Vasarį gyventojai sulaukė mažesnių sąskaitų už šildymą, nei sausį

 Vasarį gyventojai sulaukė mažesnių sąskaitų už šildymą, nei sausį

BNS Egidijaus Jankausko nuotr.

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Vasarį kėdainiečius pasiekė vidutiniškai 13,5 proc. mažesnės šildymo sąskaitos, negu sausį. Mažesnėms sąskaitoms už šildymą įtakos turėjo šiltesni vasario orai, dienų skaičiumi trumpesnis mėnuo, o kartu ir mažesnis šilumos poreikis būstui šildyti. Vasarį 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 48 eurus, sausį mokėta apie 56 eurus.

Šių metų vasarį už 50 kv. m buto, esančio renovuotame ar naujame name, šildymą gyventojai vidutiniškai moka apie 30 eurų (59 ct už kv. m), buto šildymui vidutiniškai suvartota 450 kWh šilumos. Nerenovuotame name tokio pat dydžio buto šildymas kainuoja 51 eurą (1,01 euro už kv. m), jo šildymui vidutiniškai reikėjo 760 kWh šilumos.

Kiek gyventojams teks mokėti už šildymą kovą, priklausys ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo suvartoto šilumos kiekio pastate. Norint mažiau mokėti, būtina taupyti šilumą, o tai galima pasiekti visų gyventojų susitarimu, priimant sprendimą dėl namo renovacijos.

Kiekvieną mėnesį nustatant AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą, jos pokytį lemia šilumai gaminti naudojamo kuro ir iš nepriklausomo šilumos gamintojo perkamos šilumos kainos, kurios kinta nepriklausomai nuo šilumos tiekėjo. Kovo mėnesį nustatyta AB „Panevėžio energija“ šiluma kaina – 6,27 ct/kWh be PVM išlieka mažiausia tarp penkių didžiųjų šalies miestų.

Informacija vartotojams

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą ir mokėjimus už suvartotą šilumą galite rasti www.pe.lt – Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose.

AB „Panevėžio energija“ vartotojai, prisijungę prie Klientų savitarnos portalo bendrovės interneto svetainėje gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

AB „Panevėžio energija“ primena, kad dėl kompensacijos už būsto šildymą gavimo galimybių gyventojai gali pasitikrinti interneto svetainėje www.spis.lt ar kreiptis pagal gyvenamąją vietą į savivaldybę. AB „Panevėžio energija“ klientai dėl jiems iškilusių klausimų gali kreiptis į Klientų aptarnavimo tarnybą tel. (8-45) 50 10 50 arba el. paštu klientai@pe.lt.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video