Vaikų socializacijos centre bandyta sukelti gaisrą

 Vaikų socializacijos centre bandyta sukelti gaisrą

Degančią antklodę iki ugniagesių atvykimo užgesino darbuotojai 2 gesintuvais. Įstaigos personalas informavo, kad gaisro metu patalpos nenukentėjo, įstaiga nuostolių nepatyrė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienį popiet į Kunionių kaimą skubėjo gausios specialiųjų tarnybų pajėgos – pranešta apie gaisrą vaikų socializacijos centre. Apie įvykį informavo ne darbuotojai, o kaimo gyventojai. Laimei, incidento didelio nebuvo, centre ir vėl maištavo paauglės, kurios šį kartą mėgino sukelti gaisrą. Tai ne pirmas ir net ne antras panašus atvejis šioje įstaigoje.

Pranešė gyventojai

15 valandą Bendrajame pagalbos centre gautas gyventojų pranešimas, kad Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Kunionių kaime, Liepų gatvėje, virš vaikų socializacijos centro žmonės mato dūmus, girdėti veikianti priešgaisrinė signalizacija. 

Į padidintos rizikos objektą išsiųstos gausios specialiųjų tarnybų pajėgos – Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Josvainių ir Rugėnų ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Padegė antklodę

Atskubėję ugniagesiai skubiai atliko žvalgybą. Buvo nustatyta, kad vonios kambaryje padegta antklodė. 

Pirminiais duomenimis, ją padegė maištaujančios paauglės. 

Degančią antklodę iki ugniagesių atvykimo užgesino darbuotojai 2 gesintuvais. 

Įstaigos personalas informavo, kad gaisro metu  patalpos nenukentėjo, įstaiga nuostolių nepatyrė. Kokiu būdu merginos padegė antklodę, aiškinasi policijos pareigūnai ir gelbėtojų tyrėjai.

Ne pirmas kartas

Beje, pastaraisiais mėnesiai tai ne pirmas ir ne antras panašus atvejis šioje įstaigoje. Maištaujančios paauglės įvairių eibių čia prikrečia dažnai. 

Štai birželio 15–osios vakarą į socializacijos centrą taip pat skubėjo visos specialiosios tarnybos, mat buvo gautas nerimastingas pranešimas apie dvi paaugles, kurių elgesys gali būti neprognozuojamas. 

Laimei, operatyviai sureagavus darbuotojams ir tarnyboms, merginos didelės žalos savo sveikatai nepridarė, jos atsidūrė medikų rankose. Tąkart viena mergaitė peiliu persipjovė venas, užsirakino tualete ir nieko neįsileido. Kita mergaitė taip pat buvo neadekvati, grasino persipjauti venas, buvo nestabili, agresyvi.

Atskubėję ugniagesiai skubiai atliko žvalgybą. Buvo nustatyta, kad vonios kambaryje padegta antklodė. 

Bandė padegti

Tuo specialiųjų tarnybų darbas vaikų socializacijos centre nesibaigė. 20 val. 43 min. buvo

pastebėta, kad uždūminta dušo patalpa.

Apžiūrėję ją ugniagesiai rado smilkstančius rankšluosčius ir popierius. Degusius daiktus jie užgesino, patalpas išvėdino.

Baiminantis naujų maištaujančių paauglių incidentų specialiosioms tarnyboms teko budėti

socializacijos centre.

Įlipo į medį

Gegužės 24-osios vakarą į Kėdainių rajone esantį vaikų socializacijos centrą taip pat

skubėjo visos specialiosios tarnybos, mat buvo gautas nerimastingas pranešimas apie į medį įlipusią

merginą, kurios elgesys gali būti neprognozuojamas. 

Laimei, operatyviai sureagavus darbuotojams ir tarnyboms, mergina iš medžio išlipo gyva ir sveika. Ji išvežta į gydymo įstaigą.

Specializuota įstaiga

Lietuvoje veikia 3 vaikų socializacijos centrai – Gruzdžių bei Kunionių socializacijos centrai ir 

Vėliučionių vaikų socializacijos centras, skirtas berniukams. 

Centruose, kurie visi priklauso Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, vaikai ugdomi pagal pradinio ar pagrindinio ugdymo programas, jiems užtikrinamas vidutinės priežiūros ir auklėjamojo poveikio priemonių įgyvendinimas.

3 Komentarai

  • Kada tom žiurkiukem baigsis morcius?

    • sakai morcius:DD nespank gerai?

  • Jaunimas kurio Q=0 arba geriausiu atveju iki 5 tai ko norėti .Prieš priimant sprendimą atidaryti tokį centrą reikėjo aplankyti Čiobiškio vaikų namus ir viskas būtu aišku kas laukia Kunionių gyventojų .Sėkmės auklėjant jaunąją kartą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video