Vyriausybė sutarė dėl kaukių dėvėjimo griežtinimo, trumpinama izoliacija

 Vyriausybė sutarė dėl kaukių dėvėjimo griežtinimo, trumpinama izoliacija

SAM nuotr.

Vyriausybė sutaria dėl kaukių dėvėjimo griežtinimo, tačiau kitą savaitę dar spręs, ar tai bus daroma įvedant karantiną, ar paliekant ekstremalią situaciją. Taip pat nutarta, kad izoliacija po kontakto su sergančiuoju koronavirusu bus trumpinama iki 10 dienų vietoj dabar esamų 14-os, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis teigė, kad ši tvarka galios visiems žmonėms, tačiau pagrindinis motyvas ją keisti – siekis užtikrinti sklandų švietimo procesą mokyklose.

„Įvertinę ir pasiskiepijimo situaciją, ir kitų šalių praktikas, mes apskritai sutrumpinsime terminą nuo 14 iki 10 dienų“, – per spaudos konferenciją Vyriausybėje trečiadienį sakė ministras.

Šiuo metu 14 dienų izoliacija po didelės rizikos sąlyčio skiriama visiems žmonėms, išimtys taikomos paskiepytiems ar persirgusiems žmonėms.

Bus keičiamos ir tam tikros izoliacijos taisyklės

Ministras taip pat pabrėžė, kad artimiausiu metu bus keičiamos ir tam tikros izoliacijos taisyklės po sąlyčio su sergančiuoju ugdymo įstaigose.

„Nuo šiol bus izoliuojamas tik vaikas, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija. Greta sėdėjusiems vaikams – didelės rizikos kontaktams – bus siūloma atlikti PGR tyrimą. Jei jie to nenorėtų, tuomet būtų 10 dienų izoliacija“, – aiškino ministras.

Pasak jo, gavę neigiamą testo atsakymą moksleiviai iš karto galėtų grįžti į kontaktinį ugdymą.

Sprendimas dėl kaukių – kitą savaitę

A. Dulkys sakė, kad Vyriausybė sutaria dėl kaukių dėvėjimo griežtinimo, tačiau dar reikia nuspręsti, ar tai bus daroma įvedant karantiną, ar paliekant ekstremalią situaciją.

Planuojama, kad visiems asmenims uždarose erdvėse kaukės turėtų vėl būti privalomos.

Siūlymai bus pateikiami per posėdį kitą savaitę, trečiadienį.

Ministras teigė, kad privalomas kaukių dėvėjimas turėtų tapti vėl privalomas uždarose erdvėse: „Gali atsirasti ir tam tikro detalumo.“

Pasak A. Dulkio, taip pat svarstoma, ar viešajame sektoriuje nereikėtų grįžti prie nuotolinio darbo.

2 Komentarai

  • Kokie ribojimai. Jeigu turim skiepų pasus. Nesąmonė kad vėl reikės nešioti kaukia.

  • Koks skirtumas turit savo skiepų pasus ar ne? Visi turi būti pažaboti 😀

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video