jo buvo žiauriai tyčiojamasi. O galėjo ir galą gauti. Ir pačiame miesto centre, ir ne naktį. Va, iki ko mes priėjome. Per miestą negalima pereiti“, – pasakojimą tęsė žiauriai kankinto jaunuolio mama.

Gelbėtojas – nežinomas

Pasak jos, sūnų išgelbėjo pilietiškas žmogus, matyt, nebegalėjęs žiūrėti, ką jaunuoliui tenka iškęsti.

„Vyrukus su mergina privažiavo, įsikėlė jį į savo mašiną ir parvežė namo. Tas vyrukus buvo stambesnis, neišsigando jų, matyt. Mes, pamatę sūnų, pakraupome – jo galva buvo keturkampė. Nebuvo galima jo pažinti. Mes su tėčiu ne juokais išsigandome. Iškart kvietėme greitąją medicinos pagalbą. Iš pradžių jis buvo pristatytas į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių, o iš čia skubiai išgabentas į Kauno klinikas. Iki šios dienos jis buvo gydomas ligoninėje, dabar gydymą tęsime namuose“, – pasakojo moteris.

Jaunuoliui diagnozuotas viso kūno sumušimas. Tai oficialiai patvirtino ir ekspertai.

Dėkinga visą gyvenimą

Pokalbio metu mama ne vieną kartą dėkojo jos sūnaus gyvybę galbūt išgelbėjusiam pilietiškam žmogui: „Mes net nežinome, kas jis toks – tiesiog įsikėlė vaiką į savo mašiną ir parvežė iki namų. Žinome, kad buvo su žmona, ar drauge. Šiam žmogui būsiu dėkinga visą gyvenimą. Jei ne jis, gal sūnus būtų įmestas į upę, gal būtų uždaužytas mirtinai. Kaip jis man sakė, jis daužomas jau atsisveikino su gyvenimu, manė, kad jį tikrai užmuš…“

Kameros – nemato?

Į Kauno klinikas kaipmat atvyko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai. Jie apsiklausė nukentėjusįjį, jo mamą. Tuomet jai pranešė, kad viskas bus perduota tirti Kėdainių policijos pareigūnams. Apie įvykį Kauno apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas neteikė jokios informacijos. „Rinkos aikštei“ pavyko išsiaiškinti tik tiek, kad aikštę ir jos prieigas serginti vaizdo kamera – nieko neužfiksavo. Mat ji buvo nusukta į tilto pusę, o egzekucija vyko ant suoliukų, priešais elektronikos prekių parduotuvę bei buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastatą. Taigi, Didžiosios Rinkos aikštė bei jos prieigos – nematomos.

Sumuštas – ne pirmą kartą

15-metis vaikinas sumušamas nebe pirmą kartą. Pirmą kartą jis nukentėjo vasarą, vienos šventės metu. Tada tėvai pareiškimo rašyti atsisakė, o skriaudikui dovanojo. Tačiau šį kartą mama nusiteikusi ryžtingai: „Aš nenoriu prarasti dar vieno savo vaiko. Jau gana vienas amžinąjį atilsį po žeme ilsisi.“

Bijo dėl ateities

Moteris sako nežinanti, kaip jos sūnui teks gyventi toliau. „Juk jis lanko mokyklą – kaip jam reikės eiti dabar į ją. Žinoma, šiuo metu nuo pamokų jis atleistas, tačiau kas bus, kai pasveiks… Žinote, prie ko patyčios priveda? Taip paaugliai, neištvėrę patyčių, ir ranką prieš save pakelia. Aš labai bijau, labai… Juk negaliu jo laikyti namuose uždariusi, jis juk irgi žmogus, nori bendrauti su draugais, nori išeiti pasivaikščioti…“ – ligoninėje kalbėjo moteris.

Policijos – nekaltina

„Aš suprantu, kad ant kiekvieno kampo po policininką nepastatysi. Aš ant jų nepykstu. Mes aiškiname su vyru, kad vaikui ir pačiam reikia saugotis: nevaikščioti tamsiai ar užkampiais. Daug ką reiškia, kai ir pats apsisaugai. Tačiau visos šitos muštynės įvyko pačiame centre – kas galėtų pagalvoti, pačiame miesto centre, aikštėje. Ne kokiame užkampyje. Tai dabar tokie laikai, kad išvis iš namų baisu išeiti. Aš nebesuprantu. Žvėriškai elgiasi jaunimas, žvėriškai“, – konstatavo paauglio mama.

Ji pabrėžė, kad savo sūnaus skriaudikams tikrai nedovanos: „Eisime iki galo. Nebegalime tylėti.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video