Už testus susimokėti turės patys darbuotojai

 Už testus susimokėti turės patys darbuotojai

Shutterstock nuotr.

Už privalomus COVID-19 testus nuo gruodžio 1 d. kai kurių sričių darbuotojai, kuriems testavimas privalomas, turės susimokėti patys. Tai dar nėra galutinis sprendimas, dėl pataisų turės apsispręsti Seimas.

Vyriausybė siūlo Seime nustatyti, kad už privalomus testus susimokėtų patys darbuotojai. Darbdaviai gali patys nuspręsti, ar padengti šias išlaidas darbuotojams. Dabar pagal atsikrus veiklų sąrašus kai kurie darbuotojai privalo testuotis periodiškai, kas 7–10 dienų.

„Pokyčio esmė, kad nuo šiol sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos būtų finansuojami nebe valstybės biudžeto, o noriu pabrėžti – darbuotojo. Na, ir jeigu darbdavys nusprendžia, tada ir darbdavio lėšomis“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Valstybė testus finansuos tik tokiu atveju, jei nebus užtikrintas vakcinų nuo COVID-19 prieinamumas, arba darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Skaičiuojama, kad jei už sveikatos patikrinimus mokės darbuotojai, bus sutaupyta 19 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų gruodžio 1 dieną. Nurodoma, kad iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės pakankamai laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą. Dėl to Seimas apsispręs skubos tvarka.

BNS ir rinkosaikstes.lt inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video