Tylusis vairuotojo sveikatos sergėtojas: svarbu naudoti kokybišką

 Tylusis vairuotojo sveikatos sergėtojas: svarbu naudoti kokybišką

Specialistai akcentuoja kokybiško ir laiku keičiamo salono filtro svarbą – jis ne tik sugeria nemalonius kvapus, bet ir apsaugo nuo žiedadulkių, išmetamųjų dujų, kietųjų dalelių patekimo į automobilio saloną.

rinkosaikste.lt

Įprasta manyti, kad automobilio vairuotojo ir keleivių apsaugai skirti saugos diržai, oro pagalvės, ir, be abejo, pati automobilio konstrukcija. Kalbėdami apie automobiliais keliaujančių žmonių sveikatą neabejotinai pirmiausia galvojame apie tai, kas būtų nutikus avarijai. Tačiau tiesa ta, kad automobilio įranga saugo ne tik nuo fizinių sužeidimų. Automobilių gamintojai pasirūpino, jog vairuodami kvėpuotumėte švariu oru, tačiau, kad geri norai būtų realizuoti, darbo įdėti reikės ir patiems.

Koks vaidmuo?

Kėdainiuose veikiančio automobilių alyvos ir filtrų serviso „Dvigubas taškas“ specialistai atkreipia dėmesį, kad apie oro, patenkančio į variklį, filtravimo būtinybę, klientų įtikinėti tikrai nereikia.

Vairuotojai žino, kad reguliariai keičiamas oro filtras leidžia palaikyti gerą variklio būklę ir turi įtakos jo darbo našumui, todėl puikiai supranta ir laiku atliekamo jo keitimo svarbą.

„Visgi verta pabrėžti, kad tai nėra vienintelis automobilyje naudojamas oro filtras.

Antrasis – salono filtras – filtruoja orą, patenkantį iš išorės į automobilio vidų.

Šis komponentas yra labai svarbus vairuotojo sveikatai, todėl renkantis šį filtrą verta pirmenybę teikti aukščiausios kokybės produktams“, – sako specialistai.

Kokybiškas salono filtras ir laiku atliekamas jo pakeitimas yra tiesiog būtinas.

Pagrindinė salono filtro užduotis – tipinių kelio teršalų sulaikymas, pvz., dulkių, smėlio, lapų, žolės. Senesniuose automobiliuose nebuvo naudojami salono filtrai, todėl lapai ventiliacinėse grotelėse buvo pakankamai dažnas reiškinys. Oro masė su kitais teršalais patekdavo į vidų, o tokiu oru kvėpuodavo vairuotojas ir keleiviai.

Sulaiko kenksmingas daleles

Šiuolaikiniai salono filtrai geba nepalyginamai daugiau.

„Jie sulaiko ne tik santykinai stambias frakcijas, bet ir žiedadulkes, smogą, nemalonius kvapus ar išmetamąsias dujas.

Tai labai svarbu, nes automobilių be salono filtro viduje kaupiasi kenksmingos medžiagos. Tai reiškia, kad oras viduje yra prastesnės kokybės, palyginus su oru išorėje“, – akcentuoja „Dvigubas taškas“.

Pavasarėjant naujo, kokybiško salono oro filtro svarbą įvertins alergiški žiedadulkėms žmonės. Juo labiau kad vairuoti nuolat užpuolant nevaldomiems čiaudulio priepuoliams, ašarojančiomis akimis – nesaugu. Taip keliate pavojų sau ir kitiems. Geras salono filtras užtikrins, kad į saloną beveik nepateks žiedadulkių, tad ir kamuojančios šienligės simptomai išliks minimalūs.

AKCIJA!

„Dvigubas taškas“ lepina savo klientus ir skelbia akciją!

Nuo šiol perkant alyvą, alyvos filtrą gausite visiškai NEMOKAMAI!

Akcija truks iki kovo 31 dienos.

Išmetamosios dujos ir kietosios dalelės, kurios nuolat sukasi keliuose – dar vienos tylios kenkėjos. Jos sukelia kvėpavimo takų ligas, didina riziką susirgti plaučių vėžiu. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) ir Pasaulinė sveikatos organizacija (WHO) priskiria kietąsias daleles pirmos grupės kancerogeninėms medžiagoms.

