Vietos verslininkai dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose

 Vietos verslininkai dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose

Mokymų metu dalyviai praktikavosi, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais nelaimės atvejais./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau kai kurios pirmosios pagalbos suteikimo žinios gali būti pasenę, neatitinkančios medicinos naujovių, rekomendacijų, o ir praktikos trūkumas stresinėje situacijoje gali pakišti koją, todėl Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas ėmėsi iniciatyvos ir organizavo pirmosios pagalbos teikimo mokymus vietos verslininkams. Kokiu eiliškumu suteikti pirmąją pagalbą, kaip padėti nepakenkiant nukentėjusiajam, kad užtikrinti tolimesnį sklandų gijimą, kaip teisingai naudoti naujosiose automobilinėse vaistinėlėse esančius turniketus, kaukes, skirtas dirbtiniam kvėpavimui atlikti, kaip naudoti defibriliatorių – į šiuos ir panašius klausimus atsakymų ieškojo į Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure organizuotus nemokamus pirmos pagalbos teikimo mokymus atvykę kraštiečiai.

Atnaujinta programa

Mokymų metu Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Rima Proscevičiūtė išsamiai pristatė atnaujintą mokymų programą, pasakojo apie dažniausias žmogaus traumas ir kokią pirmąją pagalbą reikia suteikti nelaimės ištiktajam, taip pat pristatė naujos komplektacijos automobilines vaistinėles.

Reikalavimas atidėtas

Kaip rekomendavo Kėdainių VSB direktorė Danguolė Avižiuvienė, geriau nerankioti atskirai automobilinės vaistinėlės komponentų, o tiesiog įsigyti ją atnaujintą.

Taip būsite užtikrinti, kad priemonės yra tinkamo galiojimo laiko, be kita ko, šiuo metu prekyboje trūksta pagal naująjį įstatymą reikalingų vaistinėlės komponentų ir šis reikalavimas yra atidėtas iki metų pabaigos.

Mokymų metu Kėdainių VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Rima Proscevičiūtė išsamiai pristatė atnaujintą mokymų programą, pasakojo apie dažniausias žmogaus traumas ir kokią pirmąją pagalbą reikia suteikti nelaimės ištiktajam, taip pat pristatė naujos komplektacijos vaistinėles./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Mūsų pareiga

Mokymų metu dalyviai praktikavosi, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais nelaimės atvejais.

Lemiamą akimirką šalia esantis nepasimetęs ir apmokytas suteikti pirmąją pagalbą žmogus gali labai daug – laiku ir tinkamai suteikta pirmoji pagalba gali išgelbėti nukentėjusiojo gyvybę.

D. Avižiuvienė, pabrėžė, kad pirmosios pagalbos žinios privalo būti išmoktos laiku, nes gebėti suteikti pagalbą kitam žmogui – visų mūsų pareiga.

Domisi įsigijimu

Mokymuose dalyvavę įmonių vadovai, puikiai supranta, kad yra atsakingi už savo darbuotojų ir klientų gyvybę, todėl labai svarbu įmonėje turėti žmones, kurie pasirengę padėti nutikus nelaimei.

Ar tai būtų gamybos, ar paslaugų, ar aptarnavimo sektorius, galų gale gyvenimiška situacija, visiškai nesvarbu.

Svarbiausia nepasimesti ir padaryti maksimaliai viską, kad laukiant greitosios medicinos pagalbos būtų užtikrintos žmogaus gyvybinės funkcijos ar bent jau jų neblogėjimas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo verslininkai informavo, kad kai kurie verslininkai savo įmonėse yra įsirengę defibriliatorius, pavyzdžiui, AB „Lifosa“, AB „Nordic Sugar“, kiti domisi tokių aparatų įsigijimu.

Išorinis širdies defibriliatorius arba vadinamasis elektros šokas skirtas naudoti sutrikusiai širdies veiklai atstatyti.

Kėdainiuose viešai prieinamus defibriliatorius galima rasti Kėdainių rajono savivaldybės pastato pirmame aukšte, „Atžalyno“ ir „Aušros“ mokyklų bei Sporto centro pastatuose ir viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje.

Mokymuose dalyvavę įmonių vadovai puikiai supranta, kad yra atsakingi už savo darbuotojų ir klientų gyvybę, todėl labai svarbu įmonėje turėti žmones, kurie pasirengę padėti nutikus nelaimei. Ar tai būtų gamybos, ar paslaugų, ar aptarnavimo sektorius, galų gale gyvenimiška situacija, visiškai nesvarbu.

Aut. past.

Mato poreikį

„Privalomieji mokymai, kurie skirti įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojams, vykdomi nustatyta tvarka, tačiau šiuo atveju matome didžiulį poreikį pirmosios pagalbos teikimo mokymus organizuoti ir pavieniams rajono žmonėms, nesvarbu, kas jie būtų ir kur jie dirbtų.

Nemokamus atsinaujinusius pirmosios pagalbos teikimo mokymus, kurie truktų dvi valandas, planuojame rengti 1–2 kartus per mėnesį“, – sako D. Avižiuvienė.

Siūlo mokymus

Visą informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro internetinėje svetainėje (www.kedainiuvsb.lt , skiltyje „privalomas mokymas“) ir „Facebook“ socialinio tinklo paskyroje.

Be to, biuras rengia tiek pirminius, tiek pakartotinius pirmosios pagalbos suteikimo mokymus pagal įvairias veiklos sritis.

Mokymus galite išklausyti biure Budrio g. 7, Kėdainiuose, arba pagal poreikį visuomenės sveikatos biuro specialistės atvyksta į įmones ir mokymus gali surengti darbovietėse.

Dalyviams išduodami pažymėjimai, mokymų kaina priklauso nuo mokymų srities, laiko bei dalyvių skaičiaus.

Daugiau informacijos, atitinkančios jūsų poreikius, suteiks visuomenės sveikatos biuro specialistės telefonu 8 685 77 209.

Kviečia prisijungti

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia verslą vienijanti ir verslui paslaugas teikianti organizacija Kauno ir Marijampolės apskrityse.

Nuo 2019 metų, Kėdainiuose veikia Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas.

Kiekvieną mėnesį filialas rengia narių susitikimus, susitikimus su valdžios atstovais, atstovauja verslui ir teikia kitas paslaugas.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo direktorė Ramunė Gustienė kviečia ir jus prisijungti prie rūmų verslo bendruomenės.

Daugiau informacijos telefonu 8 673 20 205 arba el. paštu ramune.gustiene@chamber.lt.

Nuo 2022 metų sausio 1 dienos privalomą turėti pirmosios pagalbos rinkinį sudaro:

• 10 vnt. sterilių pleistrų;

• Pleistras ritinėlyje;

• Sterilus spaudžiamas tvarstis;

• 5 vnt. nesterilaus tvarsčio;

• 2 vnt. prilaikomojo trikampio formos tvarsčio;

• Pirmos pagalbos žirklės;

• 2 vnt. specialios antklodės;

• 10 vnt. sterilių žaizdų tvarsčių;

• 2 vnt. vienkartinių pirštinių;

• 2 vnt. pirmosios pagalbos kaukė gaivinimui;

• 2 vnt. vienkartinių šalčio maišelių;

• 2 vnt. turniketų;

• Pirmosios pagalbos teikimo aprašymas, turniketo naudojimo taisyklės.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video