Ugniagesiai išgelbėjo po laiptais įstrigusius kačiukus (FOTOGALERIJA)

 Ugniagesiai išgelbėjo po laiptais įstrigusius kačiukus (FOTOGALERIJA)

Ugniagesiai atidarė laiptinėje po laiptais įrengto rūsio duris, patraukė įvairius rakandus bei šiukšles, išgelbėjo kačiukus ir perdavė juos pranešėjai.

Net dvi dienas po daugiabučio namo laiptais įrengtame rūsyje benamiams kačiukams padėti bandžiusios VšĮ „Miesto rainiukai“ savanorės jau buvo beprarandančios viltį, tačiau pagalbos ranką gyvūnų gerove besirūpinančioms moterims ištiesė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Gelbėjimo operacijos metu išgelbėti sergantys kačiukai. Mažyliams šiuo metu teikiama veterinarinė pagalba, mat jų būklė buvo tokia prasta, kad grėsė mirtis.

Kreipėsi į BPC

Šeštadienį 18 val. 49 min. Bendrasis pagalbos centras sulaukė VšĮ „Miesto rainiukai“ savanorės skambučio. Moteris paaiškino, jog Kėdainių miesto Šėtos gatvėje, po daugiabučio namo laiptais rado į rūsio plyšį įlindusius kačiukus, reikia pagalbos juos ištraukti, mat kačiukų būklė itin prasta, jie kenčia ir bet kada gali nugaišti.

Kadangi gyvūnų gyvybei grėsė pavojus, o apie tai informavo situaciją vietoje įvertinusios gyvūnų gerovės tarnybos atstovės – į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Pasirodo, po laiptais gyveno net dvi šeimynos: 2 katės su 8 kačiukais. Kačių vaizdas šokiravo  – siaubingai išliesėjusios, nusilpusios… 

Pavyko išlaisvinti

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai įvertino situaciją – buvo nutarta kačiukus pasiekti per rūsį.  Ugniagesiai atidarė laiptinėje po laiptais įrengto rūsio duris, patraukė įvairius rakandus bei šiukšles, išgelbėjo kačiukus ir perdavė juos pranešėjai.

„Į pagalbą atskubėjusiems ugniagesiams gelbėtojams nebuvo lengva, bet vyrai nepasidavė, vargo ir galiausiai išgelbėjo kačiukus! Milžiniškas ačiū jiems, kad net uodegiukams ištiesia pagalbos ranką nelaimėje! Iš džiaugsmo ir jaudulio vardų nepaklausėme, bet galime juos įvardinti kaip mūsų didvyrius! Pagarba Jums“, – dėkojo VšĮ „Miesto rainiukai“ savanorės.

Visi katinėliai šiuo metu VšĮ „Miesto rainiukai“ globoje, vaizdas šokiruojantis – gyvūnų akytės supūliavusios, o menkus kūnelius siurbia begalė blusų. Vargu ar mažyliai ėdami gyvi ilgai dar būtų išgyvenę. 

Aut. past.

Gelbėjo dvi dienas

Beje, paaiškėjo, jog savanorės net dvi dienas bandė gelbėti kačiukus, didžiąją jų dalį pavyko išgelbėti savomis jėgomis.

„Pasirodo, po laiptais gyveno net dvi šeimynos: 2 katės su 8 kačiukais. Kačių vaizdas šokiravo net mus – siaubingai išliesėjusios, nusilpusios… 

Priglausti gausias, pavargusias šeimynas būtina, tuo net nesuabejojome! Sunkiai pasiekiamus kačiukus padėjo surinkti tos pačios laiptinės gyventojas Eimontas, kuriam skrieja didžiulė padėka. Mes sėkmingai pagavome kates mamas. Bet buvo surinkti tik 6 mažyliai, begaudant, nutiko nelaimė: 2 katinėliai išsigandę per plyšį įlindo į rūsį, į kažkokį tarpą“, – dėstė gyvūnų gerove Kėdainiuose besirūpinančios moterys.

Kreipėsi į gelbėtojus

Savanorės į pagalbos centrą kreipėsi tik visai praradusios viltį – tuomet joms į pagalbą atvyko ugniagesiai.

„Nepadėjo niekas, ko mes tik nebandėme, daugiau kačiukai nebeišlindo. Po kurio laiko ir nesėkmingų pastangų išvažiavome. 

Eimontas, kuris gaudė kačiukus, pažadėjo, kad stebės ir lauks, galbūt katinėliai išlįs, deja… 

Nepasirodė jie nei naktį, nei ryte, nei dieną. Šeštadienį ryte mes vėl vykome tęsti pradėtų gelbėjimo darbų. 

Patekusios į rūsį supratome, jog mes šioje situacijoje bejėgės ir galime tik plyštančiomis širdimis klausyti mažylių šauksmo. Ir tada pagalbos ranką mums ištiesė gelbėtojai, kačiukai buvo išgelbėti“, – paaiškino VšĮ „Miesto rainiukai“ savanorės.

„O dabar mūsų 2 gausioms šeimynoms labai reikia lašų nuo blusų, vaistų nuo vidaus parazitų, palučių ir, žinoma, kokybiško maisto, kad visi greičiau sustiprėtų! Labai prašome prisidėti prie jų galimybės į geresnį gyvenimą“.

Savanorės

Katinukai globoje

Visi katinėliai šiuo metu VšĮ „Miesto rainiukai“ globoje, vaizdas šokiruojantis – gyvūnų akytės supūliavusios, o menkus kūnelius siurbia begalė blusų. Vargu ar mažyliai ėdami gyvi ilgai dar būtų išgyvenę. 

„Benamiai gyvūnai kenčia gatvėje, todėl labai prašome visų žmonių: nepykite ant jų, supraskite, kad ne jie kalti, jog tapo benamiais, o neatsakingi žmonės. Supraskime mūsų mažuosius draugus ir vietoj pykčio geriau suteikime pagalbą.

O mes kiek galime stengiamės kuo daugiau sterilizuoti ir pagal galimybes priglausti. Būkite kantrūs ir supratingi! 

O dabar mūsų 2 gausioms šeimynoms labai reikia lašų nuo blusų, vaistų nuo vidaus parazitų, palučių ir, žinoma, kokybiško maisto, kad visi greičiau sustiprėtų! Labai prašome prisidėti prie jų galimybės į geresnį gyvenimą“, – į geros valios žmones kreipiasi VšĮ „Miesto rainiukai“ atstovės.

Jeigu norite prisidėti prie šių gyvūnų gydymo, galite paaukoti jiems pinigėlių, pervesdami į sąskaitą. Paramos gavėjas: VšĮ Miesto rainiukai. A/s LT33 7044 0901 0292 6348,  įm. kodas 306012261 PayPal  miesto.rainiukai@gmail.com  Paskirtis: parama Šėtos g. kačiukams. 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video