Dėl šių priežasčių kokybiškas salono filtras ir laiku atliekamas jo pakeitimas yra tiesiog būtinas.

Ir automobiliui

„Dvigubo taško“ meistrai sako – ne tik žmogui naudos turi kokybiškas salono filtras. Šis filtras reikalingas ir kokybiškam automobilio darbui.

„Šis filtras apsaugo nuo užteršimo ventiliacinius kanalus, kuriuose gali plisti pelėsiai, grybeliai, bakterijos ir kiti kenksmingi mikroorganizmai.

Tai yra ypač svarbu automobiliuose su oro kondicionavimo sistema. Kondicionieriaus garintuvas yra ideali buveinė patogeniniams mikroorganizmams.

Jei į vidų pateks švarus oras, patogenų plitimo rizika bus gerokai mažesnė. Salono filtras leidžia palaikyti švarą ant garintuvo“, – paaiškino specialistai.

„Dvigubo taško“ servisas turi per 1000 skirtingų filtrų – tad kone kiekvieno automobilio vairuotojas čia ras sau tinkamą.

Aut. past.

Jau laikas keisti!

Kada gi reikia keisti salono oro filtrą?

Pirmasis susidėvėjusio ir užsikimšusio salono filtro požymis – nemalonus kvapas, sklindantis iš ventiliacinių grotelių. Ši problema dažniausiai pasireiškia rudenį ar pavasarį, kuomet padidėja oro drėgmė. Būdingas pelėsių ir drėgmės kvapas.

„Kitas susidėvėjusio filtro požymis yra stiklų rasojimas. Stiklų rasojimas, žinoma, gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, tarkim, dėl per didelės drėgmės salono viduje, tačiau dažnai jis pastebimas būtent dėl salono filtro susidėvėjimo.

Tokiu atveju nepadeda ventiliacinių grotelių nukreipimas į stiklus, drėgmės surinktuvų naudojimas ir salono vėdinimas“, – sako specialistai ir priduria, kad kai kurie vairuotojai būtent dėl šios priežasties prieš kiekvieną šaltąjį sezoną pakeičia salono filtrą ir taip išvengia nemalonaus ir varginančio langų rasojimo šaltais žiemos rytais.

Ir… skaniai kvepia

Turbūt daugelis sutiks, kad maloniausia yra vairuoti švarų, tvarkingą, maloniai kvepiantį automobilį. Net jei nesate kabinamų ar purškiamų automobilio kvapukų fanai – niekam nepatinka, kai automobilio salone kažkas smirda.

„Šiuo metu daugumai automobilių modelių galima įsigyti standartinį oro filtrą arba filtrą su papildomu vidiniu aktyvios anglies sluoksniu.

Aktyvios anglies filtrai yra brangesni, tačiau verta patirti papildomų išlaidų, nes aktyvi anglis sugeba sustabdyti nemalonius kvapus ir, svarbiausia, kenksmingas mūsų organizmams dujas, tokias kaip ozonas, sieros dioksidas ar azoto oksidai“, – sako pašnekovai.

Aktyvios anglies savybės kyla dėl jos adsorbcijos (molekulių pritraukimo) sugebėjimų, naudojamų tiek pramonėje, kiek ir medicinoje.

„Dvigubo taško“ specialistai rekomenduoja pakeisti salono oro filtrą kiekvieną kartą nuvažiavus 15 000 km arba bent kartą metuose, o intensyvaus automobilio naudojimo atveju – du kartus metuose.

„Dvigubas taškas“ teikia šias paslaugas:

– transporto priemonių tepalo (alyvos) ir filtrų (oro, salono, tepalo, kuro) keitimas;

– pavarų dėžių alyvos, filtrų keitimas;

– platus filtrų, tepalų pasirinkimas žemės ūkio ir kitai specialiajai technikai;

– „Dvigubas taškas“ pavarų dėžės alyvos profilaktinį patikrinimą atlieka nemokamai;

– atsiskaityti už tepalų keitimą galima ir grynaisiais sumokant vietoje arba bankiniu pavedimu. „Dvigubas taškas“ yra PVM mokėtojas, tad už tepalų keitimą galima atsiimti ir PVM.

J. Basanavičiaus g. 89A, Kėdainiai, tel. 8 687 70 002, el. paštas info@dvigubastaskas.lt

Užs. Nr. 35

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video