Vargonai atkeliavo į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią (video)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Trečiadienio popietę į Kėdainių miesto Senąją gatvę atriedėjo vilkikas. Šiame vilkike – labai brangus mūsų miestui krovinys – iš Osnabriuko miesto Vokietijoje atvežti vargonai. Vargonai turėtų būti sumontuoti iki Kėdainių miesto gimtadienio, tada tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai galės išgirsti jų skambesį.

Pasitiko iniciatorius

Vargonus Kėdainių senamiestyje sutiko vienas iš projekto iniciatorių Robertas Lamsodis, kuris sakė, jog ši diena Kėdainiams yra išties ypatinga.

„Šie vargonai yra ypatingi – jie turi ispaniškas trompetas. Tai tokios horizontaliai išlendančios dūdos. 

Tokie vargonai bus Lietuvoje pirmieji ir kol kas vieninteliai.

Tai yra vieni didžiausių vargonų Lietuvoje. Jie ir gros labai gražiai. Kėdainiams ši diena yra didi ir ypatinga“, – kalbėjo vargonininku Norvegijoje šiuo metu dirbantis kraštietis.

Vargonus Kėdainių senamiestyje sutiko vienas projekto iniciatorių Robertas Lamsodis, kuris sakė, jog ši diena Kėdainiams yra išties ypatinga.

Statyba – sudėtinga

R. Lamsodis pažymėjo, kad vargonų statyba yra labai sudėtingas reikalas, statytojai Kėdainiuose darbuosis per visą vasarą.

„Visų vargonų statyba yra sudėtinga. Jie yra nepritaikyti mūsų bažnyčiai, todėl juos reikės adaptuoti.

Meistrai dabar apžiūrinėja vietą – ko čia trūks, ko dar reikės. Ir po to pradėsime statybas. Tikimės, kad rudenį vargonai jau gros, jeigu viskas bus gerai“, – kalbėjo projekto iniciatorius.

Vargonai turėtų būti sumontuoti iki Kėdainių miesto gimtadienio, tada tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai galės išgirsti jų skambesį.

Aut. past.

Sudėtinės lėšos

Tai, kad vargonai yra Kėdainiuose – visų kraštiečių nuopelnas. Mat vargonus nupirko savivaldybė, o piniginę paramą jų gabenimui paaukojo tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

„Labai didelius kaštus sudaro vargonų transportavimas, jų išardymas, sudėjimas. Tai labai sunkus ir kruopštus darbas.

Vyrai vargonus ardė kelias savaites, o surinkti juos reikės pusmečio. Viliamės, kad miesto šventės metu vargonai suskambės. Tai optimistinės svajonės.

Pats instrumentas Kėdainių rajono savivaldybei kainavo 35 tūkst. eurų, dar 19 tūkst. eurų kainavo jo transportavimas, parvežimas.

Dabar sunku viską prognozuoti, nes kainos keičiasi kas savaitę. Todėl galutinės kainos pasakyti negaliu, net ir prognozuoti sudėtinga“, – sakė R. Lamsodis.

2 Komentarai

  • Viršūnė – meras Tamulis nebeturi svarbesnių darbų – kroviku įsidarbino! Kartu su krovikais vargonus krauna!!!! Tai kam jį rinkt meru tada reikėjo? Tai po miestą laksto seniūno darbą dirbdamas, tai kroviku dirba!!!! Bukumo viršūnė! Mero atlyginimą gauna ne už mero darbą!!!!

    • Tik dabar supratai, kad Tamulis nieko neismano? Atvaziuoja pasireklamuoti, panesti vargono detale, galvoja durnos babutes vel uz ji nubalsuos. Pencininku sventese su cerka prie kiekvieno senuko prieina. Vot mera turim. Seniunas daugiau uz ji raukia. Geda ant Lietuvos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video