VšĮ „Erdvė diaLogui“ – 1-eri: jaunimas senamiestyje turi savo namus

 VšĮ „Erdvė diaLogui“ – 1-eri: jaunimas senamiestyje turi savo namus

Prieš metus Kėdainiuose įkurta VšĮ „Erdvė diaLogui“, kuri užsiima neformaliu jaunimo ugdymu, švenčia savo pirmąjį gimtadienį./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Prieš metus Kėdainiuose įkurta VšĮ „Erdvė diaLogui“, kuri užsiima neformaliu jaunimo ugdymu, švenčia savo pirmąjį gimtadienį. Per tą laiką savanoriai ir jaunuoliai nuveikė begalę gerų ir gražių darbų, o juos vainikavo visų metų pasiekimas – pagaliau jaunimas Kėdainių senamiestyje turi savo namus, savo erdvę dialogui.

Atvėrė duris

Vasaros pabaigoje Kėdainiuose, Didžiojoje gatvėje, duris jaunimui atidarė visiškai neformali vieta. Tai ne neformalus ugdymas, ne būrelis, ne dienos centras. Tai laisvė – kvėpuoti, mąstyti, būti, turėti visą jaunystės laiką ir erdvę. Erdvę, kurią kuri pats.

Kraštietis Edvinas Demidavičius seną nebaigto rekonstruoti senamiesčio pastato rūsį su savanoriais sutvarkė taip, kad tą vietą jaunimas dabar vadina savo namais.

„Tikrai taip, pagaliau turime savo namus. Rezultatas gal kiek ilgiau užtrukęs, bet labai išjaustas, išlauktas ir simbolinis.

Šiandieną švenčiame „VšĮ Erdvė diaLogui“ pirmąjį gimtadienį savo namuose. Esu labai dėkingas visiems įvairiais būdais prisidėjusiems ir palaikiusiems“, – dėkojo E. Demidavičius.

Veiklos daug

E. Demidavičius „Rinkos aikštei“ pasakojo, kad veiklos jaunimui netrūksta, o ateityje – dar daugiau gražių planų ir gerų darbų.

„Savo naujuose namuose senamiestyje mes renkamės mažiausiai tris kartus per savaitę. Turime minkštą kambarį, kuriame ilsimės, žiūrime filmus, kalbamės.

Taip pat čia vyksta įvairios edukacijos, mokymai, susitikimai. Turime ir sporto kampelį, galime sportuoti, turime inventorių.

Renkamės ne tik savo namuose, bet ir gamtoje, kitose vietose. Mes užsiimame įvairia veikla – keliaujame, domimės, pažįstame, pramogaujame.

Mūsų veiklos tikslas – puoselėti moralines vertybes turiningai leidžiant laisvalaikį“, – paaiškino erdvės įkūrėjas.

E. Demidavičius „Rinkos aikštei“ pasakojo, kad veiklos jaunimui netrūksta, o ateityje – dar daugiau gražių planų ir gerų darbų.

Aut. past.

Prasidėjo prieš metus

Priminsime skaitytojams, kad prieš metus įsteigus VšĮ „Erdvė diaLogui“ ir žengiant pirmuosius žingsnius,  . Demidavičius pradėjo organizuoti įvairias išvykas, savanoriškas veiklas.

„Nedidelis jaunuolių būrelis nedrąsiai susidomėjo ir po kelių kelionių pradėjo kviestis kartu savo draugus.

Lankėme muziejus, automobilių sporto varžybas, lankytinas vietas, savanoriavome gyvūnų prieglaudoje, vykome prie jūros, lavinome akį šaudykloje ir lazerių erdvėje, tvarkėme retai lankomus kapus, žygiavome ir prieš didžiąsias metų šventes šiluma dalijomės su vienišais senjorais“, – prisiminė įstaigos steigėjas.

Planų daug

Ateityje savanoriai ir jaunimas planuoja įvairias edukacijas, žygius po Kėdainių ir kaimyninius kraštus, stovyklas, sportines veiklas.

VšĮ „Erdvė diaLogui“ tapo paramos gavėja, tad mūsų krašto gyventojai galės įstaigą ir leis E. Demidavičiui ir kitiems savanoriams bei jaunimui tęsti pradėtus darbus bei veiklas.

1 Komentaras

  • Demidaviciau, kelinta vieta gavai sarase pas Demokratus? 🙂 Lenda galai….

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video