VSAT siūlo dėl migrantų skelbti ekstremalią situaciją

 VSAT siūlo dėl migrantų skelbti ekstremalią situaciją

Migrantai/ L. Balandžio nuotr.

BNS.lt

Dėl augančių neteisėtų migrantų srautų iš Baltarusijos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) prašo skelbti ekstremalią situaciją.

„Mūsų ekstremalių situacijų operacijų centras pateikė siūlymą Vidaus reikalų ministerijos ekstremalių situacijų operacijų centrui, kad būtų paskelbta ekstremali situacija valstybės lygiu“, – žurnalistams penktadienį sakė VSAT vado pavaduotojas pulkininkas Antanas Montvydas.

Tai, pasak jo, leistų įtraukti papildomas pajėgas, būtų supaprastintos viešųjų pirkimų procedūros, o savivaldybės turėtų įpareigojimus suteikti patalpas migrantų apgyvendinimui.

Per praėjusią parą pasieniečiai sulaikė 150 neteisėtų migrantų – tai yra beveik tris kartus daugiau nei ankstesni paros rekordai.

„Srautai mus neramina: kiekvieną dieną, kiekvieną savaitę jie vis yra augantys. Iškyla problemos tiek valstybei, tiek, žinoma, tarnyba susiduria su neteisėtų migrantų srautu“, – kalbėjo VSAT vado pavaduotojas.

Pasak jo, migrantams šiuo metu yra įrengtos 835 apgyvendinimo vietos, iš jų užimtos apie 500.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 822 neteisėti migrantai – dešimt kartų daugiau nei per visus 2020-uosius.

2 Komentarai

  • Čia,tik nelegalų tiek.O kur dar politinio prieglobsčio legalus emigrantai.Apitalaukis uždarytas-kur juos reikės dėt?

  • Šios dienos laikraštyje labai geras Kasparavičės staripsnis šita tema.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video