Valstybė rems tik A ir B energijos klasės daugiabučių renovaciją

 Valstybė rems tik A ir B energijos klasės daugiabučių renovaciją

Kaip žinia, gyventojų skolos „Kėdainių butams“ laikosi apie pusę milijono eurų. Tokia suma, su šiokiais tokiais pasvyravimais, laikosi jau ne vienerius metus, o ją mažinti sekasi sunkiai. /Aldo Surkevičiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Daugiabučių renovaciją valstybė rems tik tada, kai atnaujinant pasiekiama B ar aukštesnė pastato energinė klasė, pranešė Aplinkos ministerija.

Ministerijos pasiūlytiems valstybės paramos daugiabučiams atnaujinti pakeitimams pritarė Vyriausybė.

„Vienas svarbiausių pakeitimų – keliami aukštesni reikalavimai teikiant valstybės paramą energinio efektyvumo didinimo priemonėms. Parama nuo šiol skiriama, kai pasiekiama B ar aukštesnė pastato energinio naudingumo klasė“, – pranešė ministerija.

Iki šiol valstybė rėmė renovaciją, kai pasiekiama A, B ir C energetinio naudingumo klasės. 

Anot pranešimo, paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) bus galima teikti netrukus. Kol buvo derinami taisyklių pakeitimai, agentūra šiemet kvietimo dar neskelbė.

Taisyklių pakeitimai taip pat numato galimybę dalimis išmokėti iki 30 proc. avansą projektų parengimui, investicinių planų tikslinimui, nuo 10 iki 20 proc. didinama papildoma parama naujų automatizuotų šilumos punktų įrengimui arba jų atnaujinimui. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video