V. Uspaskichas traukiasi iš Darbo partijos pirmininko pareigų

 V. Uspaskichas traukiasi iš Darbo partijos pirmininko pareigų

Viktoras Uspaskichas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas pranešė atsistatydinantis iš opozicinės Darbo partijos pirmininko pareigų.

„Pranešu, kad atsistatydinu iš Darbo partijos pirmininko posto ir tuo užbaigiu savo, kaip aktyvaus politiko gyvenimą. Darbo partija man, kaip politikui, yra didelis gyvenimo etapas, sentimentai nevienareikšmiški, nes tai buvo ir yra pirma mano politinė organizacija, kurios nariu aš tapau, o dar ir jos vadovu“, – partijos nariams išplatintame laiške sako V. Uspaskichas.

Jis teigė pasitraukiantis, nes norintis „suteikti partijai naują impulsą, naujų idėjų, jaunatviškumą“.

„Nenumaldomai, anksčiau ar vėliau ateina ta diena, kai baigiasi vienas gyvenimo etapas, o tam, kad prasidėtų naujas – reikalingi nauji sprendimai. Aš ne tik tikiu, bet ir žinau – žmogus ateina į šį pasaulį mokytis, lavintis, keistis, o tam, kad sugebėtų tai įgyvendinti, jis turi judėti į priekį per naujas pamokas, išbandymus ir naujų idėjų skleidimą“, – sakoma V. Uspaskicho laiške.

Jis tvirtino į politiką atėjęs vedamas idealizmo, turėjęs daug galimybių realizuotis politiniame gyvenime – už jas dėkoja ir atsiprašo, kad nesugebėjo tinkamai visų galimybių panaudoti.

„Žinoma, kai ką pavyko padaryti, kai ko ne. Buvo daug klaidų dėl patirties stokos, konjunktūrinių aplinkybių ir kitų priežasčių“, – sako V. Uspaskichas.

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas antradienį BNS sakė, kad V. Uspaskicho sprendimas buvo netikėtas.

„Mažiau nei prieš metus esame perrinkę pirmininką dar vienai kadencijai, tad tas apsisprendimas buvo netikėtas, – teigė jis. – Aišku, kažkada tai turėjo įvykti. Pirmininkas visą laiką kalbėdavo, kad turi ribas, kiek gali pirmininkauti partijai, jis nėra tas, kuris nori visą gyvenimą tai daryti. O perkalbėti partijos pirmininko pakeisti nuomonę šiuo klausimu jau nebuvo galimybės, nes V. Uspaskichas iš anksto buvo apsisprendęs“.

Antradienį planuoja rinktis Darbo partijos prezidiumas.

„Komandoje turime daug žmonių, kas gali būti pirmininku ir vesti partiją į priekį. Kalbant apie laikinąjį partijos pirmininką, yra šeši pavaduotojai ir kažkuris iš jų bus paskirtas“, – apie galimą kandidatą į partijos pirmininko postą kalbėjo V. Fiodorovas.

O paklaustas, ar pats neketina tapti bent jau laikinuoju vadovu sakė: „Nėra tokios procedūros kaip kandidatavimas į laikinojo pirmininko postą. Vyks diskusija. Aš pats nesiveržiu į šitas pareigas, bet diskusijų metų matysime, kaip partija diskutuoja ir žiūrėsime, ką patvirtins“.

Partijos suvažiavimas, per kurį būtų renkamas naujas lyderis, turi būti surengtas per porą mėnesių.

V. Fiodorovas pabrėžė, kad V. Uspaskichas lieka aktyviu partijos nariu, atstovaus partijai Europos Parlamente.

Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas su pertraukomis jai vadovavo nuo 2003-iųjų, pastarąjį kartą jis į pirmininko postą išrinktas 2018 metais ir perrinktas pernai lapkritį.

Opozicinė Darbo partija Seime turi devynių narių frakciją, partija turi apie 10 tūkst. narių.

15 Komentarai

 • kelintą kartą tas uspaskichas traukiasi iš pirmininko pareigų??..

 • Iš ratų,Fiodorovui smagiau

 • Eina kuo toliau ir visą savo partiją kartu pasiima. Lietuvai bus tik geriau.

 • Fedia gales semtis, baisu tik ką maskvos fiodorovas kslba spie Lietuvos nepriklsusomybę

 • Užmiršo įvardinti kuo užsiminės nuo šiol Briuselyje, būdamas ,,neaktyviu“ politiku. Galėtų pats įsivardinti nekiltų abejonių 😊

 • pagaliau, ačiū Dievui

 • Ar mūsų išrinktas Bičiūnas būna Seime, kiek tenka matyt jį per žinias tik renginiuose reklamuojasi su meru?

 • O ką Bičiunui veikt seime. Jis vis tiek nieko nesupranta Vakarėliai tai jo stichija.

 • Ko čia parinatės dėl Viktoro.Tai jo ir darbiečių reikalai. O tu gali balsuot už arba prieš. Demokratija. O gal nėr demokratijos? Gal kas verčia.?

 • Varo į Ruziją?pačiu laiku,tokie išgamos čia nereikalingi

 • Tai bus partijos galas. Dar buvo tokių, kurie jam jautė simpatiją. O dabar tai jų tenai nulis liko. Tamulis gerai apskaičiavo pas socdemais nulėkęs. Gal žinojo.

 • 20 m. buvo Radvilų miesto gėda. Pagaliau bala laiką nebesivaidens ekranuose

 • Nepargyvenkit, juk liko viktorienè,N. N. kuriuos ir toliau finansuis Fedia ir vadovsus kedainiams, tai senos komunistès

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video