Uzbekė tradiciniu plovu vaišino Beinaičių gyventojus

 Uzbekė tradiciniu plovu vaišino Beinaičių gyventojus

Praėjusį savaitgalį net dvi dienas Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime vyko šio kaimo žmonių, draugų, bičiulių, kaimynų susiėjimas./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Praėjusį savaitgalį net dvi dienas Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime vyko šio kaimo žmonių, draugų, bičiulių, kaimynų susiėjimas. Jo metu uzbekė Natalija ir jos lietuvis vyras Viktoras vaišino visus beinaitiškius tikru tradiciniu uzbekišku plovu. Šventėje netrūko ir kitų atrakcijų – gyvos muzikos, šokių, pramogų vaikams. 

Nauja tradicija 

Jau antrus metus iš eilės Beinačių kaimo gyventojas Antanas Zubrickas, kurį vietos žmonės puikiai pažįsta, gerbia, palaiko, kartu su savo sūnėnais Donatu ir Martynu Birgeriais iš asmeninių lėšų kaime organizavo kraštiečių šventę bei nori, kad šis gražus renginys taptų tradiciniu.

„Pirmais metais renginys pavyko, tad antrais metais sumanėme jį daryti dar geresnį, dar gausesnį. Sukvietėme svečius, draugus, kaimynus, pažįstamus ir visiškai nemokamai visiems dovanojame šventę. Šventę, kurioje pilna pramogų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams“, – kalbėjo A. Zubrickas.

Jau antrą šio krašto kraštiečių šventę organizavo Antanas Zubrickas bei jo sūnėnai – Donatas ir Martynas Birgeriai. 

Aut. past.
Šventės metu uzbekė Natalija ir jos lietuvis vyras Viktoras vaišino visus beinaitiškius tikru tradiciniu uzbekišku plovu./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ypatingi svečiai

„Norėjosi kažko ypatingo, tad pagalvojome, kad nustebinsime visus maistu. Uzbekė Natalija ant laužo mums pagamino tikrą uzbekišką plovą, kurio visi valgė į valias, taip pat ragavome ir kitų patiekalų, tokių kaip rūkytos žvėrienos ir t. t. Sekmadienio rytą mūsų laukė ypatinga sriuba.

Visus bendrai maldai pakvietė klebonas Norbertas Martinkus, visus linksmino gyvai atliekamos melodijos, vyko kitos pramogos suaugusiems ir vaikams. 

Šventę nėra taip paprasta organizuoti, bet mes stengėmės, norėjom, kad pavyktų puikiai“, – kalbėjo vienas iš pagrindinių šventės organizatorių Donatas Birgeris.

Natalija ir Viktoras 

Iš tiesų uzbekė Natalija ir jos lietuvis vyras Viktoras tą vakarą buvo ypatingi svečiai. Jie dalijosi ne tik gardžiu maistu, tačiau ir meilės istorija. 

Pasirodo, pusamžė Natalija iš tolimosios Uzbekijos į Lietuvą atvyko prieš dvidešimt metų. Ir viskas… dėl meilės.

„Dėl vyro atvykau į šią šalį. Lietuva man labai patinka. Pradžioje buvo labai suku, labai daug jūsų valstybėje popierizmo. Kol viską susitvarkiau, ne vieni metai prabėgo. O dabar gyvenam. Gyvenam neblogai, dirbam, gaminam, ilsimės. Toks tas mūsų gyvenimas“,  – lietuviškai puikiai kalbėjo Natalija. 

Skambėjo kaimas

Šeštadienio vakarą ir sekmadienio rytą Beinaičių kaimas skambėjo nuo muzikanto gyvai atliekamų melodijų. Dešimtys kaimo žmonių rinkosi pas Antaną į išpuoselėtą ir puikiai sutvarkytą sodybą.  Pats Antanas yra tikrai įdomus ir geranoriškas, teisingas žmogus. Vyro protėviai yra kilę iš Beinaičių, jis čia gimęs ir augęs, tad nusprendė atiduoti duoklę savo kaimui bei jo gyventojams. 

Kaimo gyventojai, draugai, pažįstami, bičiuliai dėkingi Antanui ir jo sūnėnams Donatui ir Martynui bei visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

2 Komentarai

  • Gražus uzbekiškas vardas Natalija…

  • Kazanas plovui yra,o krosnelę jiems būč paskolinęs…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video