Ūkininkų technika penktadienį pajudėjo iš Vilniaus: protestas pranoko lūkesčius

 Ūkininkų technika penktadienį pajudėjo iš Vilniaus: protestas pranoko lūkesčius

BNS Pauliaus Peleckio nuotr.

BNS inf.

Lietuvos žemdirbiams ketvirtadienį baigus dviejų dienų protesto akciją, penktadienį iš Vilniaus išvažiuos daugiau nei tūkstantis traktorių ir kitos sunkiosios technikos. Dalis jų išvažiavo jau ketvirtadienį. Protesto rezultatai, anot ūkininkų, pranoko lūkesčius tiek technikos, tiek dalyvių gausa.

Lietuvos žemės ūkio tarybos darbo grupės narys Dainius Arlauskas BNS išvakarėse teigė, kad  traktoriai iš sostinės pajudės penktadienį 9 val. ryto – jiems būtina policijos palyda. Be to, siekdami sumažinti srautą penktadienį, ketvirtadienio vakarą iš miesto jau išvažiavo ūkininkų sunkvežimiai – jų sostinėje buvo apie 70.

Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) direktorė G. Žygaitytė–Šlevinskė ketvirtadienio vakarą teigė, kad visi 50 miškavežių iš sostinės išvažiavo ketvirtadienį.

Teigia sulaukę valdžios pažadų, protestas pranoko lūkesčius

Ketvirtadienį žemdirbiai baigė dviejų dienų protesto akciją – antradienį į Vilniaus centrą suvažiavę daugiau nei tūkstančiu traktorių bei miškavežių, trečiadienį ir ketvirtadienį jie mitingavo prie Vyriausybės rūmų, susitiko su valdžios atstovais bei gavo pažadų spręsti jų problemas. 

Protesto organizatorės Žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako iš Seimo pirmininkės ir premjerės išgirdęs pažadus kuo greičiau keisti žymėto dyzelino naudojimo tvarką, sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą bei spręsti daugiamečių pievų problemą. Protesto rezultatai, anot jo, pranoko lūkesčius tiek technikos, tiek dalyvių gausa. 

„Dėl žymėto dyzelino naudojimo tvarkos ir suskystintų naftos dujų (SND) akcizo – Seimo pirmininkė pažadėjo, kad šitas klausimas bus skubos tvarka sprendžiamas Seime, kai tik Seimas pradės savo darbą, sesiją kovo 10 dieną. Kitas mūsų vizitas (…) buvo pas premjerę Ingridą Šimonytę. Ten vyko karštesnės diskusijos ir (…) yra nauja tai, kad premjerė pažadėjo išspręsti daugiamečių pievų problemą. (…) Ji pažadėjo padaryti ir pasistengti, kad šitie pranešimai, kuriuos jūs gavote atkurti daugiametes pievas, jie bus atšaukti“, – pasibaigus protestui ūkininkams vardijo I. Hofmanas.  

Naujam protestui leidimo ūkininkai kol kas neprašys – stebės, kaip vykdomi valdžios pažadai. 

Ketvirtadienį tarybos atstovai susitiko su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, premjere Ingrida Šimonyte, į mitingą atvyko prezidento patarėjas Jarekas Niewierowiczius (Jarekas Neverovičius). Trečiadienį su mitinguotojais susitiko ir  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

„Formaliai mūsų akcija rytoj turi pasibaigti, bet, kaip sakiau, bet kada galime sugrįžti!“ – baigdamas protestą sakė I. Hofmanas.

Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) direktorė Giedrė Žygaitytė–Šlevinskė BNS teigė, kad visi 50 miškavežių iš sostinės išvažiuos jau ketvirtadienį.

„Mitingas, be abejo, pavykęs. Rezultatai pranoko lūkesčius, mes planavom ne mažiau 300 traktorių, kai pradėjom organizuoti, bet visu tūkstančiu traktorių buvo daugiau, žmonių irgi čia buvo daugiau“, – prie Vyriausybės rūmų BNS sakė I. Hofmanas.

Jis taip pat teigė, kad naujam protestui leidimo kol kas neprašys – stebės, kaip vykdomi valdžios pažadai. 

„Žiūrėsim, kokia bus situacija. Jeigu pažadai bus vykdomi, bus laikomasi, tai neprotestuosim, nes kam protestuoti? Bet jeigu nebus, tai, kaip ir sakiau, tą galimybę pasiliekam“, – sakė I. Hofmanas.

Trečiadienį I. Hofmanas teigė, kad protestas gali tęstis ir ilgiau nei iki penktadienio, tą pačią dieną sostinės savivaldybei taryba pateikė prašymą pratęsti leidimą neterminuotam laikui, tačiau ketvirtadienį savivaldybė jį atmetė.

„Žiūrėsim, kokia bus situacija. Jeigu pažadai bus vykdomi, bus laikomasi, tai neprotestuosim, nes kam protestuoti? Bet jeigu nebus, tai, kaip ir sakiau, tą galimybę pasiliekam“.

I. Hofmanas

Lietuvos žemės ūkio tarybos vadovas sako tokį sprendimą suprantantis ir naujo leidimo kol kas nepašysiantis. 

G. Žygaitytė–Šlevinskė BNS sakė protesto nevertinanti nei teigiamai, nei neigiamai.

„Mes tų reikalavimų turėjome nemažai, realiai ir trečiadienį, kai buvom susitikę su žemės ūkio ministru, tiek šiandien su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, Seimo pirmininke, kai kalbėjom. Tai realiai tik dabar pirmą kartą tuos reikalavimus išdėstėm. Tai kažko tikėtis labai nereikėtų“, – sakė G. Žygaitytė–Šlevinskė.

Ji teigė nežinanti, ar miškininkai prisijungtų prie dar vienos žemdirbių protesto akcijos, jei tokia būtų surengta. 

Mitingą prižiūrintys policijos pareigūnai BNS sakė, kad trečiadienį proteste susirinko per 3 tūkst. žmonių, ketvirtadienį – apie 2 tūkst. 

Žemdirbiai siekė atkreipti valdžios dėmesį į jos vykdomą žemės ūkio politiką, ragino atšaukti nuo sausio padidintą suskystintų naftos dujų akcizą, grąžinti dyzelino akcizo lengvatą jų sunkvežimiams, kėlė daugiamečių pievų atstatymo, saugomų teritorijų plėtros, pieno krizės ir kitas problemas. 

2 Komentarai

  • Žinome Šimonytės ir kitų kandžiulnikų pažadus atsistatydinti,tad ir čia būkite atsargūs .Bukalaurams ir konservantams pažadėt,tai lygu kas du pirštus,aha,togo…Pirmiausiai,kad apramint džiugesio aistras ,jie imsis ieškot kabliukų ir pajungs teismus idant prigesintų sukilėlių entuziazmą pažadų terminus nukeldami toliau į ,,šviesią ateitį“.

  • Nuslūgus baimei ir išsikračius prikrėstus pantalonus,bukalaurai imsis raganų medžioklės.Netikiu kad piš’ė ims va taip nuolankiai pult ir vykdyt tai ką iš strioko pažadėjo.Ar gi pirmas kartas konservantams pažadėt ir patiešyt,kai jiems sąžinė puikiausiai leidžia imt ir sugriešyt.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video