Veido kaukės vyrams: ar skiriasi poreikiai?

 Veido kaukės vyrams: ar skiriasi poreikiai?

freepik.com nuotr.

Tiesą sakant daugelis vyrų, o taip pat ir moterų, yra įsitikinę, kad vienintelis skirtumas tarp vyriškos ir moteriškos kosmetikos yra tik pakuotės spalva ir kvapas. Tačiau, viskas yra kiek sudėtingiau: vyrams tikrai reikia specialios – vyriškos – kosmetikos, kadangi vyrų ir moterų oda išties skiriasi.

Kuo skiriasi vyriška ir moteriška oda?

Pažvelkime į esminius veiksnius, skiriančius vyrų odą nuo moterų…

Dažnas skutimasis

Reguliarus veido plaukų skutimas dirgina odą, dėl šios priežasties atsiranda odos pažeidimai ir įbrėžimai.

Odos storis

Vyrų oda yra iki 30% storesnė nei moterų. Be to, vyrų odoje taip pat yra daugiau kolageno, todėl ji yra stangresnė ir elastingesnė. Tačiau čia yra ir trūkumas – kai prasideda senėjimo procesas, pokyčiai įvyksta greičiau.

Odos riebumas

Vyrų oda gamina daugiau riebalų nei moterų, nes joje yra didesnės poros ir aktyvesnės riebalinės liaukos. Tai reiškia, kad vyrai yra labiau linkę į spuogus ir mažiau linkę į sausą odą nei moterys, todėl svarbu naudoti produktus, kurie neapkrauna odos per daug.

Ar yra skirtumas tarp vyriškos ir moteriškos kosmetikos?

Kadangi vyrų ir moterų odos poreikiai skiriasi, prasminga, kad jie turėtų skirtingus odos priežiūros produktus, tiesa? Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp vyriškų ir moteriškų odos priežiūros produktų yra ingredientai. Profesionalioje vyrų kosmetikoje dažnai yra veikliųjų medžiagų, tokių kaip mentolis ir pipirmėtė, kurie padeda vėsinti ir nuraminti odą po skutimosi.

O kadangi vyrų oda paprastai yra riebesnė, gaminiuose taip pat yra tokių ingredientų kaip molis, kuris padeda kontroliuoti riebalinių liaukų veiklą ir mažina odos blizgesį. Taigi, vyrams reikia produktų, kurie padėtų spręsti jų specifines odos problemas, tokias kaip riebalų išsiskyrimas ir sudirginimas po skutimosi, tačiau tuo pat metu būtų ir pakankamai švelnios kasdieniam naudojimui. Didelis odos priežiūros priemonių pasirinkimas Newcrush parduotuvėje leis jums atrasti ir priemones tinkamas vyrams.

Ar vyrai gali naudoti moterišką kosmetiką odos priežiūrai?

Žinoma, moterims skirtuose odos priežiūros produktuose yra veikliųjų medžiagų, kurios gali būti naudingos ir vyrams, tad moterims skirtą kosmetiką naudoti tikrai galima. Tačiau vien todėl, kad galite naudoti moteriškus produktus, dar nereiškia, kad tai puiki mintis.

Daugelis moteriškų odos priežiūros priemonių ingredientų vyrų odai nereikalingi. Juose taip pat nėra specialių ingredientų, kurie patenkintų išskirtinius vyrų odos poreikius. Taigi, geriausia naudoti vyrišką veido kosmetiką, kuri sukurta būtent vyriškai odai arba tokią, kurios sudėtis būtų tinkama vyriškai odai. Pavyzdžiui, kaukės veidui vyrams, gali būti raminančios, drėkinančios arba reguliuojančios riebalinių liaukų veiklą.

Dažniausios vyrų odos priežiūros klaidos

Veido plovimas muilu

Veido prausiklių yra įvairiausių – nuo ​​gelių iki putų – ir tai tikrai geresnė alternatyva nei muilas. Muilo pH labai skiriasi nuo fiziologinio odos pH. Muilas išdžiovina ir ardo hidrolipidinį barjerą ir gali sukelti odos sudirgimą. Dėl šios priežasties reikėtų ieškoti švelnesnių priemonių, kurios valo odą palaikant jos apsauginio barjero būklę.

Kosmetikos priemonės su alkoholiu

Priemonėse skirtose naudoti po skutimosi neretai yra labai didelė alkoholio koncentracija, kuri tik dar labiau sausina ir dirgina odą. Geriausia alternatyva nuraminti odą po skutimosi yra maitinamieji aliejai arba produktai sudėtyje turintys alavijo ekstrakto.

Odą trinti rankšluosčiu ir naudoti tą patį rankšluostį veidui bei kūnui

Oda nemėgsta, kai su ja elgiamasi agresyviai. Tad intensyvaus trynimo reikėtų vengti. Vietoje to, pakanka tiesiog uždėti rankšluostį ant veido, kad sugerti drėgmės perteklių. O be to, naudoti vieną rankšluostį kūnui bei veidui paprasčiausiai nehigieniška, nes taip galite pernešti bakterijas nuo kūno paviršiaus ant veido odos. Veidui geriausia naudoti vienkartines švelnias servetėles arba bent jau atskirą, išskirtinai šiai daliai skirtą rankšluostį.

Vyrų odos priežiūra: pagrindiniai žingsniai

Kai jau žinote, kokios dažniausios odos priežiūros klaidos, svarbu sužinoti ir kaip teisingai prižiūrėti veido odą.

Odos valymas

Taigi, pirmasis odos priežiūros etapas yra odos valymas. Kaip jau aptarėme, muilas tam netinka. Reikalingos specialios veido odos valymui skirtos priemonės, pavyzdžiui, putos, gelis, pienelis ar kt.

Odos drėkinimas

Odos grožio ir sveikatos pagrindas yra tinkamas drėgmės lygis. Net jei jūsų oda riebi, nepraleiskite šio žingsnio. Juk odos išsausėjimas gali sukelti priešingą efektą ir padidinti sebumo išsiskyrimą. Drėkinimas ne visada reiškia sunkias ir riebios tekstūros priemones, kurios palieka ant odos plėvelę. Yra begalė lengvos tekstūros serumų ir esencijų, taip pat greitai įsigeriančių kremų. Taip pat odos drėkinimui galima naudoti ir veido kaukes moterims, kadangi drėkinantys ingredientai tiek vyrams, tiek moterims tikrai tiks tie patys. 

Sudirginimo pašalinimas

Kasdienis skutimas – tikras iššūkis odai. Epidermio paviršiuje susidaro mikrotraumos, kurios palaipsniui ardo hidrolipidinį barjerą. Skutimasis gali sukelti odos sudirginimą, išsausėjimą ir pleiskanojimą. Tad į kasdienę priežiūrą vertėtų įtraukti produktų, kurie mažina odos sudirgimą ir skatina gijimą bei regeneraciją. Sudirgusią odą nuraminti gali padėti raminančios veido kaukės.

Apsauga nuo saulės

Apsauga nuo saulės vaidina svarbų vaidmenį prižiūrint visų tipų odą, tad vyrai čia ne išimtis. Apsauginį kremą nuo saulės reikia naudoti ištisus metus, ne tik vasaros atostogų metu.

Kokių ingredientų turėtumėte ieškoti produktų sudėtyje?

Komponentų, į kuriuos vyrai turėtų atkreipti dėmesį, pavyzdžiai:

  • Keramidai
  • Skvalenas
  • Salicilo rūgštis
  • Niacinamidas
  • Fermentai, prebiotikai/probiotikai
  • Azijinė centelė

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video